Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník iNDYCZ

Podle me meli zachovat obe varianty, jak neverejne IP, tak DHCP, nevim proc bych kvuli zmene poskytovani sluzeb mel menit nebo popr. nucen kupovat nova zarizeni, abych mohl komunikovat po lokalni siti. Nebo aspon kkti meli nechat stejnou vychozi branu pro verejnou IP (DHCP) a verejnou IP pevnou. Takhle sice komunikovat muzu mezi tema 2 PC, ale jde mi to pres karneval modem, tim padem omezeni download / upload a vali to pres jejich brany zbytecne, kdyz mam PC cca 10m od sebe a mohlo by to jit po LAN. Nemam hub, ale switch, zkousel jsem vedle DHCP tu alternativni IP, ale to mi nepomohlo ;-(

 

Ja vim, router neni draha zalezitost, ale ja proste router nechtel, mam 3PC, 3IP, tak na co router omg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

To me taky, ale asi se tomu nevyhnu - nepodarilo se mi rozjet komunikaci mezi dvema compy ani pres tu druhou IP a to ani jak pise iNDYCZ ze by to valilo pres modem.

Prinejlepsim se tak maximalne pingnu a to jeste jenom jednosmerne :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

Derek: pres share ti to na tech verejnych nepujde, proste nikdy. Karneval ma share riznutej na FW a to ze jsou ty PC u tebe na LAN je nepodstatne, pro tu branu to je jako by spolu komunikovali 2 zakaznici v ramci jednoho nodu, ale jde to proste venkem, takze ti to zariznou jako bys chtel share pres inet. Ja to zkousel pres ICQ, Direct Connect, FTP a tam jsem mel prave omezenou rychlost jako pro Internet (ze to jde pres modem poznas i pres tracert), takze jsem uznal, ze takhle tedy ne :-)

 

Ted mam docasne na PC, kde mam verejnou zapsanou i neverejnou IP a na tom druhem misto DHCP puvodni neverejnou a komunikuju vesele mezi sebou na LAN a zaroven muzu surfovat apod.

 

Nevim ale jak podobne funkcionality dosahnout pri PC verejna IP <-> PC verejna DHCP bez routeru. Taky mi ten navod na dalsi IP u DHCP pres registry nejak nefungoval, bud nesel net a sla LAN nebo naopak.

 

Kazdopadne reseni je ta dalsi sitovka misto routeru, je to pomerne levnejsi a jednoduche na obsluhu a dokonce se mi tu jedna 10/100 vali, takze az prestanou fungovat neverejne IP, hned si to pres ni rozchodim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

No mam zajimavou zkusenost, uz jsem tu nekde psal, ze mi ten share fungoval, ale bylo to nejspise tim "pozustatkem" z dob neverejnych adres, pak pri prechodu na same verejne se kompy sice pingaly jenom pres NOD, ale share fungoval a jelo to 100MBit, pak jsem na jednom kompu preinstaloval system a konec...pouzivam ted ten system dvou adres, po editaci registru, jak tady nekdo radil, ale nekdy maji Windowsy problem s tim pridelovanim tech adres - od Karnevalu se prideli vzdycky, ale ta dalsi "lokalni" zustane na 0.0.0.0, takze musim zakazat a znovu povolit adapter a jede vsechno jak ma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
...nekdy maji Windowsy problem s tim pridelovanim tech adres - od Karnevalu se prideli vzdycky, ale ta dalsi "lokalni" zustane na 0.0.0.0, takze musim zakazat a znovu povolit adapter a jede vsechno jak ma...

s tim mam take problem, ja musim mit sitovej kabel do ntb pripojenej hned pri bootovani jinak dostanu karnevali IP ale nemam tu mistni a porad to nacita adresu

 

taky kdyz se zada rucne IP a pak se zase zapne DHCP tak se musi ten registr zeditovat znova

 

jinak mam na vsech kompech ve switchi zaplny DHCP a v registrech nastavenou dalsi mistni IP a bez problemu mi funguje windowsi sdileni souboru, a taha to bezne okolo peti sesti mega takze to urcite nejede pres modem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE
...nekdy maji Windowsy problem s tim pridelovanim tech adres - od Karnevalu se prideli vzdycky, ale ta dalsi "lokalni" zustane na 0.0.0.0, takze musim zakazat a znovu povolit adapter a jede vsechno jak ma...

s tim mam take problem, ja musim mit sitovej kabel do ntb pripojenej hned pri bootovani jinak dostanu karnevali IP ale nemam tu mistni a porad to nacita adresu

 

Presne, taky se mi to tyka notesu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(...) jinak mam na vsech kompech ve switchi zaplny DHCP a v registrech nastavenou dalsi mistni IP a bez problemu mi funguje windowsi sdileni souboru, a taha to bezne okolo peti sesti mega takze to urcite nejede pres modem

 

Má někdo nápad, jak realizovat sdílení souborů na 2 PC ve switchi s dynamickou veřejnou IP (dříve neveřejná)?

 

1. PC jede na WinXP SP2 a 2. na Win98 SE

 

V XP jde nastavit druhá IP adresa síťové karty, ale co Win98? Znáte na to nějaký trik?

 

pozn. Nákup routeru je v tuto chvílí více než nereálný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...