Přejít na obsah

STB Kaon KCF-SA700 HD Mediabox


Návštěvník Grade

Doporučené příspěvky

Abych upřesnil, mám stb připojen ke staré 4:3 TV, takže Poměr stran TV mám nastaven na 4:3 a Úprava na 16:9 mám letterbox a vše je ok.

 

Tedy až na to, že poslední restart stb to nastavení nepřežilo a musel jsem to opět měnit.

 

Btw u té Úpravy na 16:9 jsou krom Letterboxu ještě Pan a scan a Celá obrazovka. Jestli máte místo Úpravy na 16:9 v menu Úpravu na 4:3 (kde je možnost pillarbox) tak máte Poměr stran TV zřejmě nastaven na 16:9 (což by bylo v pořádku pokud máte stb připojen přes scart k 16:9 lcd TV).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pár slov k novému fw.

 

Startuje déle a pokaždé se mě ptá jestli chci zapnout Rychlý start nebo Eco režim. Nepamatuje si poměr stran TV, takže to musím ručně po každém startu opravit a tlačítko Display na ovladači, které by to nastavení alespoň urychlilo, stále nefunguje. Zvýšení rychlosti EPG ani menu jsem si nevšiml a ničeho jiného co bych mohl označit za vylepšení také ne. Font v Infu o programu je stále nečitelný.

 

Za mě je to návrat do stavu o 3 měsíce zpět, kdy jsem také musel pořád měnit poměr stran. Jako sorry, 3 měsíce a vypustit takový brak? Management UPC evidentně nedokáže formulovat co od fw chce nebo chce z Horizonu udělat to naprosto nejhorší TV řešení na této planetě. :puker:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lokinator
pokaždé se mě ptá jestli chci zapnout Rychlý start nebo Eco režim. :puker:

Mně taky. Nechápu na co tam dávají takovou blbost.... jenom tak? :?

Měli by se raději starat o opravu chyb a plynulost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

K poměru stran při připojení přes SCART, konečně volba 4:3 dělá co má. Nicméně tu furt chybí nějaká třetí volba Auto navíc k těmto dvěma, která by obraz nepřepočítávala, ale dynamicky signalizovala po SCARTu aktuální poměr stran, aby si obraz upravil sám televizor. Nyní totiž volby 4:3 a 16:9 vždy obraz digitálně upraví do zvoleného formátu a po SCARTu se trvale signalizuje ten zvolený formát. (Ale radši s tím už nic nedělat, on by to zas někdo špatně pochopil a rozvrtal i to co funguje... :) )

 

Další matoucí jev je ten, že na počáteční číselné pozice se dostaly HD verze, které jsou trvale vysílané v 16:9 i s případným pillarboxem. Takže na 4:3 obrazovce je z toho tlustý rámeček po všech čtyřech stranách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po prvních kladných recenzích na aktualizaci jsem začal uvažovat o tom, že po půl roce povolím instalaci Horizonu. Koukám, že bylo dobré nespěchat. Zůstanu u mačkání tlačítka Exit při zapnutí boxu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je nastavení Scart po aktualizaci:

 

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/tele ... eni-scart/

To už znám nazpaměť. Po každém zapnutí stb to totiž musím dělat znovu. Což je ten problém, protože ten minulý fw si to pamatoval a z mého pohledu byl téměř bezproblémový (až na pidi písmo v epg). Písmo neopravili, přidali do startu pitomou hlášku o volbě módu vypnutí, kterou nelze natrvalo deaktivovat, a přidali povinnost při každém startu opět řešit a nastavovat poměr stran TV.

 

Tudíž musím konstatovat, že v UPC jsou zřejmě všichni, zapojení do tvorby fw, úplní pitomci. :salut: Chytrého člověka totiž poznáte tak, že své chyby neopakuje. Pitomec se, naproti tomu, nikdy ze svých chyb nepoučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...