Přejít na obsah

UPC Fiberpower 75, problem s rychlostou


Návštěvník scooby

Doporučené příspěvky

Návštěvník scooby
Ono by ti to malo merat skor viac.. datove profily v modemoch su nastavene na 110% menovitej rychlosti (napr. mne bezne ukazuje speedtest 310-315 Mbit, ale prave tak aj klesne na 250-270, ked je silny traffic). Skor ma prekvapuje vysoky ping (mal by byt do 10 ms), ale ten asi suvisi s nepodarenym Compal modemom (resp. Intel chipsetom, ktory pouziva).

 

Zmluvne podmienky som preto uviedol, aby si videl, ze z ich strany su splnene a vlastne nemaju co riesit.. tym nehovorim, ze to je spravne.

 

Ozaj, nechali ti IPv4 alebo ta prehodili uz na IPv6 DS Lite?

 

Dakujem za info. Myslim, ze je stale ipv4, modem mam ten novy "premiovy" Mercury. Ale ani na tom Ubee predchadzajucom modeme som 75Mb nedosahoval, len do 70Mb najvac 71Mb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Prostě jim tam zavolejte. Je to sice lehce pod hranicí tolerance (když je rychlost max. o 10% nižší, tak to většinou neznamená žádný problém), alespoň vám prověří, zda není problém někde na trase k Vám, nebo tam není nějaká zarušená frekvence atd.

 

No skusim im zavolat nech ma prepoja na technicke a uvidim. Len teraz je dost problem sa dovolat. Sice to bolo vzdy, ale po 1.4 je to este horsie. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby

Tak som volal nakoniec na zak. linku, prepojili ma na technicke oddelenie, kde mi technik zresetoval komplet modem a ziadal, aby som to znova odmeral na speedtest.upc.sk, vysledok bol vsak rovnaky. V tom case mi odmeralo 69,77Mb, neskor pri konci rozhovoru 71,22Mb. Okolo 71Mb je max. co zvyknem dosiahnut kablom aj cez wifi. Tak mi povedal, ze oni maju vsetko v poriadku a posiela ku mne technika na utorok. Neviem, co mozem od neho ocakavat, este ku mne technik od upc neprisiel, tak ani neviem, co bude robit. Ak ma niekto skusenosti, budem rad, ak mi napisete, co asi take bude robit a na co sa pripravit. Dufam, ze to nebude nejaky mudrc a nemehlo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník scooby

Tak mi bol nakoniec vymeneny modem Mercury za modem Hitron na pobocke UPC. Zial, problem sa opat nevyriesil. Napojeny cez kabel z modemu do pc rychlost dosahuje max do 71Mb. Cez wifi sa to o cosi zhorsilo, tu rychlost ledva dosianem cez 50Mb. Na Mercury modeme to cez wifo dosiahol v rezime "b/g/n" 20/40mhz niekedy aj 70Mb. Cez Hitron ani za Boha aspon 60Mb. Ah jaaaaaaaj.... Asi kupim vlastny router a modem bude modemom a router routerom. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník potox

Vyskúšaj aké rýchlosti dosahuješ vrámci svojej siete tým vylúčiš chybu na tvojej strane. V trnave teraz merané to ide takto 6257723234.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby

Tak na speedtest.net mi kablom vzdy vyslo do 71Mb, rovnako aj na speedtest.upc.sk. Cez wifi som tiez sem tam dosiahol 70Mb. Teraz ale co mam vymeneny mercury modem za Hitron mam rychlost cez kabel rovnaku - do 71Mb ale cez wifi je to akosi len do 50Mb. Zeby mal Hitron modem slabsie wifi ako Mercury?

 

Teraz som skusil cez aplikaciu speedtest.net server Kosice/Antik (wifi)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

ahoj scooby, ja som rovnako ako ty z Kosic, sidlisko Terasa, pred 3 rokmi ked som bol zakaznikom UPC som mal sluzbu FiberPower 50, modem Cisco, rychlost som mal roznu, len nie deklarovanu, skutocne to velmi kolisalo, od 12mb az 40mb, tvrdili rovnako ze signal je v poriadku a problem je u mna. Latencia bola otrasna, ping takmer na stovke. Hned ako sa dalo som zmluvu zrusil a dal som si Antik, router pouzivam rovnaky a zrazu problem s rychlostou ziaden a to mam este aj iptv od Antiku. Popravde cudujem sa ti ze mas UPC, v Kosiciach uz davno tato firma vyhorela na celej ciare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
ahoj scooby, ja som rovnako ako ty z Kosic, sidlisko Terasa, pred 3 rokmi ked som bol zakaznikom UPC som mal sluzbu FiberPower 50, modem Cisco, rychlost som mal roznu, len nie deklarovanu, skutocne to velmi kolisalo, od 12mb az 40mb, tvrdili rovnako ze signal je v poriadku a problem je u mna. Latencia bola otrasna, ping takmer na stovke. Hned ako sa dalo som zmluvu zrusil a dal som si Antik, router pouzivam rovnaky a zrazu problem s rychlostou ziaden a to mam este aj iptv od Antiku. Popravde cudujem sa ti ze mas UPC, v Kosiciach uz davno tato firma vyhorela na celej ciare.

 

Tak ja som v UPC uz cca. 15 rokov, od casu, kedy KabelPlus prevzali a doteraz som s ich sluzbami nikdy nemal problem. Akurat len teraz, co od 1 aprila zvysovali pausal a rychlost z 25Mb na 75Mb. Tych 75Mb nie a nie dosiahnut cez kabel ani wifi. Menili mi modem z ubee na mercury a potom na hitron (ten mam aktualne). Avsak vsetko ostalo nezmenene, dokonca pri modemu Hitron mam cez wifi mensiu rychlost. S ubee aj mercury modem som dosahoval do 70Mb rychlost aj cez wifi, kedy ako. Niekedy aj 56Mb. Ale s hitronom sa mi zatial nepodarilo cez wifi dosiahnut ani 50Mb. Co sa tyka rychlosti cez kabel, ta mi ide na hitrone rovnako ako na predchadzajucich modemoch do 71Mb. Na fejsbuku fan page upc som sa ale dozvedel, ze 75Mb nevedia dosiahnut ani iny uzivatelia. Ci uz kablom abo wifinou (su mimo kosic). Mal som pred udajnou 75Mb rychlost 25Mb a tuto som vzdy dosahoval kablom presne, niekedy aj o 2-3Mb viac, aj cez wifi. No po nasadeni novej tarifi je to nejake divne. Mal som este aj net 10Mb dost dlho, este ked sa volalo chello internet a tam som tiez nemal s rychlostou problem. Vzdy to bolo presne alebo o nieco viac. Malokedy o nieco menej. Co sa tyka pingu, tak na vsetkych troch modemoch nameram cez speedtest.upc.sk okolo 20-23ms. Na inych meracoch je to rozne, aj okolo 60, zalezi aky server mi ponukne a odkial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

FiberPower 25 fical na technologii eurodocsis 2.0, vsetky ostatne vyssie rychlosti na technologii docsis 3.0, ked vezmes do uvahy ze, UPC dlhodobo neinvestuje do existujucich sieti, modemy strieda podla pocasia stale nove a nove a tie nove su este horsie ako tie predtym, tak za tie prachy mas urcite dostupnu lepsiu alternativu. Ja som FiberPower 50 mal a viem o com to bolo, latencia vysoka a rychlosti na oficialnom speedmetri velmi nestabilne, kolisave rychlosti. to ma najviac vedelo vytocit ked ma technik presviedcal ze problem je na mojej strane a ze signal je v poriadku, alebo ze to su maximalne dosiahnute rychlosti a ze na bezne pouzivanie internetu staci 10mb internet. To je sluzba tak nekup to. Presiel som k Antiku a odvtedy rychlost neriesim. Zase je pravdou ze kamarat z BA sa nechal ukecat ked este bola akciova cena na FP500, meralo mu to len 150 :D teraz uz 500MB ani neponukaju. Je to hybridno koaxialna siet, UPC je dobre ked mas dsl a nic ine, tak je dobre aj UPC, ale inak ked mas moznost vyberu je dobre zvazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...