Přejít na obsah

Sekáni obrazu+kostičky


Návštěvník Nighters

Doporučené příspěvky

Návštěvník Nighters

Dobrý den,

sice jsem tu našel pár Topicu ohledně problému s kostičkovaným obrazem, ale nedočetl jsem se nějakého závěru/rady jak to vyřešit.

 

Nejprve to začlo, když UPC přešlo na Horizon, měli jsem starší televizi, která to už nepobírala, tzn. obraz byl zvětšený, takže byly usekané hlavy apod. Nezávislý technik nám zdělil, že nám televizi zrušilo nové visílání - nová frekvence. No to je teď celkem jedno, koupili jsme novou televizi:https://www.electroworld.cz/samsung-ue40j5502akxxh#product-params a co se nestalo obraz se zasekává, nebo přeskočí o několik vteřin dopředu nebo dozadu + sem tam kostičky, popřípadě obraz zcela zmizí a je nutno settopbox resetovat.

Máme HD Mediabox propojený s antenou a HDMI s televizí. NEvím jestli by pomohl lepší HDMI kabel ale myslím si že stačí cca zta 100. (stíněný je myslím zbytečný neboť ho nemá co rušit). Nebo by pomohl tento problém vyřešit HD DVR Mediabox ?

V nastavení settopboxu to píše že síla signálu je cca 10% a kvalita je 100%. Sílu signálu u zásuvky nám měřil technik z UPC a říkal že je signál v pořádku a pak řekl větu, která z něho udělala totálního vola a to, že co nám ukazuje televize se nemáme řídit, ale to ukazuje settopbox. Tvrdí nám stále že je to televizí, což je další jejich zhovadilost a lenost něco opravit. A třešnička na dortu od UPC technika, tohle nikomu jinému nedělá, s tím jsem se nesetkal.:D

 

Máte tedy nějakou radu jak se zbavit těchto problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzete televizor s stb propojit koaxialnim kabelem a naladit nekodovane kanaly primo na televizoru a pak uvidite kde je problem, ale podle me je to spatnym signalem, mozna vadnym kabelem ktery vede od zasuvku upc k boxu, kazdopadne box by mel ukazovat lepsi signal nez jen 10 %, signal na zasuvce je je jedna vec, ale meril technik signal u boxu, mate tam veden vlastni kabel, nebo vam ho tam instaloval nekdo z upc ?

Ze by to bylo vadny televizorem dost pochybuju.

Zkuste a dejte vedet jak to dopadlo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Nighters

Takže jsem propojil televizi přes kabel se stb a naladil programy, které běží zatím v pořádku. Technik odpojil kabel od stb a připojil ho do svého zařízení, takhle měřil sílu signálu.

Mezitím se nám stalo při sledováni televize, že obraz vypadl a šel jenom zvuk, při přepínání a nebo ovládání stb chyběl interface horizonu, např. při přepínání programu se objevila grafika horizonu ale bez písma (název programu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Špatně to nebude. Jak jinak chcete rozvést TV signál do více zásuvek (více místností)? Klasická hvězdicová topologie. Jeden přívod, který je rozvětven na čtyři větve (3 větve zásuvka TV, čtvrtá větev do modemu. Přívod je rozvětven ještě před účastnickými zásuvkami (=není žádná "první zásuvka"). Navíc to přímo dělalo samo UPC.

Když to budu větvit až za první zásuvkou, tak už tam budu mít útlum té první zásuvky.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...