Přejít na obsah

STB Kaon KCF-SA700 HD Mediabox


Návštěvník Grade

Doporučené příspěvky

Dnes jsem zkoušel mediabox se starou televizí 4:3 přes SCART . Televizní programy se mi zobrazují se spravným poměrem stran, ale filmy z videotéky jsou pořád hodně roztažené na výšku. Podařilo se to někomu vyřešit. Nebo to prostě na televizí 4:3 přes SCART nastavit nejde?

 

Kdysi dávno, když se u nás teprve začínalo s vysíláním 16:9, vysílala takhle podivně Prima. Na 4:3 obrazovce byl obraz roztažený nahoru (protažené ksichty). Na mé tehdejší TV jsem to naštěstí mohl vyřešit - měla přepínač 4:3/16:9, který právě tenhle formát uměl smrsknout do letterboxu. Takže se zkuste podívat na DO k vaší TV, jestli nemá stejnou funkci.

Jinak souhlasím s tím, že tohle by měl umět přímo STB.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Milav

Záleží, jestli je také nahrávka z volných nebo kódovaných kanálů. Z kódovaných kanálů nelze nikde přehrát,

z volných kanálů je dobré použít editační software.

Já používám TSdoctor - 30 denní verze je tady:

http://cypheros.de/tsdoctor2_e.html

 

nebo VideRedo TVSuite:

http://www.videoredo.com/en/Products_TVSuite_V5.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník TwiST
Vlastnim oba pristroje,HD PVR Mediabox jsem i tester.Muzu rict ze HD Kaon je lepsi volba a pokud Vam nevadi pocet nahravani,je to mnohem lepsi volba.Je to zpusobeno tim,ze kazdy setobox resi jine technicke oddeleni a v podstate se o kazdy z nich stara jina firma,myslim tim o aktualizace atd.Maly HD setobox Kaon pracuje spolehliveji,rychleji a oproti HD PVR Mediaboxu se neseka a nevykazuje ani jine chybi.A hlavne ma moznost serazeni oblibenych kanalu jak chce zakaznik.Take pokud mate nastaveno rychle zapnuti,zapina se oprotiu HD PVR Mediaboxu okamzite.Jirka

 

Ja k tomu jen doplnim, ze dalsi vyhodou je prostej fakt, ze je oddelenej modem a STB. Pokud z nejakyho duvodu zkolabuje prekombinovana cihla, tak jednoduchej modem vetsinou jede. Zatez na siti negeneruje problem s vykonem pri koukani na tv.

A ja k ty dotazovany vymene prikrocil po asi dvou, trech dnech s cihlou hned po jejim startu - hlavne, ale nejen kvuli siti. Kazdopadne vyhodit router se slusnejma moznostma a vymenit ji za neprilis vykonny zarizeni s mizernejma moznostma nastaveni a routovani... fakt ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Nevíte jak připojit tv přes router (mikrotik) do modemu? Sice mám ještě jednu volnou IP, ale ta se mi nechce dávat do bridgee do kaonu (i když by to asi pomohlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

P_V: však jsem to psal, že se mi to nechce dávat do bridge. Ale pokud nezjistím proč to nejde, tak to tak budu muset udělat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte jak připojit tv přes router (mikrotik) do modemu? Sice mám ještě jednu volnou IP, ale ta se mi nechce dávat do bridgee do kaonu (i když by to asi pomohlo).

 

A Mikrotik ti vytváří neveřejnou síť?

Pokud ano tak připoj Kaona do této sítě, bude to fungovat. Není důvod proč by to nemělo jet.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Jj, taky jsem neviděl důvod... A evidentně ani žádný důvod není, teď mi to funguje. Nevím jestli z ničeho nic, nebo mojím přičiněním, dělal jsem malé změny v mikrotiku, kujva už si nepamatuju co :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...