Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

dyt tedka karneval pevnou prideluje automaticky podle MAC, ostatne tady taky resim to ze mi ji to neprideli a kdyz ji tam dam rucne tak to taky nejde

si mi na to i odpovidal

Ano - pomocí MAC adresy by to šlo. Ale to by nemohlo být něco podobnýho jako mám já, kde jedna MAC je platná pro 2 IP adresy:

 

Karneval-nastaveni.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Ano - pomocí MAC adresy by to šlo. Ale to by nemohlo být něco podobnýho jako mám já, kde jedna MAC je platná pro 2 IP adresy:

hmmm, a tobe se ta pevna prideli automaticky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano - pomocí MAC adresy by to šlo. Ale to by nemohlo být něco podobnýho jako mám já, kde jedna MAC je platná pro 2 IP adresy:

hmmm, a tobe se ta pevna prideli automaticky

Však na obrázku víš je vidět, že tu pevnou IP mám nastavenou v routeru ručně natvrdo (můžu tam nastavit i tu druhou a šlape to v pohodě). Pokud by mně to přiděloval DHCP automaticky, tak už by se nejednalo o pevnou IP, protože by byl výběr ze dvou různých adres (a to je pochopitelně k ničemu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Však na obrázku víš je vidět, že tu pevnou IP mám nastavenou v routeru ručně natvrdo (můžu tam nastavit i tu druhou a šlape to v pohodě).

na obrazku je videt ze mas dve pevny IP a u nich stejnou MAC, a jestli to funguje nebo je z toho poznat neni

ja tam mam pevnou IP a u ni spravnou MAC a neprideli mi ji to

tohleto nema cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však na obrázku víš je vidět, že tu pevnou IP mám nastavenou v routeru ručně natvrdo (můžu tam nastavit i tu druhou a šlape to v pohodě).

na obrazku je videt ze mas dve pevny IP a u nich stejnou MAC, a jestli to funguje nebo je z toho poznat neni

ja tam mam pevnou IP a u ni spravnou MAC a neprideli mi ji to

tohleto nema cenu

Když napíšu, že to funguje, tak to tak prostě je - nemám důvod si vymýšlet.

 

Takže ještě jednou - mám 2 pevný IP adresy (platím si jednu) a fungují obě bezproblémů, přičemž jsou registrovaný na stejnou MAC adresu. Automat DHCP nepoužívám a všechno mám nastavený ručně (v routeru).

 

Jinak ještě podotýkám, že od Karnevalu mně oficiálně nepřišlo nic v tom duchu, abych začal ten automat DHCP využívat. Takže ani nemám důvod to řešit a zbytečně se uvrtávat do problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Kleff: Podle Karnevalu zadáváš uplně jinou MAC adresu síťové karty k pevné veřejné IP na muj.karneval.cz, než ke které se ti přiděluje přes DHCP dynamická IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kleff: Podle Karnevalu zadáváš uplně jinou MAC adresu síťové karty k pevné veřejné IP na muj.karneval.cz, než ke které se ti přiděluje přes DHCP dynamická IP.

s tim bych souhlasil :)))

pevnou sem chtel na jednom kompu a dynamickou mam tedka pridelenou na jinem

 

na muj.karneval.cz mam zadanou MAC toho kompu kam patri pevna, tedka jsem to kontroloval

 

pred chvili se tam konecne chytila ta pevna verejna, a to je vsechno stale stejne zadane

fakt to nechapu

po tom co jsem vcera vybral aby IP pridelilo DHPC automatick, to nefungovalo, ta pevna se tam nechtela priradit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Kleff: Je možné, že DHCP server chtěl nachvíli stávkovat a bylo na něj kladeno mnoho dotazů, proto mohla tato akce trvat poněkud déle. Hlavně že to jede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zadani MAC na muj.karneval.cz muze trvat za 30m nez se zmena aktivuje. A navic pokud jsi mel pridelenou dynamickou adresu 89.102.x.x tak je mozne, ze windows si ji pouze prodluzovali misto toho aby si rekly o novou, takze to mozna jen chtelo ipconfig /release

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...