Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Derek

Hmm, tak tu mam nejaky problemek - kdyz nastavim automatiku (IP a DNS) na tom compu za switchem, co na nem byla neverejna, tak net vubec nevali, pres starou neverejnou v pohode.

Na USB vetvi jsem to nastavil podle novyho a jede to ok.

Takze zacinam resit, kolik IP mi ted Karneval teda vlastne poskytuje :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vratme se jedoduse na zacatek.

Ja jsem tu nastinil svoja zapojeni a nerekl jsem ani pismenko o tom, ze bych ho chtel nebo mel v planu menit, chtel jsem jen a jen pomoci s nastavenim. Ty si tu ze me zacal delat blbecka a prinaset svoje konstruktivni rady - laskave si je nech od cesty a bez radit jinam. Diky

Podívej Kamile - já ti poradil tu nejjednodušší věc, která funguje a funguje bezproblémů. Takže se uveď do klidu, když se ti moje rada nelíbí, tak si třeba hukni do zdi a dělej si to dál po svým (taky ten výsledek je vidět...). Howgh!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

A taky bych si tu mohl natahnout wifinu nebo pripojit kazdej comp pres jinyho ISP, ze jo ? :P

Tobe se tu musi vysvetlovat, ze kdyz napisu switch, tak myslim switch a ne router a jeste se budes urazet, ze tu tvoje fundovany a levny rady nenachazej ohlas ... :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje rady aspoň fungujou a nemusím skuhrat v diskuzích, že mně něco nejede. A to je opravdu poslední, co ti jsem ochoten sdělit. Dál se nimrej v nesmyslech a užij si to :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Akorát jsem přišel na to, jak nastavit vnitřní síť (zjistit ipconfig a nastavit hodnoty ručně), tak koukám, že už tady na to někdo přišel.

Mně to takto funguje perfektně. Myslím, že karneval IP měnit nebude, leda že by byl počítač (MAC) s přidělenou IP nějak dlouho neaktivní.

Těch přenastavování nebude zase tolik. V mém případě žádně, jelikož mám koupenu statickou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník beetlejuice
Myslim, ze Derekovi jde o to, aby se kompy videly na Lokalni siti, takze bych u kazdeho kompu nechal DHCPckem pridelit IP adresu a veskere dalsi nastaveni TCP/IP protokolu, pak bych si to zjistil prikazem "ipconfig /all" a pak rucne nastavil vsechno jak to bylo popsano presne zde:

http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=541

(diky X based :) )

 

No a az to prestane fungovat (DHCP zmeni MAC adrese IP adresu), tak se to musi cele opakovat...jde o to, jak casto se to bude menit. Ja myslim, ze mesic to klidne muze zustat stejne - Karnevalu jde nejspise jen o to, ze nemusi tim garantovat porad stejnou IP a kdykoliv si to muze zmenit, takze napr. pojedes 2 mesice na stejne a pak se ti behem tydne zmeni 2x...

 

Tak to te nepotesim - IP adresy DHCP prideluje na max 24 hodin, pokud si ji pocitac v teto dobe pres dhcp renew neobnovi, vymaze se ze seznamu autorizovanych IP adres. Takze bys tenhle proces musel podstoupit kazdy den, do cehoz se ti asi nebude chtet. A to Karneval muze maximalni dobu prideleni IP adresy zkratit treba na 1 hodinu, jako to ma UPC. Pak bys sis musel rucne leasnout IP a nastavovat kazdou hodinu :-) System pridelovani IP adres pres DHCP je v technologii DOCSIS vyresen velmi bezpecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE
Protoze jsou pevne :-)

No to je mi jasne :) Ja jen, ze jsi psal MAX na 24hodin.

 

Kazdopadne mi se kompy vidi na lokalni siti uplne bez problemu.

Pokud taham data tak to jede 8MB/s, takze to nejde pres modem a to mam vsechno nastavene automaticky a mam jednu dynamickou a jednu pevnou...(tzn. jednu 89.... a druhou 84... a masky site jsou taky jine )

 

Jedine co je problem, ze kdyz chcu komp pingnout, tak to leze pres vychozi branu, takze tohle moc nechapu, ale jinak normal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...