Přejít na obsah

Kolik stojí veřejná ip ?


Návštěvník uzivatel1337

Doporučené příspěvky

Návštěvník zoro07

Jak lze ony IP adresy dohledat? Pokud vezmu moji veřejnou IP a zkusím +-2 IP adresy nahoru a dolů, tak ty moje rozhodně nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zoro07

Ok, Pepe je ale evidentně zná / využívá. Zajímalo by mě, jak na ty IP tedy došel, když jsou dynamicky alokovány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli vyčerpání adres IPv4 není uveden počet veřejných IPv4 adres ani ve ceníku ani ve smlouvě u běžných (ne-bussiness) uživatelů, proto ve blízké budoucnosti může mít jeden uživatel např. jen jednu veřejnou IPv4 adresu, dokonce ve horším případě už žádnou IPv4, jen IPv6, a kdo chce IPv4 bude muset si koupit.

 

Momentálně u tarifu 400mb/s jsou 4 veřejné IPv4 adresy (mám to já), u 300 a 200mb/s jsou 3 (pokud jsou informace od pepeho ještě platné). U 100mb/s nevím, asi 2.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z technické podpory, kde jsem se na to dost podrobně ptal:

"IP adresu na stroji, který má od nás dostat veřejnou IP nikdy nenastavujte staticky. Vystavujete se tak riziku že služba přestane fungovat. Statickou ip adresu vám přiřadíme vždy, když si zažádá stroj s MAC adresou kde je vytvořen pár z našeho DHCP serveru."

 

Jak jednoduše k tomu lze přijít?

Máte Cisco EPC3925? Compal? Technicor? Dejte je do bridge modu. Zapojte tři zařízení. Každé zařízení bude mít svojí veřejnou IP adresu.

Když je dáte do modem/switch modu, tak budou za NATem (tzn. dostane jednu IP adresu, protože si to modem vyžádal) a všechny zařízení budou mít tu stejnou IP adresu. Případně veřejné IP adresy lze distribuovat přes switch.

 

Já to řeším přes virtuální MAC adresy v OpenWRT a když kliknu na rozhraní, tak tam vidím své IP adresy.

Hodil bych Vám screen jednak, jak to mam já, ale nezlobte nebudu sdílet své IP adresy. Anonymita nadevše.

 

// BTW: 3 IP adresy mam k 200 Mbits. Takže to by mělo být stále aktuální.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...