Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jana014

Retiree:

Pokud není nastavený záznam, TV je standby, připojený disk nesvítí.

Delší prodlevu vyzkouším.

Firmware určitě nejnovější nemám /já co funguje, nechávám beze změny/. Zrovna dnes jsem se dočetla v jedné recenzi starší TV, že při nahrávání HD programů /ne SD/ se zapíná zvuk, a že by to mě vyřešit nový firmware. Už jsem se nikde nedočetla, zda se tak stalo. Nicméně jsem si T-VALDEUC-3018.1 z 13.8.2013 stáhla, ale chtěla jsem se, Vás zkušených, zeptat, jaká pohroma mě touto aktualizaci čeká - předpokládám, že se TV dostane do továrního nastavení. Dokonce někdo psal, že se mu hodně shoršil obraz, a hledal postup, jak firmware vrátit.

PetrS:

Díky za info, alespoň vím, že to nebude závada jen u mé TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Co se týká firmwaru, já jsem fw aktualizoval už čtyřikrát, ani v jednom případě jsem nepozoroval žádné změny (k lepšímu nebo k horšímu), ani se mně nezměnilo nastavení parametrů obrazu. Je ovšem pravda, že jsem žádné (podstatné) parametry v nastavení oproti původnímu neměnil... Jakékoli informace o změnách, které nový fw řeší jsou nedostupné...

Někdo někde si stěžoval, že po aktualizaci fw se mu rozhodilo (resp. přešlo do továrního nastavení) veškeré nastavení obrazu, u mě se tuším pouze přeplo vnější ozvučení na interní repro, myslím, že se nezměnilo ani naladění kanálů, což mam, stejně jako Ty, uložené na flešce.

Takže aktualizovat firmware je nutnost. Postupuj podle návodu(ů). Spustitelný archiv (exe soubor) se v počítači rozbalí na připravenou flešku, kterou poté tv načte a fw aktualizuje. BTW, aktuálně instalovaný fw je tuším v úvodní část servisního menu, jak si určitě zaznamenala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás.Tak to vypadá,že jsem tu způsobila chaos díky svèmu lenošství. Když jsem dělala pokusy, vždy jsem zvolila dobu začátku nahrávky cca za 5 min. Teď jsem zvolila 1h, TV jsem vypla, červené světlo svítí,HDD zhasl.

Do aktualizace firmware se mi moc nechce, ještě uvidím, jak moc mi bude vadit zapínání hlasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás, včera jsem zprovoznila HDD Samsung 500 GB, vše funguje jak má. Rozdělila jsem ho na 2 části, jak jste mi doporučili. Ještě musím dokoupit delší propojovací kabel, ten z dodávky je hodně krátký. Tato série HDD je M3, má tudiž kabel MICRO USB 3.0.

Jen pro zajímavost jsem zkusila prodlužku USB. Měli jste opět pravdu - HDD nefungoval.

:diky všem za pomoc a užitečné rady :D

5954afc5d09be_MicroUSB3.0.jpg.64e2582fdcec0a718d461ec0954598b7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

:D Blahopřeju k úspěchu! :D

Jen pro zajímavost, jakou velikost oddílů jsi zvolila? Pokud rozdílné, kterou pro tv?

Jak dlouhý micro USB kabel budeš pořizovat (samozřejmě co nejkratší)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

S tym firmwarom opatrne.Moze sa stat,a je viac ako pravdepodobne,ze aktualizaciou prides o tazko nadobudnute PVR.Aktualizacia FW je na dve veci,na H a na nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

HDD obsahoval 1 oddíl NTFS. Byla tam nahrána dokumentace a několik obslužných programů - pro automatický backup,ochrana důležitých dat,...

Já jsem si disk koupila pro "TV hrátky", navíc jsem nechtěla investovat moc peněz, proto jsem zvolila HDD 500 GB /kasa.cz-1379 Kč, jsem z Brna-jezdím denně kolem do práce, je to pro mě nejpohodlnější nákup/.

Použila jsem program SAMSUNG_DRIVE_MANAGER, který byl na HDD. NTFS jsem zrušila a vytvořila 2 nové oddíly, tentokrát FAT32. První cca 300 GB, druhý 200 GB. Ve skutečnosti se po naformátování uložná kapacita zmenší. FAT32 jsem zvolila i pro druhou část, protože můj satelitní přijímač Technisat NTFS nepozná.

Mám totiž i kartu od SKYLINKU. Tam se s nahrávkami nedělají takové hrůzostrašnosti - ukládají se na disk nekódovaně ve formátu TS4, takže si často udělám kopii na flashku a pustím si to na PC. Jak jste psal, Novasport HD vysílá s velkým datovým tokem, tak jsem musela nahrávky dělit zhruba po 2h, abych je dostala na flashku 8 GB.Ted mohu použít HDD - 2.oddíl.

V TV jsou oddíly vidět jako dva USB porty, takže si mohu z toho druhého třeba prohlížet fotky nebo přehrávat filmy.Jedinou kaňkou je, že po vložení do PC se objeví zpráva, že ta první část je neformátovaná, a zda ji chci formátovat. Ale to je zanedbatelný detail.

Delší kabel jsem si našla 0,9 m a 1,8 m. Ten delší je jistota, že HDD mohu umístit kdekoliv, 0,9 to bude tak akorát. Ještě jsem se nerozhodla.

 

http://www.kasa.cz/kabel-belkin-usb-3-0-microb-0-9-m/

http://www.kasa.cz/kabel-belkin-usb-3-0-microb-1-8-m/

 

Taky mě hlodá ten update firmware - mám verzi z 9.3.2010 - T-valdeuc-1005.0. /Doufám, že jste tu verzi přežil, ale jak jsem psala, mám dle mého názoru docela hezký obraz, nikdy jsem neměla s TV nejmenší problém/...

Asi jsou to přehnané obavy, ale patřím k opatrnějším. Vůbec se divím, jak jsem se nechala přesvědčit k takovému kouzlu jakým je zapnutí PVR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Jak jsem psal, aktualizaci fw jsem absolvoval už 4x (vše až po aktivaci PVR, včetně té první aktualizace). Nikdy jsem nepozoroval změny v chování tv. Myslím, že ritchi má zbytečné obavy (možná i nějakou špatnou zkušenost, možná vychází z výstrah na SamyGo... ty se ovšem týkaly hacknutých systémů). Ovšem já mám fw typu T-MST5DEUC, který se může od typu T-VALDEUC lišit.

Tedy, pokud nebude docházet k nežádoucí aktivaci zvukového doprovodu, není důvod aktualizovat fw, v opačném případě s chutí do toho....

Ty kabely se vyrábějí v různých délkách (0,5...1,0...1,8...5m), ovšem když je Mall při cestě... BTW Jak dlouhý byl ten zkoušený prodlužovák, na němž disk neběžel (bylo to ztrátou napětí v důsledku délky kabelu, nebo problémem při spojení USB A-A s USB-mini)?

Pouvažuj i o možnosti, kterou zmínil tuším Kodl, totiž umístit disk nějakým způsobem na VESA držák za tv (při krátkém kabelu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Prodlužka USB byla cca 50 cm. Myslím, že to s typem kabelu nesouviselo, že se jedná o napěťovou ztrátu. Zkoušela jsem oba disky, bylo to stejné, jako když jsem je zapojila v TV do USB2, který není napájen. Flashka fungovala.

 

Jaký je Váš názor na kabely SENCOR?

Docela by se mi líbil ten 1,5 m, navíc se mi jeví hezky ohebný. Ten krátký, co byl u HDD,je děsně tuhý. Nevím, možná je to znak těch USB 3.0. Třeba jsou lépe odstíněmé.

MALL mám taky blízko.

 

Update firmware bych dělala jen z důvodu zapínání zvuku, ale to mohu obejít nahráváním s SD verze, tam je to OK.

I když je Slovaksport 2 jen v HD, tam je to tady OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDD obsahoval 1 oddíl NTFS. Byla tam nahrána dokumentace a několik obslužných programů - pro automatický backup,ochrana důležitých dat,...

Já jsem si disk koupila pro "TV hrátky", navíc jsem nechtěla investovat moc peněz, proto jsem zvolila HDD 500 GB /kasa.cz-1379 Kč, jsem z Brna-jezdím denně kolem do práce, je to pro mě nejpohodlnější nákup/.

Použila jsem program SAMSUNG_DRIVE_MANAGER, který byl na HDD. NTFS jsem zrušila a vytvořila 2 nové oddíly, tentokrát FAT32. První cca 300 GB, druhý 200 GB. Ve skutečnosti se po naformátování uložná kapacita zmenší. FAT32 jsem zvolila i pro druhou část, protože můj satelitní přijímač Technisat NTFS nepozná.

...

Na oddíl v televizi dejte určitě NTFS. FAT32 umí pracovat jen se soubory do velikosti 4GB

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...