Přejít na obsah

UPC Fiberpower 75, problem s rychlostou


Návštěvník scooby

Doporučené příspěvky

Návštěvník scooby

Zdravim Vas, mam od 1.4.2017 novy program internetu od UPC z 25MB na 75MB. V ramci tejto zmeny sa mi pocas viazanosti upravila aj vyska mesacneho pausalu - ceny. A chcem sa opytat, ci ma niekto nejake skusenosti s touto rychlostou, nakolko moj problem je taky, ze nedokazem kablom (cat5e ftp) dosiahnut na pocitaci deklarovanu rychlost 75MB. Vacsinou dosahujem rychlost aj podla merania na speedtest.upc.sk len nieco okolo 64MB, par krat sa stalo, ze mi to nameralo 71MB, viac nie. Predtym, ako som mal 25MB, som tuto deklarovanu rychlost vzdy dosahoval aj cez rozne merace rychlosti, dokonca aj cez wifi. Niekedy mi to pri 25ke odmeralo aj 26MB. Pri tejto novej 75ke ju nie a nie dosiahnut. Pisal som UPC o svojej rychlosti, na dialku udajne skontrolovali modem a vraj mam vsetko v poriadku, aj signal. Ale preco nedosahujem 75MB alebo aspon 74MB mi uz nevedeli riadne vysvetlit. Pred tyzdnom mi vymenili aj modem z Ubee na ten ich "premiovy" Mercury, no nic sa nezmenilo ani po vypnuti wifi v modeme. Pocitac pocas testu nijako nezatazujem, A preto by som chcel vediet od niekoho, kto ma 75MB net od nich, aku rychlost najcastejsie dosahuju a ci su na tom podobne alebo mam ich znova kontaktovat nech sa na to pozru aj z technickeho oddelenia. dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro pořádek - rychlost nemáš 75MB ale 75Mb. U nás máme psáno u rychlostí např. "až 100Mb". Takže ve tvém případě nevím, jestli 64Mb je v toleranci nebo jestli je to na nějakou reklamaci. Modem by s takovou rychlostí neměl mít žádný problém, spíš to bude někde po cestě.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Jen pro pořádek - rychlost nemáš 75MB ale 75Mb. U nás máme psáno u rychlostí např. "až 100Mb". Takže ve tvém případě nevím, jestli 64Mb je v toleranci nebo jestli je to na nějakou reklamaci. Modem by s takovou rychlostí neměl mít žádný problém, spíš to bude někde po cestě.

 

Ano, mas pravdu, je to 75Mb, neviem preco som daval s velkym aj "b," ospravedlnujem sa za nepresnost. Tiez neviem, ci je to normalne alebo nie. Ale ako som pisal, predtym som mal tych 25Mb a tato hodnota rychlosti bola vzdy presna. Kedysi davnejsie som mal balik rychlosti 10Mb (v case, ked sa to volalo chello) tiez s tym nebol problem. Predchvilou som to meral na webe speedtest.upc.sk a odmeralo down 68,11Mb/6,20Mb, ping 23ms.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

Skus pripojit iny PC/NB, ak je PC staršieho dáta môže byť problém aj v PC - konkrétne môj prípad: mám starší PC (má 1Gb sieťovú LAN kartu) pripojený k routru meria cca. 110 Mbps pri 150 Mbps internete, zároveň oveľa novší smart TV box (resp. aj firemný notebook) pripojený k tomu istému routru nameria 148 Mbps...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak si pozriet zmluvu, ktoru si podpisal?

 

Internet 75 - širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 75.000 / 6.000 kbit/s, 50 MB priestoru pre domovskú stránku, 5 adries elektronickej pošty s 5x12 aliasmi, 5x5 GB priestoru pre schránku elektronickej pošty, služba Wi-Free. Bežne dostupná rýchlosť sťahovania a odosielania dát

60.000 / 4.800 kbit/s. Minimálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát 30.000 / 2.400 kbit/s.

 

A v technickych specifikaciach, ktore si takisto podpisal..

 

Proklamovaná rýchlosť alebo Maximálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa; Bežne dostupná rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa a zodpovedá rýchlosti sťahovania a odosielania dát v dennom priemere (počas 24 hodín); Minimálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa. Na túto hodnotu môže rýchlosť klesnúť nárazovo, a to na veľmi krátku dobu v jednotlivých okamihoch maximálneho vyťaženia siete.

 

Skor to zavisi na kvalite signalu v modeme, vytazenosti uzla, na ktorom si zaveseny! Kedze DOCSIS je zdielane medium, ak je vela sosacov na danom uzle a su vytazene vsetky (16) down kanaly, tak si nepomozes.. ale zmluvne podmienky su take, ako som uviedol.

 

A este jedna vec - meraj rychlost cez kabel/ethernet pripojenie, WiFI je kategoria sama o sebe.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Skus pripojit iny PC/NB, ak je PC staršieho dáta môže byť problém aj v PC - konkrétne môj prípad: mám starší PC (má 1Gb sieťovú LAN kartu) pripojený k routru meria cca. 110 Mbps pri 150 Mbps internete, zároveň oveľa novší smart TV box (resp. aj firemný notebook) pripojený k tomu istému routru nameria 148 Mbps...

 

Mam notebook pomaly rok, vyroba je z konca roka 2015. Skusal som to aj na PC ten je o dost stary ale na oboch masinkach mi to odmera rovnako. PC ma sietovku do 100Mb, notebook 1giga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Co tak si pozriet zmluvu, ktoru si podpisal?

 

Internet 75 - širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 75.000 / 6.000 kbit/s, 50 MB priestoru pre domovskú stránku, 5 adries elektronickej pošty s 5x12 aliasmi, 5x5 GB priestoru pre schránku elektronickej pošty, služba Wi-Free. Bežne dostupná rýchlosť sťahovania a odosielania dát

60.000 / 4.800 kbit/s. Minimálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát 30.000 / 2.400 kbit/s.

 

A v technickych specifikaciach, ktore si takisto podpisal..

 

Proklamovaná rýchlosť alebo Maximálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa; Bežne dostupná rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa a zodpovedá rýchlosti sťahovania a odosielania dát v dennom priemere (počas 24 hodín); Minimálna rýchlosť sťahovania a odosielania dát je pre každú jednotlivú službu Internet konkrétne uvedená v Tarife Poskytovateľa. Na túto hodnotu môže rýchlosť klesnúť nárazovo, a to na veľmi krátku dobu v jednotlivých okamihoch maximálneho vyťaženia siete.

 

Skor to zavisi na kvalite signalu v modeme, vytazenosti uzla, na ktorom si zaveseny! Kedze DOCSIS je zdielane medium, ak je vela sosacov na danom uzle a su vytazene vsetky (16) down kanaly, tak si nepomozes.. ale zmluvne podmienky su take, ako som uviedol.

 

A este jedna vec - meraj rychlost cez kabel/ethernet pripojenie, WiFI je kategoria sama o sebe.

 

 

Takze podla toho co si napisal, by to malo byt v poriadku, tych bezne nameranych 64Mb? Popravde som sa tym moc nezaoberal nikdy, lebo vzdy som mal rychlost ako sa uvadzala aj pri programe 25Mb a pred nim 10Mb a vzdy to bolo pri merani presne. Takze som nic neriesil. Pri 75Mb je to akosi stale pod 70Mb, sem tam mi odmera 71Mb a nieco. Rychlost meriam vyhradne cez kabel, vypinam wifi vsade na zariadeniach. Kabel mam cat5e ftp (1,5m), skusal som to merat aj cez ich kabel dodany k modemu a vysledok bol rovnaky. Rovnaku rychlost mi odmera ale aj pri wifi v tablete, v mobile odmeralo raz aj 71Mb ale presne 75Mb alebo aspon 74Mb uz nikde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by ti to malo merat skor viac.. datove profily v modemoch su nastavene na 110% menovitej rychlosti (napr. mne bezne ukazuje speedtest 310-315 Mbit, ale prave tak aj klesne na 250-270, ked je silny traffic). Skor ma prekvapuje vysoky ping (mal by byt do 10 ms), ale ten asi suvisi s nepodarenym Compal modemom (resp. Intel chipsetom, ktory pouziva).

 

Zmluvne podmienky som preto uviedol, aby si videl, ze z ich strany su splnene a vlastne nemaju co riesit.. tym nehovorim, ze to je spravne.

 

Ozaj, nechali ti IPv4 alebo ta prehodili uz na IPv6 DS Lite?

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě jim tam zavolejte. Je to sice lehce pod hranicí tolerance (když je rychlost max. o 10% nižší, tak to většinou neznamená žádný problém), alespoň vám prověří, zda není problém někde na trase k Vám, nebo tam není nějaká zarušená frekvence atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...