Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jana014

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při výběru vhodného zařízení pro nahrávání jednoho z programu nabídky UPC.

 

Já mám v televizi CA-modul s kartou, takže sledování programů mám vyřešeno.

Chtěla bych si občas nahrát pořad ze SLOVAK SPORTU 2, který vysílá v HD kvalitě. Mám na mysli v noci nebo v době, kdy nejsem doma. Pokud bych si od UPC pronajala takz. HD BOX /ze zdejší diskuze jsem pochopila, že se jedná o KAON KFC-SA700/, k němu připojila vhodné externí USB-zařízení - externí harddisk nebo flashdisk, bylo by to řešení pro mě?

Lze zadat ručně začátek a konec nahrávání /ne dle EPG, často neznám přesně konec přenosu/?

Mohu mít v době kdy NENAHRÁVÁM HD Box zcela vypnutý od el.sítě? Propustí mi signál do TV. U toho základního SD modelu to fungovalo.

Protože se mi jedná o nahrávky pouze ze Slovak sportu 2 HD, nechtěla bych investovat do drahého zařízen

 

Budu ráda, když mi doporučíte nějaké SPOLEHLIVÉ řešení - aby se mi pořad skutečně nahrál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

SPOLEHLIVÉ řešení neexistuje z mnoha důvodů...

Většina moderních televizorů umožňuje nahrávat na USB zařízení, obvykle HDD nebo flashdisk (USB klíč). Záznam je sice nepřenosný na jiné zařízení (např. editace v pc), ale pro Tvé potřeby by vyhovělo. Prozkoumej možnosti svého televizoru, případně uveď jeho přesný typ.

Pronájem HD Boxu je další vhodné řešení (tedy pokud máš pevné nervy), ovšem při naplánované nahrávce musí být samozřejmě zapnutý, přesněji ve Standby režimu. Při odpojení od el. sítě také nepropouští signál do tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

A co třeba TechniSat TechniStar K2 ISIO?

Nejde o pronájem od UPC, proto je nutné pro tento settopbox pořídit další CA modul od UPC a vložit ho do něj. To samozřejmě navyšuje cenu, ale pokud ji "překousneš", budeš určitě spokojená. Myslím, že nejen já, ale i další uživatelé zde na upczone mají s tímto settopboxem (ať už s K2 nebo se starším modelem K1) dobré zkušenosti. Je spolehlivý.

Pokud však máš televizor schopný nahrávat na USB a jde ti jen o nahrávání pořadů v době, kdy nejsi doma a nevadí ti, že záznam bude chráněn proti přehrání jinde než v tvém TV, pak bych to řešil takto levně - jen dokoupením rychlé USB flashky nebo USB disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jana014> Co mas televizor ? nemumi nahrat treba i on, pak by stacilo koupit externi disk a muzes nahravat hned.

 

Jinak si vem od UPC ten STB KAON KFC-SA700 a k nemu si porid externi USB pevny disk, s flash pametma mam u tohoto STB spatne zkusenosti, z nejakeho neznameho duvodu na ne casto spatne nahrava(nahravka se trhavypadava zvuk a pod.), u HDD je to pry lepsi,

pripadne zauvazuj nad pronajmem STB Kaon KCF-B4003, ten nahrava vpohode, ale zase ma jine problemy.

 

A jeste odpoved na otazku: Mohu mít v době kdy NENAHRÁVÁM HD Box KFC-SA700 zcela vypnutý od el.sítě?

Pokud nebudes chtit nic nahravat, tak muzes, mam vyzkousene ze STB signal propousti nehlede na pripojeni k el proudu, je tam asi jen pasivni rozbocovac, ktery napajeni nevyzaduje, ale nema to realny smysl, protoze STB zere v rezimu spanku max. 1 Watt, coz je naprosto zanedbatelna hodnota.

Jinak vec je u modelu KCF-B4003, ten bohuzel potreba mit dokonce uplne zapnuty jinak nepropousti signal ani v rezimu spanku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás všechny. Odkryji tedy všechny karty.Já a můj mužiček jsme tenisoví blázni, takže nás málem kleplo, když loni přestal Eurosport vysílat WTA turnaje. Pořídili jsme si Slovak sport přes satelit. Mám Technisat DigiCorder HD S2 s vestavěným diskem, nahrává parádně. Za rok provozu neudělal chybu jak při SD tak HD záznamech.

Tady by byl pro mě kabelový Technisat jasná volba, kdyby se nejednalo zrovna o Slovak sport. Vše bylo

OK než se rozhodli kvůli vysílacím právům zakládat SS1,SS2 , ...Kdoví jak to bude dále. Proto jsem chtěla nějaké levnější řešení.

Mám TV Samsung UE37C6500. Musela bych přes servisní menu TV aktivovat PVR funkci, a k tomu nemám odvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Po nezbytných přípravách (viz třeba i tady na fóru v Návodech) pouze v Servisním Menu přepneš položku PVR na ON, toť vše. Pak ovšem nastává problém s výběrem vhodné flešky, ale i to je vyřešeno. Ovšem nahrávka je (jednoduše) nepřenosná na cokoli jiného... Jako nouzovka (nebo Timeshift) to postačuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Já už jsem kdysi o zapnutí PVR funkce uvažovala. Dokonce mi jeden z návštěvníku fóra poslal odkaz na postup jak to udělat. Bylo to vlastně několik postupů v závislosti na verzi firmvare.Bylo tam navíc upozornění, že někomu přestaly fungovat některá tlačítka na DO, a že je proto potřeba udělat nejprve takzv. HACK TV.

To mě odradilo od tohoto experimentu.

Postup v sekci Návody mi příjde jednodušší, a více srozumitelný - nicméně je tam uvedeno, že platí pro SAMSUNG D5500, já mám starší model C6500.

Chtěla bych se zeptat. zda návod platí obecně pro TV Samsung?

A zda se skutečně jedná o časové nahrávání - např.někde v menu zadám třeba 2 dny dopředu počátek a konec nahrávky a kanál odkud se má nahrávat. Nepotřebuji okamžité nahrávání kvůli archivu. Já si nahrávku pustím a pak ji mažu. Přežila bych i to, že se dá prohlížet jen v dané TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Těch návodů byla ve své době spousta, sám jsem je několikrát psal zde i na TV Freak, bohužel nic se nedaří znovu vyhledat. Návod byl vytvořen pro ročník D (2011), ale funguje i u novějších a myslím že i u řady C. Přístup do SM je i u C stejný jako u novějších řad, [iNFO] [MENU] [MUTE] [POWER], čili i přístup do rozšířeného SM bude obdobný, vysláním sekvence příkazů [Factory] + [3Speed]. Postup je uveden i tady v Návodech (původně tam byly i odkazy pro stažení, ale pak to Tomus přesouval a formátování i odkazy se ztratily). Za pokus nic nedáš.

Žádný Hack tv nebo Hotel Mode, pouze v rozšířeném SM vyhledáš PVR a přepneš na ON. Pokud se neuklepneš, není co zkazit.

Některé HDD pracují bez problémů (vlastní formát tv, nelze použít současně pro pc a tv), s fleškama je to poněkud složitější, ale opět po přepisu příznaku nevyhovujícího naformátování v tv pracují spolehlivě.

Mám tam stále tutéž flešku 32 GB už dva roky, bez problémů..., včetně asi tří upgrejdů firmwarů.

To plánování můžeš odzkoušet i bez PVR, není to složité, ale poněkud těžkopádné.....

Pokud se rozhodneš a PVR zapneš, napíšu i návod na zprovoznění jakékoli flešky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Já se tedy pokusím PVR zapnout. Muj TV je z května 2010. Dívala jsem se na stránky autora ruSamsungTVCommunicator. Snad by měl být funkční. Horší je, že se mi ho zatím nepodařilo stáhnout. Máme ale dnes určité výpadky sítě,tak se třeba zadaří později.V nabidce ke stažení je V0.0.17.0 Beta. Snad ta Beta nevadí.Večer musím ještě projít Menu v TV s konfiguraci sítě. Já nemám TV v domací síti, použila bych přímé propojení Notebooku s TV.Uvidíme kde se zaseknu.

 

Ohledně plánování nahrávek jste měl na mysli časovač TV, který umožní automaticky zapnout/vypnout TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

ruSamsungTVCommunicator je stále v Beta verzi, ta v0017 je tuším nejnovější.

S tím plánováním si nejsem jistý, ale bez funkce PVR by mělo jít nastavit na vybraném programu zapnutí/naladění v požadovaný okamžik.

Já PVR používám pouze občas pro timeshift ale z diskuzí vím, že nastavení startu a především přesahu nahrávky je dosti komplikované.

To p2p propojení pc s tv jsem osobně nezkoušel, přesto jsem to komusi na TVFreak radil a onen člověk byl úspěšný (zatím mě nikdo nekamenoval).

Budu držet všechny oba palce....

Potom můžeme pokračovat v aktivaci flešky

A nakonec i v načtení uloženého záznamu do pc pro následnou editaci

BTW I tady na fóru bývají lidé, kteří tento postup s úspěchem použili, nechť se připojí a pomohou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...