Přejít na obsah

EPG - present/following


mirij

Doporučené příspěvky

A co jako s dropoutem uděláte když jej tam náhodou při editaci uvidíte? Můžete se jít tak akorát klouzat. Musíte mít již kvalitní nahrávku (a to já mám - téměř vždy stoprocentní, krom toho VideoRedo při ukládání výsledného videa případné drobné chyby opraví). Jestli myslíte to, že profesionálové v sw pro střih videa sledují očima celé video tak to určitě nedělají - to by se z toho asi zbláznili. 

 

Profesionálové si vybudují hardwarově zcela dokonalou nahrávací trasu a pak zcela vše zautomatizují, někteří dokonce ani neprovádějí ruční kontrolu začátku a konce pořadu v editačním sw.  Mají svůj sw, který dokáže ty začátky a konce s vysokou přesností určit.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že profesionálové sledují celé video. Osobně bych při zjištění dropoutů buď sehnal nahrávku jinde, anebo ty pasáže prostě vystřihl.

Automatická editace je záležitost amatérů, profesionál se na toto spoléhat nemůže a ostatně ani nemusí. Je placený za to, že výsledek bude bezchybný a nikoliv, aby trhal rekordy, kolik toho za den stihne...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2020 v 9:18, mirij napsal:

Bylo by super kdybyste v případě České televize dokázali nějakým způsobem udělat výjimku - stačilo by to EPG - present/following. Přesný začátek a konec pořadu je pro ty co je stříhají k nezaplacení 😊.

Pak je jediná možnost pořízení nové DVBT2 karty a záznam pořizovat ze vzduchu, tam se to možná vysílá ...

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, technik napsal:

Každý pořad má své "číslo" a to je v databázi EPG od ČT jiné, než v DB VF ...

Museli byste do své DB přidat další sloupec - "číslo" pořadu z EPG od ČT, abyste to dokázali spárovat (plus "nějaké" 😊 úpravy softwaru).

před 39 minutami, technik napsal:

Pak je jediná možnost pořízení nové DVBT2 karty a záznam pořizovat ze vzduchu, tam se to možná vysílá ...

Asi mi nic jiného nezbude. Pro mne by bylo nejideálnější kdybych tuto informaci, těsně po odvysílání pořadu, mohl získat nějak z internetu pomocí nějakého http dotazu.

před 4 hodinami, Medvěd napsal:

jo, slangově kopr (kontrolní projekce). A jsou na to zaměstnanci.

Díky za poučení, ale já to jednoduše nemusím dělat, protože mám perfektní nahrávky.

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 11 hodinami, mirij napsal:

zejména když každý den stříháte takových videí třeba deset.

Jeziskote, celych DESET videi?! Hruza, to bych teda vazne neprezil... 😉

Asi takhle - kdyz se jedna o nahravani z TV vysilani, tak to asi nebude zadna profesionalni prace, zeano... spis to tipuju na nejakeho dobrovolnika, krmiciho nahravkami ruzne UlozTo, apod. (a dekuji za to, to zase jo!). A to se pak neda nic delat - situace je jaka je, ber nebo nech bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...