Přejít na obsah

EPG - present/following


mirij

Doporučené příspěvky

Vysílané EPG má dvě části:

- EPG nyní a příští (present/ follow)

- EPG dlouhodobé (scheduled) 

Vytváříte i tu část EPG present/following v transport streamu sami nebo ji ponecháváte nezměněnu tak jak ji dostanete od poskytovatele obsahu?  Zajímá mne to konkrétně u kanálů České televize (u ostatních asi nemá cenu se tím zabývat). 

Proč se na to ptám?: Když ještě Česká televize vysílala SD kanály tak vysílala přesný začátek a konec pořadu jako informaci PDC (v teletextu). To ale nyní zrušila (SD kanály už nevysílá a v HD kanálech informace PDC není, protože je tam společný teletext pro všechny kanály) a postupně se Česká televize soustředí na zpřesňování vysílaného EPG present/following.  Jelikož hodně stříhám nahrané pořady tak pro mne informace PDC (s přesností na 1 sekundu!) byla k nezaplacení a nyní mi nezbývá než doufat, že Česká televize časem zpřesní na stejnou úroveň i EPG present/following. Podmínkou ale je aby bylo od ČT přebíráno a vysíláno v transport streamu nezměněno. 

 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

tohle fórum připouští jen obrázky a pdf, co se skrývá za nimi už ho nezajímá. Smaž extenzi pdf a zbyde klasický zip soubor. Už se to tu řešilo vícekrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by super kdybyste v případě České televize dokázali nějakým způsobem udělat výjimku - stačilo by to EPG - present/following. Přesný začátek a konec pořadu je pro ty co je stříhají k nezaplacení 😊.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No vzhledem k tomu, ze takovou informaci praveze prakticky nikdo nepodporuje, tak vidim jako MNOHEM uzitecnejsi pro strihani proste vyuzivat funkcionalitu planovaneho nahravani, ktera umi zacit nahravat o X minut driv a skoncit nahravani o Y minut pozdeji.

Stejne to musis strihat, takze je uplne sumak, jestli ustrihnes vetsi nebo mensi kus. Stejne strihat musis tak jako tak.

Taky jsem dost jednu dobu nahraval a strihal, takze vim, o cem mluvim.
Ve VideoRedo to slo raz na raz - klavesove zkratky na skoky po minutach, desetisekundach, sekundach a snimcich... stacilo parkrat zmacknout a byl jsem presne tam, kde jsem potreboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, mirij napsal:

Bylo by super kdybyste v případě České televize dokázali nějakým způsobem udělat výjimku - stačilo by to EPG - present/following. Přesný začátek a konec pořadu je pro ty co je stříhají k nezaplacení 😊.

Možné to není a nebude.

Každý pořad má své "číslo" a to je v databázi EPG od ČT jiné, než v DB VF ...

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jste ale potom Evzene nepracoval jako pravý profesionál. To co píšete já samozřejmě vím a dělám tak jako tak.

Můj postup je ale jiný, když nahraji nějaký pořad pomocí DVBViewer Media Server tak nechávám v okamžiku dokončení nahrávání automaticky spustit program, který projde nahraný .ts soubor (ve kterém je uloženo spolu s videem a audiem i EPG), analizuje jej a na základě něj vytvoří projekt file .Vprj pro VideoRedo (taky jej používám). Když potom stříhám daný pořad tak jen otevřu již automaticky vytvořený soubor .Vprj, už jen zkontroluji začátek a konec pořadu (který byl předtím automaticky zapsán do toho .Vprj souboru) a dám uložit výslednou nahrávku. To je potom mnohem, mnohem snadnější než se byť pomocí klávesových zkratek dostanete na požadované místo ve videu zejména když každý den stříháte takových videí třeba deset.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...