Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Derek

Zdravim.

Potreboval bych poradit s prenastavenim site, po tom co Karneval provedl ty zmeny s DHCPckem.

 

Mam tu tri compy, jeden s bejvalou neverejnou na USB. UTP z modemu jde pak do switche, na kterym je jeden comp s pevnou verejnou (drivejsi verejnou) a jeden s drivejsi neverejnou.

 

Abych mohl na compy mezi sebou v ramci domacnosti, tak jsem mel na vsech trech pridany jeste druhy IPcko - 192.168.1.x

Ted se to ale cely nejak sesypalo, takze kdyby mi by nekdo schopen rict jak presne to nastavit aby to slapalo... Dikes

 

Btw. Jak jsem koukal, tak cenik internetu ma karneval porad stary, operujici s verejnymi a neverejnymi adresami - zajima me ale, jestli pujde zakoupit jeste jedna dynamicka verejna (drive neverejna) a za kolik. Ta pevna verejna co mam ted se mi zda za soucasnyho stavu jako zbytecnej luxus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Potreboval bych poradit s prenastavenim site, po tom co Karneval provedl ty zmeny s DHCPckem.

 

Mam tu tri compy, jeden s bejvalou neverejnou na USB. UTP z modemu jde pak do switche, na kterym je jeden comp s pevnou verejnou (drivejsi verejnou) a jeden s drivejsi neverejnou.

 

Abych mohl na compy mezi sebou v ramci domacnosti, tak jsem mel na vsech trech pridany jeste druhy IPcko - 192.168.1.x

Ted se to ale cely nejak sesypalo, takze kdyby mi by nekdo schopen rict jak presne to nastavit aby to slapalo... Dikes

 

Btw. Jak jsem koukal, tak cenik internetu ma karneval porad stary, operujici s verejnymi a neverejnymi adresami - zajima me ale, jestli pujde zakoupit jeste jedna dynamicka verejna (drive neverejna) a za kolik. Ta pevna verejna co mam ted se mi zda za soucasnyho stavu jako zbytecnej luxus.

 

Jestli ty IP začínají 192.168.X.XXX, tak určitě nemáš switch, ale router (nebo pokud ho nemáš, tak si ho koupíš), na kterým nastavíš tu pevnou veřejnou na WAN a zbytek (LAN) dáš na automatický přidělování (IP+DNS) a připojíš ke všem PC (přičemž USB vypusť ze hry). A pevnou IP bych si nechal, protože omezíš možnost vykopnutí z DC a taky stahování např. na rapidshitu bude bezproblémovější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Přesně ten samý problém mám taky. Jak teď s DHCP zprovoznit lokální síť za pomocí switche, jako do ROUTERu se mi investovat nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc
Jestli ty IP začínají 192.168.X.XXX...

To, že má nastavené tyto IP adresy v rozsahu lokální sítě ježte neznamená, že musí mít router. Pokud vím, jde tu Derekovi hlavně o to, aby fungoval internet a i, aby se navzájem oba pc připíchnuté na switch, viděli.

 

Zkusil bych asi něco takového: USB kabel, který je propojen s modemem a prvním pc bych neřešil, snad jen to, aby na tomto stroji byl nastaveno zjišťování IP adresy pomocí DHCP serveru. Poté bych se vrátil k dalším dvoum počítačům, které jsou připojeny do switche vedoucího k eth modemu. Na těchto pc bych nastavil oboum také zjištování pomocí DHCP serveru a přidělil v Nastaveni TCP/IP, jak již asi máš, vnitřní lokální IP adresy každém počítači, aby se navzájem viděli.

 

Následně je potřeba se přemístit na http://muj.karneval.cz, kde vybeřeš "Nastavení TCP/IP" a zde nastavíš, aby se tvoje veřejná IP adresa vázala na MAC síťové karty jednoho z tvých počítačů. Pokud tak učiníš, do cca 5 minut restaruj modem, aby si opět načetl všechny MAC síťových karet.

 

Nevím však, kolik dynamických IP adres Karneval přižazuje, pokud jednu, znamenalo by to, že můžeš použít na jeden pc tvoji veřejnou a na druhý tuto dynamickou, ovšem třetí bude o ni ošizený. Pak by asi opravdu zbylo jedině koupit nějaký router, popřípadě jedno z pc vymezit jako mašinu, která by routovala internet dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Myslim, ze Derekovi jde o to, aby se kompy videly na Lokalni siti, takze bych u kazdeho kompu nechal DHCPckem pridelit IP adresu a veskere dalsi nastaveni TCP/IP protokolu, pak bych si to zjistil prikazem "ipconfig /all" a pak rucne nastavil vsechno jak to bylo popsano presne zde:

http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=541

(diky X based :) )

 

No a az to prestane fungovat (DHCP zmeni MAC adrese IP adresu), tak se to musi cele opakovat...jde o to, jak casto se to bude menit. Ja myslim, ze mesic to klidne muze zustat stejne - Karnevalu jde nejspise jen o to, ze nemusi tim garantovat porad stejnou IP a kdykoliv si to muze zmenit, takze napr. pojedes 2 mesice na stejne a pak se ti behem tydne zmeni 2x...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Diky panove dmnc & SWE, pujdu obe moznosti a jejich kombinace vyzkouset :)

Kazdopadne jste mi pomohli.

 

2pitomec:

O tvych radach se uz s prominutim tak moc mluvit nedak...

- Kdyz mluvim o switchi, tak myslim switch a zadny router. Kdybych chtel vec resit nakupem dalsiho (podle me prozatim urcite zbytecnyho hardwaru), tak to udelam.

- USB pripojeni ze hry vypoustet nebudu, potrebuju ho.

- O zadnym DC jsem nemluvil, naopak jsem mluvil o tom, ze je pro me z mnou zhodnotitelnych duvodu pevna nejspis zbytecna.

 

I tak dekuji za ochotu, dam vedet jestli se mi to povedlo zprovoznit.

 

//Edit - sorry za zamenu jmen. Derek

Upraveno uživatelem Derek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi patřilo mně, ale každopádně si takhle přidělávat starosti (když pomocí routeru v ceně cca 1.000,-Kč, je to práce na pár minut)... - je to samozřejmě tvoje věc, ale já bych se v nesmyslech nenimral. Jinak ta veřejná pevná IP ti asi k něčemu byla už teď (když si ji platíš), takže z toho sem vycházel (protože veřejná dynamická se oproti neveřejné hodí snad jenom jako aktiv na DC, pochopitelně s rizikem, že už ji někdo předtím měl). A USB snad nemá smysl řešit, protože každý ví, vo co go...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Za zamenu jmen sorry.

 

2pitomec:

Stejne tu budou problemy s USB vetvi, takze na co mam nahrazovat switch routerem ?

Nic vic nez to co dela router nepotrebuju, ted je to stejne zalezitost tcp/ip protokolu windowsu.

Litr neni moc, ale za zbytecnost to vyhazovat nebudu.

 

USB opravdu nema cenu resit, protoze vis kulovy proc ho potrebuju, takze mi ho tu za kazdou cenu nehan. Mam casto zapojovany notebook v pokoji kde sidli modem, notebook kterej nema eth a kupovat ho tam je zbytecnej luxus. Proto pouzivam USB. Kazdej totiz vi, vo co go ... :?

IPcko - pevna verejna se mi hodi jenom na provoz serveru, protoze misto nejakyho vaseho DCka (se kterym jsou tu porad nejaky zabomysi valky) pouzivam BT a to na privatnim trackeru. Takze pokud bude dalsi verejna dynamicka za rozumnou cenu, je pro me pevna verejna naprosto zbytecna (jako pro vetsinu lidi - staci se kouknout na UPCcko - tam taky nema kazdej stahovac pevnou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem - je to tvoje věc a já pouze sdělil svůj názor. Koneckonců já mám na jedný přípojce 2PC a IP telefon, šlape to v pohodě a jak to mají druzí, to je jejich starost :D

Jo - NB bych asi připojil Wi-Fi (samozřejmě za routerem) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Vratme se jedoduse na zacatek.

Ja jsem tu nastinil svoja zapojeni a nerekl jsem ani pismenko o tom, ze bych ho chtel nebo mel v planu menit, chtel jsem jen a jen pomoci s nastavenim. Ty si tu ze me zacal delat blbecka a prinaset svoje konstruktivni rady - laskave si je nech od cesty a bez radit jinam. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...