Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Čili, jestli to chápu správně... Vrátím UPC stávající Shitbox Kaon, vrátím jim modem, oni mi dají do obýváku k TV krabičku Horizon a v ní bude vše - DVBC/VOD/Modem/Telefon. Boxu dodám šťávu a signál ze zásuvky a přes HDMI propojím s TV. Tím mi pojede DVBC - to, co teď. Pro VOD služby nebude taky nic extra třeba, protože ty pojedou taky přes zásuvku a eventuálně potřebný internet už box v sobě má. Pokud budu chtít připojit další zařízení k netu, tak pro mobil/tablet/konzoli/notebook zvolím WiFi jako doteď - akorát, že na konzoli mi net asi pojede rychleji, protože modem bude přímo pod ní a ne za několika zdmi.

 

Chápu to zatím správně? Pokud ano, nezní to úplně špatně.

 

Ale... přemýšlím, jak vyřešit připojení stolního PC, které je pochopitelně jinde, než v obýváku. WiFi nepřichází v úvahu. Takže kabelem (ethernet)? Trochu mě to mate, protože mám natahaný dráty z obýváku do pokoje - pro net i tv. Resp. mi tam jde jeden velkej coax, kterej je pak rozbočenej na dva. Jeden jde do modemu, z kterýho jde ethernet do PC, a druhej jde do tv v pokoji.

 

Moje otázka tedy zní... Budu muset tahat zase do pokoje další kabel - tentokrát ethernet? A bude to mít vůbec smysl? Nepůjde rychlost při takový délce do kopru?

 

A jak to bude s výpadky? Je to v boxu oddělený? Nebo když se rozbije box všechno klekne?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hujer

Rozvod utp kabelu problem jistě není ale problém je, ho vůbec bude třeba udělat. I já mám rozvody koax a až od routeru v jiné místnosti vede utp kabel či kabely do počítačů. No to asi prdím a tohle řešení mediaboxu prostě pro mně nebude - teda soudě podle toho co zatím víme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jack_6428 > obavam se ze uvazujes spravne a ja to doma vidim na stejny problem,

ale na rychlost to vliv mit nebude.

 

Jinak vidim spatne nebo ten box nema zadny displej, pokud ne tak mu za to mu davam velke minus.

 

Hmm. Myslíš, že se to fakt nijak neprojeví? Všude čtu, že čím delší kabel (na cokoliv) tím horší přenos. Nechce se mi věřit tomu, že 30m dlouhej ethernet bude fungovat stejně jako současnej 1m...

 

Ten displej je snad vepředu, ne? Jestli to displej nemá, tak to nechci tuplem.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady každej ví prd a dělá závěry :roll: až to někomu zapojej, tak sem snad napíše dojmy a zkušenosti...

Všude čtu, že čím delší kabel (na cokoliv) tím horší přenos. Nechce se mi věřit tomu, že 30m dlouhej ethernet bude fungovat stejně jako současnej 1m...
všude = blesk & nova? asi jo, protože takovej blábol snad nikde jinde k nalezení neni :lol: každej kabel má svý specifika a třeba zrovna ten pro ethernet (1000BASE-T) může mít v případě cat5e dýlku až 100 metrů na rychlost 1 Gb/s

když někdo pude za hranice specifikací, tak zhoršenou kvalitu přenosu samozřejmě pocítí

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna se budes divit, ale tyto dva zdroje mijim obloukem. Novu zapnu jen kdyz tam bezi film, jako treba vcera Sedm, ale nema asi cenu s tebou o tom polemizovat. Je hezke, ze automaticky skatulkujes. Mel jsem na mysli samozrejme diskuse na prislusnych forech. Ale to je fuk. Hlavne ze to teda pojede. Jinak je dobre, ze vis o tom vic, ze my. Pockat, my o tom vlastne neco vime... Na netu je manual a technik nam zbytek vysvetlil. Rikals neco?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolego, asi sis to spletl s kabelem pro HDMI. Tam skutečně limit existuje (maximálně 15 metrů). Mám dokonce dojem, že delší hotový HDMI kabel s koncovkami neseženeš delší jak 10 metrů.

Každých 15 metrů (to je maximum) se musí použít tzv. opakovač, pokud chceš mít HDMI delší.

Kabely pro inet asi nějaký limit také mají, ale ten je opravdu hóóódně velký.

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Do 100 metru se lan popere i s občasným rušením. Nad 100 metrů už nic garantované není (ale viděl jsem i 120m bez problémů).

 

HDMI to tak lehké nemá, ale s aktivním zesílením jsem viděl i 40m kabel. 100m už je s převodníkem na optiku a tam už to jsou pěkné pálky za kabel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli ma, nebo nema box displej (podle me nema) - tak to je mi fakt úplne ale úplne fuk - stejne ho k nicemu nepotrebuji,a spon nebude rusit :-) Pro me je dulezity spise to, jestli bude vporadku EPG (serie serialů, atd.) a hlavne, zda ma box HBBTV (nikde jsem se nedocetl, ale predpokladam, ze je to samozrejmost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
jestli bude vporadku EPG (serie serialů, atd.)
Nevím, kdo sem tenhle blud zavedl (tedy vím, ale nechci ukazovat...) Sebelépe zkompilovaný program pro EPG může zobrazovat pouze to, co je ve streamu vysílané, nic víc... (kde nic není,...).

Silně pochybuji, že STB Horizon dokáže prohledávat web a sestavovat svůj vlastní EPG :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...