Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Potěšilo mě, že jsi byla ve svém počínání úspěšná. Ne vždy padají u některých tazatelů (zéměrně používám masculinum) rady na úrodnou půdu...

 

Celkem mě překvapilo, že použitá fleška prošla testem, u mě neprošla žádná. Buď se jednalo o zcela vyjímečnou náhodu, nebo je to vlastnost řady C (narozdíl od D a vyšších). Pokud se jednalo o náhodu, obrať pozornost na program Samsung USB Adjuster - pokud tedy budeš flešky někdy používat.

 

Slovak Sport HD je vysílán s datovým tokem cca 8 Mb/s, ale třeba Nova Sport HD už datovým tokem 14,5 Mb/s, což představuje velikost hodinového záznamu cca 6 GB a pro delší záznam fleška zcela jistě nestačí...

 

S disky zkušenosti nemám, takže jen co jsem pochytil jinde... Otáčky disku 7200 1/min u 3,5" disků nebo 5000 1/min u 2,5" nejsou podstatné, rychlost zápisu je vždy o řád(y) vyšší, než je potřeba.

 

3,5" disky vyžadují samostané napájení, 2,5" disky jsou napájeny USB kabelem společně s přenosem dat. Z toho také plyne, že 3,5" disk poběží stále, kdežto 2,5" disk poběí (automaticky) pouze při záznamu (čtení). Takže volba padá na nějaký 2,5" disk. Měl by to být disk s co možná nízkým příkonem (ten se ovšem ve specifikaci obvykle neuvádí).

Prodlužovací USB kabely jsou dostupné až do délky 5 m (max.použitelná délka pro USB 2), ovšem s délkou kabelu stoupá i napěťová ztráta, což může chod disku ovlivnit, zejména při rozběhu- takže i připojovací USB kabel volit co nejkratší a kvalitnější... Na televizoru je patrně jeden USB port označen USB1/HDD, ten má (možná) povoleno vyšší proudové zatížení.

 

Použitý disk bude naformátován v tv a nikde jinde nebude použitelný. Případným řešním (pro disky s větší kapacitou) může být rozdělění disku na část určenu pro tv a na část, formátovanou běžným způsobem na FAT32 nebo NTFS, pro použití s pc.

 

Nahrávka z tv je nepřenosná na cokoli jiného, pokud by bylo přesto zajímavé nějaký záznam editovat a uložit, obrať pozornost na prográmek DeSTRoi, který v pc (spuštěný s právy admina) dokáže načíst záznam z tv disku a uložit na pc....

 

Přeju úspěchy při dalších experimentech a vylepšováních...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
... ovšem s délkou kabelu stoupá i napěťová ztráta, což může chod disku ovlivnit, zejména při rozběhu- takže i připojovací USB kabel volit co nejkratší a kvalitnější

Má pravdu předseda :-) (Retiree)

Mám zkušenost s WD Passport ... ty jsou velmi háklivé na délku napájecího USB kabelu.

Při použití delšího kabelu než je dodávaný v balení disk zlobil. Přitom jsem otestoval, že není problém v datové konektivitě, ale právě s napájením. Lze to řešit speciálním "napájecím Y kabelem USB z 2xUSB".

Z TV bys v takovém případě táhla dlouhým USB kabelem data a připojila jej k tomu speciálnímu Y kabelu. Napájecí část toho Y kabelu lze zapojit třeba do nějaké USB nabíječky, která napájení disku vyřeší. Ovšem, ztrácí se tu to kouzlo toho zapínání a vypínání disku současně se zapínáním a vypínáním TV. Disk je v tomto případě napájený z té USB nabíječky, takže se bude točit pořád (pokud nemá ve svém firmwaru automatické usínání při nečinnosti).

Pak už mi přijde lepší si zrovna pořídit nějaký disk s vlastním napájením a s funkcemi pro úsporu energie (především automatického zastavení při nečinnosti). Doma mám "WD My Book AV" 1TB. Má v sobě jeden z těch green disků. Za běhu je téměř neslyšitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

U HDD 2,5" je potřeba dávat bacha i na ampéry. Jsou sice 5V přes USB, ale A mají různé hodnoty. Zkoušel jsem doma několik disků na ten pseudo PVR od UPC, a fungují jen ty s hodnotami pod 0,5A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Dívala jsem se do manuálu k TV, mám tam USB1 (HDD) - zatím nevím, zda je to ten vstup, kde mám nyní flash-disk. To zjistím až doma.

Dala bych asi přednost 2,5" disku bez dalšího napájení. Pro moje potřeby je kapacita 1 TB nadbytečná, zaplatila bych navíc cca o 1000 Kč více.

Nebudu taky zatím řešit délku přívodního kabelu, snad přežiju jeden káblik podél TV. Hlavně, aby HDD fungoval - asi těžko bych ho mohla rozbalený, a navíc přeformátovaný vrátit.

Nejvic mě láká přenosný pevný disk Verbatim Store 'n' Go USB 2.0 320 GB, který doporučují na jiném fóru. Dívala jsem se přímo na stránky Verbatim - bohužel jsem další technické parametry nenašla. Je tam uvedeno:

•Napájení: ze sběrnice přes kabel USB 2.0

•Rozhraní: port USB 2.0 / USB 1.1

•Přenosová rychlost: až 480 Mb/s

•Rychlost otáčení: 5 400 ot./min

•Vyrovnávací paměť: 8 MB nebo více

V popisu je že podporuje USB REC PLAY

 

Objevila jsem tam tabulku kompatibility s TV, bohužel můj typ tam uvedený nebyl.

 

http://www.verbatim-europe.cz/cz_17/pro ... 26673.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

USB1 (HDD) je USB port č. 1, doporučený pro HDD. Jelikož fleška chodí i na ostatních portech soudím (nevím), že port č. 1 bude mít povolen vyšší proud. Je to do jisté míry sázka do loterie, výrobci si USB specifikaci vykládají podobně, jak naši právníci. USB 2.0 - 5 V, 100 mA resp. 500 mA, 2,5 W (USB 3 má 900 mA).

Pokud tento disk doporučují uživatelé, zkusil bych jej. V každém případě bych spolu s diskem koupil i napájecí Y kabel a případně i prodlužovací USB kabel potřebné délky. Pokud by s diskem byly problémy, použil bych ten Y napájecí kabel z druhého portu televizoru, nebo (jak píše Kodl) se samostatným napáječem 5V...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Sikulka :D Gratulujem k spojazdneniu PVR.Pokial mozem,doporucil by som ti 500GB HDD disk Samsung,ktory by pre tvoje potreby plne vyhovoval.Ja ho mam rozdeleny na cca 200GB nahravania a 300GB prehravania filmov.Pouzivam spodny USB port,vo vrchnom mam USB Wifi adapter.Dlzku kablu som neriesil,HDD mam polozeny na podstavci k TV a myslim,ze to vyzera aj celkom vkusne,len ta kvalita foto nic moc :lol: Edit:Az teraz citam,ze TV mas zavesenu,takze disk na podstavci je v tvojom pripade pasé.

 

http://pevne-disky.heureka.sk/samsung-m ... hx-m500tc/

 

201402260219033jij.jpg

 

Zmena casu nahravania.Edit:Ale pozeram,ze si uz prisla na to aj sama.Flakam to,citanie prispevkov by som mal niekedy dotiahnut aj do konca :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás, s tím diskem od Samsungu by se mi to líbilo. Také nákup by byl pro mě snadný.

Momentálně mám mám flash-disk ve spodním portu, což by měl být ten USB1 (HDD). Mám TV zavěšenou tak, že bych potřebovala USB kabel cca 50 cm, ideál by byl delší kvůli protažení a skrytí kabelu. Ale estetiku bych oželela. Dívala jsem se na obrázky, a vypadá to tak, že v dodávce je velmi krátký kabel.

Našla jsem si v práci HDD Fujitsu Siemens /2,5", bez externího napájení/, na který zálohujeme data. Má kabel cca 50 cm značky Nokia. Kolega mi sdělil, že originál byl moc krátký, tak použil jiný.

Večer udělám pokus - nedělám si iluze, že budu úspěšná.

 

Ještě k tomu nahrávání: včera jsem udělala pár pokusů:

1) 5 min ze Slovaksportu 2 - 5min pauza - 5 min opět ze SlovakSportu 2 ----vše OK

pak jsem si vymyslela složitější zadání

2) 5 min ze Slovaksportu 2 - 5min pauza - 5 min z Nova sportu HD----nahrávky vše OK, ale když došlo na nahrávání z Novasportu zapnul se na TV zvuk - asi jak se někde na pozadí přepínaly kanály - došlo k této nedokonalosti. Ale to je detail, který mě zatím moc netrápí, já jsem PVR funkci zapla, abych mohla nahrávat ze Slovaksportu 2, a nemusela investovat do drahého zařízení.

3) pouze 5 min z Novasportu /tento kanál byl aktivní před vypnutím TV/ ---vše OK, zvuk se nezapnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Cena kabelů je oproti ceně disku zanedbatelná. Jak jsem už doporučoval, kup v jednom zátahu s diskem prodlužovací USB kabel (A/A, samec-samice) potřebné délky (tu délku ze známých důvodů nepřeháněj) a současně (pro jistotu) i napájecí USB Y kablík...

@ ritchi, ten Samsung (ani jiný disk) snad nemá mikro USB konektory? (viz odkaz na kabel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...