Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Pridani druhe IP ve WXP pri zapnutem DHCP lze aplikovat takto.

Regedit>>

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{VASE_GUID}

 

Zde v polozce IPAddress pridat jeste jednu, takze by polozka vypadalo napr. takto

0.0.0.0

10.22.8.102

 

To same provest u SubnetMask

0.0.0.0

255.255.255.0

 

Provedeme reset pripojeni. Nactou se nastaveni z registru. (Zakazat Pripojeni a hned ho zase Povolit.)

Zkontrolovat si to muzete pres ipconfig.

 

Bohuzel ve w98 neni viceretezcova hodnota registru :( Takze jen XP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

Prideli se vam zaplacena pevna verejna IP kdyz si ji nechate dat automaticky DHCPkem?

Me teda ne :(

MAC v nastaveni na muj.karneval.cz souhlasi, restartoval sem modem i komp, odinstaloval a znova nainstaloval sitovku a stejne to nejde.

Na druhym kompu se mi dynamicka (puvodne neverejna) prideli v pohode.

 

Jinak pokud to teda zacne fungovat :))) tak mi ti karneval udelal docela radost protoze mi desne usnadni pripojovani ntb na kterym sem driv musel furt tu neverejnou vyplnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník beetlejuice
Prideli se vam zaplacena pevna verejna IP kdyz si ji nechate dat automaticky DHCPkem?

Me teda ne :(

MAC v nastaveni na muj.karneval.cz souhlasi, restartoval sem modem i komp, odinstaloval a znova nainstaloval sitovku a stejne to nejde.

Na druhym kompu se mi dynamicka (puvodne neverejna) prideli v pohode.

 

Jinak pokud to teda zacne fungovat :))) tak mi ti karneval udelal docela radost protoze mi desne usnadni pripojovani ntb na kterym sem driv musel furt tu neverejnou vyplnovat.

 

Dejte tomu cas, nez se ta tvoje MAC dostane do DHCP serveru. Do 20ti minut od zadani na muj.karneval.cz by to melo stacit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Dejte tomu cas, nez se ta tvoje MAC dostane do DHCP serveru. Do 20ti minut od zadani na muj.karneval.cz by to melo stacit ...

pred chvili jsem tam zmenil MAC adresu a dynamicka se okamzite nacetla, avsak pak sem znovu zkusil dat zpet orig. MAC a to uz se nepridelilo nic, ani pevna ani tekuta :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
A jsi si jistý, že zadáváš stoprocentně správnou MAC adresu tvé síťové karty na http://muj.karneval.cz?

jasně, sem, ona tam navíc byla už vyplněná

dnes po restartu modemu i kompu stale stejne, dynamickou dostanu pevnou ne

ach jo

 

kdyby mi to nepřidělilo ani tu dynamickou tak to pochopim, ale takhle

modem si MAC natahne dobre, takze problem bude asi na strane karnevalu, zkusim jim napsat a uvidim, zatim mi to moc nevadi ze mi to tu pevnou nedava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Stejně sháníš router, tak ti to může být jedno, jestli se IP přidělí automaticky nebo ji tam vyťukáš ručně...

rucne tam zadat nejde, to se nechyti, navic sem tu nekde cetl ze i kdyby to ted slo tak pozdeji to jiz nepujde

 

navic i kdyz ten komp bude za routerem je potreba aby mel tu pevnou verejnou (kvuli pristupu z venku) a pak nejakou mistni,

router by mel tu verejnou dynamickou a prideloval by mistni IP ostatnim kompu mimo toho jednoho

 

tu pevnou verejnou potrebuju mit automaticky pridelenou karnevalem a pak nejakou mistni a tu staci zadat natvrdo rucne, takze tam by router IP neprideloval, doufam ze to jde mit automaticky pridelenou IP z externiho dhcp i kdyz komp bude zapojenej do routeru kde dhcp bude taky (i kdyz o tom pochybuju, ale treba soucasne routery jsou treba jiz tak vymakane a jde jim tohle nastavit) v nejhorsim pripade bych mezi router a modem musel dat switch (coz jsem sice chtel odstranit ale prezil bych to)

 

kdyby se ta pevna verejna nemusela pridelovat automaticky tak je to vyreseny a mam po starostech, by me zajimalo proc to nejde rucne

Upraveno uživatelem Kleff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu jak může být pevná IP přidělovaná automaticky (pokud má člověk IP adres víc, než jednu), když se jedná o pevnou :shock: Navíc Karnevalu může být srdečně jedno, jestli si to user nastaví "natvrdo", protože se parametry u pevných IP adres stejně měnit nebudou. Je tady okolo toho zbytečně moc humbuku pro nic...

 

A nastavit ručně to jít musí:

 

Karneval-nastaveni-router.JPG

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Nechápu jak může být pevná IP přidělovaná automaticky (pokud má člověk IP adres víc, než jednu), když se jedná o pevnou :shock: Navíc Karnevalu může být srdečně jedno, jestli si to user nastaví "natvrdo", protože se parametry u pevných IP adres stejně měnit nebudou. Je tady okolo toho zbytečně moc humbuku pro nic...

dyt tedka karneval pevnou prideluje automaticky podle MAC, ostatne tady taky resim to ze mi ji to neprideli a kdyz ji tam dam rucne tak to taky nejde

si mi na to i odpovidal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...