Přejít na obsah

Kvalita ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T


mirij

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Oval napsal:

Klidně kdykoliv nahraju cokoliv z DVB-T a pokud se domluvíme na stejném, můžeme to porovnat.

Dobře, souhlasím. Od zítřka, tedy pondělí, každý den až do neděle, budu nahrávat z ČT1 SD v DVBT hodinový záznam přesně od 12:00 do 13:00. A pak ještě večer od 20:00 do 21:00, opět stejný kanál a po dobu těch 7 dnů. Může se přidat i kdokoliv jiný, kdo má na to chuť a technické prostředky.

@Oval

Tak jsem nahrál dnes první hodinu, jak jsem slíbil, ve streamu je drobná chyba pouze v čase 4:25.

 

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>Tak od dneška ut 19-20 místo 20-21.<

Ano. Potvrzuji.

 

Ut 12-13 bez chyby.

 

---------------------------------

Ut 19-20 také bez chyby.

 

> a mám problém to časově odkoukat aneb na to čumět.<

Vydržme to. Během čtvrtka a pátku se má zhoršit počasí. Mraky zakryjí oblohu. Satelity, i ty profesionální 200cm, budou mít zhoršený příjem z družic. 

 

 

St 12-13 bez chyby.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ut 19-20 19:03:26 V sále 3 postavy v pohybu poskočí 2-3x. Kvůli času předchází tomu druhý vystup A. Schillerové v zelenomodré blůze a říká "V rámci rezortu žádné nároky vznášet nebudu".

Stejná chyba i na externím stb a co mě překvapilo i na analogovém vysílání.

St 12-13 12:21:01 tento čas se zobrazuje ve vysílání, takže skutečný bude asi +-10s později. Uplný rozpad obrazu na 2-3s, šedivá plocha, poté čtverečky které se složí zpět v úplný obraz. Podobné tomu co jste nasdílel, jen místo zelené barvy po celou dobu ta šedá trvající minimálně pár sekund.

No a opět, ten stejný 3s výpadek i na analogovém vysílání.

Poruchy v obraze i na analogu vylučují problém s signálem na straně koncového uživatele. Takže stále platí, problém je na straně poskytovatele.

Nahrávám dále a pokud jste ještě nesmazal alespoň tu st 12-13, mrkněte na 21minutu a napište. Do té doby stále nahrávam i ten analog. Máte-li možnost nahrávat i analog, zkuste.

Upraveno uživatelem Oval
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Oval

>Ut 19-20 19:03:26 V sále 3 postavy v pohybu poskočí 2-3x. <

Ano, skutečně jaksi divně "poskočí" - paní vlevo při pohybu nepřirozeně sebou trhne! Je to velmi kratičký okamžik, ale je to tam! Nedívám se na ty kontrolní projekce důkladně. Tady je nahrávka https://www.uschovna.cz/zasilka/NGWLTTD4N98CH87P-KHZ/.

 

>St 12-13 12:21:01 se zobrazuje ve vysílání ... mrkněte na 21minutu a napište. <

!!! Bingo !!! Naprostá shoda !!! Stejná chyba ve přesně stejný čas !!! Omlouvám se, že jsem si toho nevšimnul při kontrolní projekci, zřejmě jsem očima uhnul krátce někam jinam (je to tak únavné).

Tady je nahrávka pro srovnání  https://www.uschovna.cz/zasilka/NGWECW3TFIC5ZV9E-5TA/.

image.thumb.png.7e529ac61766442e263bf6ed5a6faef2.png

 

image.thumb.png.d94d71f67f6b16430da3e4e5d4178a42.png

Takže přeci jen máme pravdu, že špatná data odcházejí přímo od poskytovatele. Vypadá to jakoby poskytovatel "zabalil" do transport streamu již na vstupu špatná obrazová data, protože samotný transport stream, podle DVBViewer Media Serveru je v obou případech neporušený (bez discontinuit).

 

Tentokrát jsem uploadoval komplet transport stream soubory (.ts soubory), které obsahují vše. Pokud to zde někdo čte  z Vodafonu tak to můžete lépe analyzovat.

@technik

----------------------------

St 19-20: Tentokrát jsem si dal mnohem více záležet při kontrolním shlédnutí. Nahráno bez discontinuit (ts je neporušený: https://www.uschovna.cz/zasilka/NH758ZFVXW9Z98XA-RAF/). Přesto video data nejsou v pořádku, jsou to velmi krátké okamžiky, je nutné být opravdu pozorný:

- 13:44: Parlament EU - kratičký nepřirozený záškub/poskočení pohybujících se osob

- 15:02: Velký kulatý jednací stůl - žena odcházející od něj nepřirozeně poskočí

- 28:22: Záběr zezadu na jezdce na koloběžce je porušený

- 34:57: Auto jedoucí za bagrem nepřirozeně poskočí/škubne

 image.thumb.png.2c6b262a7804ed57c48764364bcd1d4c.png

 

---------------------------------------------------

Čt 12-13h: Nahráno bez discontinuit (https://www.uschovna.cz/zasilka/NHU8VA985TY9IGK2-I3C/). Chyby ve videu:

- 21:30: Na obrazovce jsou zobrazeny hodiny s časem 12:21:23, poté dojde ke kratičkému výpadku obrazu (úplně stejnému jako ve St 12-13 12:21:01).

- 28:37: Když hlasatelka říká "postoupil mezi nejlepší turnajovou čtyřku" tak tenista sebou nepřirozeně trhne.

image.thumb.png.8dcc655923f6fe8250a3402850a8cb79.png

Tentokrát jsem nahrával i ČT1 DVB T2 ze vzduchu (https://www.uschovna.cz/zasilka/NHS8WI5K3INRAZP9-78F/), dále od Vodafonu ČT1 HD DVB-T, ČT1 SD DVB-C (vše bez discontinuit). Kontrolní shlédnutí bylo provedeno pouze u ČT1 SD DVB-T a poté bylo zkontrolováno jestli nalezené chyby jsou obsaženy v ostatních nahraných streamech. Zde jsou výsledky:

image.thumb.png.c2cf42fde9a561ffb7b695f5e0197329.png 

 

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ST: 19-20 Všimnul jsem si jen prvních dvou poruch, ty souhlasí. Na ty dvě zbývající se zpětně podívám. Po těch prvních jsem asi ztratil na pozornost. Na analogu jsou též.

CT: 12-13 kolem 18minuty výpadek no signál, měl jsem štěstí zrovna jsem měl zapnutou tv, něco u ní dělal a tv zmlkla.

po asi půl minutě obraz naskočil, asi kolem 19min znovu vypadl  na no signal. Bez signálu byl analog, DVB-T, DVB-C i internet.

STB DVB-C hlásil E106.

Obraz DVB-T naskočil v 34min asi na 30s, poté až kolem 36min a to už fungovalo vše.

Od 18min do 36té to považuji za výpadek/poruchu/"údržbu" ;o), takže na přesných časech nezáleží.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, odkud Vodafone bere zdrojový signál pro vysílání v DVB-T a v analogu, pokud ho berou z pozemního vysílání DVB-T2 někde v Praze přes anténu, Tak je možné že se tam občas vbloudí nějaká chyba, způsobená třeba špatným počasím nebo nějakým rušením.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...