Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník beetlejuice
Mymak: nejakou dobu trva, nez se DNS zaznamy rozdistribuuji do vsech siti. Napr. CESNET ma tusim pomerne dlouho DNS cache, takze to, ze se nemuzes dostat zrovna na irc.i.cz nebo irc.felk.cvut.cz je pomerne pochopitelne (diky nutnosti reverse DNS, nebot IRC server kontroluje u IP, zda jsou v CZ/SK rozsahu, jinak ti max. prideli +r flag (restricted))

 

To je nesmysl. Karneval mel zaregistrovane reverzni delegace u RIPE ihned, jak dostal novy rozsah k dispozici a reverzni zony byly k dispozici na DNS serverech Karnevalu od pocatku

pridelovani IP pres DHCP. Pokud se tedy jakykoliv nameserver z i.cz nebo cvut.cz nebo odkudkoliv zeptal na jakoukoliv IP adresu z reverznich zon x.102.89.in-addr.arpa nebo x.103.89.in-addr.arpa, musel dostat od DNS Karnevalu spravny PTR zaznam. V reverzich ten problem urcite nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fazole

Asi to sem nepatří, ale nechci zakládat nové téma. Mám problém s routrem BR6104K. Ze začátku fungoval skvěle. Teď se mi ale občas stane, že některý z počítačů nenačte správně adresu (nějakou načte a oznámi, že připojení je k dispozici, ale ta adresa je z naprosto jinýho rozsahu). Pokud zadám údaje ručně tak to funguje. Chtěl bych, ale mít nastevenou možnost DHCP automaticky, protože počítač přenáším. Setkal jste se stím někdo? Předem moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

fazole: Tím uplně jiným rozsahem más na mysli přesně jaké? Pokud jsou počítače připojeny na routeru, který má integrovaný DHCP server, je možné, že právě on má problémy s přidělováním IP adres do tvé lokální sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fazole
fazole: Tím uplně jiným rozsahem más na mysli přesně jaké? Pokud jsou počítače připojeny na routeru, který má integrovaný DHCP server, je možné, že právě on má problémy s přidělováním IP adres do tvé lokální sítě.

 

Ano, počítače jsou připojeny přes router, který má DHCP. Místo adresy 192.168.2.100 dostane počítač adresu 169.254.215.251 a nedostane se na internet. Ze začátku problémy nebyly. Až teď. Prvně odešel jeden počítač, včera druhý. Přitom na routru jsou správně MAC adresy počítačů v síti a je nastaveno aby jim IP přiděloval na forever. Pokud ale dám na počítači aby si bral IP automaticky tak nic. když zadám na pevno tak v pohodě funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

Mozna je to k tomuto tematu off-topic, ale uvidi na sebe bez problemu PC / NB, kde PC ma nastavenou pevnou verejnou IP od Karnevalu a NB DHCP od Karnevalu? Nemam router, jen switch. Tim uvidi myslim napr. share / sdileni disku (samozrejme povolen v personal FW). :roll:

 

Ptam se z toho duvodu, ze pri kombinaci drivejsi neverejna IP, pevna verejna jsem mel problem videt z verejne na neverejnou, naopak no problem. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Satan

Hm, tak mám taky problém. Měl jsem od karnevalu 2 neveřejné IP a doma používám 2 počítače (na staršim jedou Win98, na novym WinXP), který jsou sesíťovaný přes switch a do switche je taky zapojenej karnevaláckej modem, tzn. počítače na sobě nejsou závislý, co se týče připojení na net. Do dneška všechno běhalo v pohodě, oba kompy měli stálou neveřejnou IP, takže síť běhala bez problémů, internet taktéž. Ale ve chvíli, kdy sem na obou počítačích nastavil automatické přidělování IP adres přes DHCP, síť přestala fungovat (trošku sem to čekal, ale pořád jsem doufal :), internet jede samozřejmě bez problémů na obou počích. Potřeboval bych teda helpnout s nastavením sítě, když v podstatě znám IP jen na nějakou konečnou dobu. A tu síť vážne potřebuju, protože ten druhej komp s Win98 ovládám ze svýho kompu přes UltraVNC a zapínám ho pomocí programu PowerOff... což teď, když už nemam stálou IP, samozřejmě nefunguje...

Nemá někdo nápad? Kromě toho, že bych si musel koupit router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...