Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jana014

Dnes ráno se mi podařilo ruSamsungCommunicator stáhnout. Včera jsem si procházela Menu TV. Bohužel jsem nikde nenašla volbu "povolit ovládání prostřednictvím sítě"viz návod.

Navíc jsem se domnívala, že konektor pro síťový kabel je na boku, bohužel ne, je vzadu. TV mám pověšenou na držáku těsně na speciální nábytkové stěně a přístup k zadním konektorům je obtížný. Takže si budeme muset najít čas na přidání síťového kabelu.

Než se tak stane, najdu si manuál od TV, která má PVR funkci. Doufám, že se mi podaří objevit něco časování. Bez toho by to pro mě ztratilo význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Menu řady C je přece jen poněkud odlišné... Po stisku tlačítka [Factory] by se na obrazovce tv měla objevit žádost o povolení/potvrzení. Bohužel víc neporadím, neb při spouštění programu ruSamTVCom se na displeji objevuje spousta textu, žádajícího potvrzení v, pro mě zcela nesrozumitelném, jazyku, takže jsem jen bezmyšlenkovitě odklikával. Program zřejmě mj. hledá televizor, ke kterému se připojí. Zda je připojen by mělo být zřejmé podle jeho IP na příslušné záložce a možná je to i pochopitelné z doprovodného textu, což nedokážu posoudit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Dle návodu zde na tomto fóru jsem se domnívala, že někde v menu TV musím nejprve povolit ovládání TV pomocí toho "virtuálního" DO, a potom teprve spustit ruSamsungCommunicator na PC. Já myslím, že to bude potřeba vyzkoušet prakticky,takto teoreticky Vás pouze okrádám o čas. Pročítala jsem si ruzné postupy na fóru Samsungu - pro řadu c6500 by to mělo jít. Nejprve budu muset zvládnout to propojení. Konfigurace sítí není až tak má specializace, ale mám dojem, že k propojení 2 PC bez routeru je potřeba křížený ethernetový kabel, který si budu muset koupit. Propojení Notebboku a TV bude asi obdobné. Příprava opravdu zabere dost času. Jestli nějak pokročím, dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nejsem ani zdaleka odborník, ale přímé propojení dvou pc, (p2p, peer-to-peer) skutečně dříve vyžadovalo "křížený" kabel (to platilo i pro propojení např. pomocí RS232). Moderní síťové karty však (údajně) dokáží správně rozeznat příslušné piny vodičů patch (ethernet) kabelu a tedy křížený kabel nevyžadují.

Pokud to zamýšlené připojení ethernetu k tv bude trvalé, nikoli jednoúčelové, připojil bych za zeď v každém případě běžný (přímý) patch kabel potřebné délky a pro dočasné připojení notebooku bych použil spojku a kousek překříženého kabelu...

 

EDIT> Přece jen se mi na TVFreak podařilo nalézt některé odkazy...

Uživatel Barty7 zde potvrzuje funkčnost propojení peer-to-peer (post #5).

V tomto tématu jsou popsány problémy s užitím flash disku. Ten poslední odkaz je poněkud dlouhý, ale nakonec je tam (někde na konci) i řešení problému (post #178, str.12)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Včera se mi podařilo zapojit síťový kabel do TV a vyzkoušet program ruSamsungTVCommunicator /propojení peer-to-peer/. K propojení došlo bez nejmenších problémů. Program mi zobrazil můj typ TV, IP adresu. Bylo to přesně jak jste psal-křížový kabel není potřeba. Další kroky udělám až příští týden, teď o víkendu musím odjet.

Plnou radost z tohoto objevu mi ale kazí zjištění, že PVR funkce asi nevyřeší zcela můj požadavek na časování nahrávek.

Stahla jsem si manuál pro typ C6900, a tam jsem zjistila, jak to pravděpodobně funguje. Pokud jsem to správně pochoplila, lze použít pouze okamžité nahrávání a funkci TimeShift. Musí se nahrávání spustit tlačítkem Record, dá se pouze zvolit čas ukončení nahrávky. Předpokládám, že po dobu nahrávky musí TV běžet, nestačí pouze Stand by mod.

Já ale potřebuji třeba 2 dny dopředu zadat co se má nahrát, nebo v noci vstávat abych stiskla tlačítko Record mi nepříjde právě pohodlné.

Nikde jsem nenašla popsaný nějaký časovač, nebo zda se dá pořad naplánovat přes EPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Blahopřeju k prvnímu úspěšnému kroku :cheers:

Věřím, že úpravy časovače lze provádět, na D je to komplikované, na C to bude podobné. Z EPG se naplánuje záznam stiskem tlačítka a poté lze jeho parametry (začátek, konec, opakování v týdnu...) upravit, na D je přístup červeným tlačítkem... Ovšem tato nastavení se zřejmě zpřístupní až po povolení PVR v SM.

Záznam se samozřejmě spustí i ze stand-by režimu. Projeví se to pouze tím, že zhasne červená LED indikující stav Standby... A samozřejmě současně sledovat lze jen tentýž program, který se nahrává...

 

Proč jsi si stáhla manuál pro C6900, nedopatřením, nebo to byl záměr? Na stránkách sama je manuál i pro Tvůj typ UE37C6500. I když asi rozdíly velké nebudou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Pokud to bude fungovat tak jak píšete, budu maximálně spokojena.

 

Manuál pro C6900 jsem si stáhla úmyslně. Předpokládala jsem, že je tento model dost podobný mému, a má už PVR funkci. Napadlo mě, že se tam něco dozvím o časování. Manuál je psaný v úplně stejném duchu jako k mé TV. Mě někdy připadá, že je tam popisováno to, co až zase tak podstatné není, a to co by tam mělo být velkým písmem, je někde jako poznámka.

 

Já patřím mezi Ty, kteří si manuály rádi přečtou, a pak experimentují. Někdy je to naškodu a ztrátíte tím čas, někdy to naopak pomůže.

 

Jako perličku uvedu jak jsem šokovala před 7 lety obchodníka v prodejně aut, když jsem ho požádala, zda by mi mohl zapůjčit dopředu uživatelský manuál, abych se seznámila s ovládáním vozu. Řekl, že už auta prodává 10 let, ale s takovým požadavkem se setkal poprvé. Vyhověl mi.

Přeju hezký víkend. Dám vědět, zda se mi podařil další krok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Pokial sa ti podari spojazdnit PVR cez servisne menu tak ako mne na LE-C650 s CA modulom,nacasovat nahravku mozes az tyzden dopredu podla EPG a samozrejme bez toho aby si musela TV zapinat,nahravat sa zacne na externy disk pri vypnutej TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Jana014

Zdravím Vás po delší době. Asi jste si myslel, že jsem zapnutí PVR vzdala. Nebylo tomu tak, pouze jsem doma nechtěla vstoupit do válečného stavu během olympiády.

Včera jsem měla pár hodin čas, tak jsem se do této "černé magie" pustila.

Vše dopadlo úspěšně. Funkce PVR se zapla - tady bych jen dodala, že jsem si z opatrnosti vyfotila všechny změny na mé TV, což se ukázalo jako velmi užitečné. Spuštěním servisního menu se zrušily všechny nastavení obrazu, zvuku, vyplo se EKO-čidlo, kanály se nepřečíslovaly - já je upravuji pomocí programu /o kterém jsem se dozvěděla na tomto fóru/ na PC, tak by to nebyla taková hrůza.Zapnout opět vše mi zabralo minimum času.

Mám doma dva 8G flashky,které používám na vykopírování nahrávky ze satelitního přístroje.Jsou obě dost staré, ale vím, že jedna je o dost rychlejší. Zvolila jsem tedy tu rychlejší na test nahrávání. Kupodivu flashka vyhověla. Okamžité nahrávání funguje parádně. Mě ale nejvíce zajímá časové nahrávání, tak jsem zkoumala dále.

Zvolila jsem přes EPG nahrávání pořadu, který ještě nezačal. Nepodařilo se mi změnit počátek ani konec nahrávky, nechala jsem to tedy přesně dle EPG.TV jsem vypla do Standby modu a čekala. Jak jste psal, nesvítí červená kontrolka.V daný čas se začalo nahrávat, poznala jsem to tak, že se bohužel zapnul zvuk, naštěstí ne obraz. Jakmile program skončil, skončilo nahráváni, červená kontrolka se zapnula. Nahrávka dopadla OK. Vadil mi tam zapnutý zvuk, zatím jsem nezkoumala, zda to byla náhoda, nebo jsem něco špatně zadala.Byl to pokrok, ale ještě tomu něco scházelo.Vzala jsem si manuál k TV C6900, a tam jsem si našla, že časovač nahrávek je skrytý ve správci kanálu, což by mě asi nenapadlo. Zkusila jsem správce kanálů a následně tlačítko Tools.Tam se našla to co jsem hledala - jednoduché časování počátku a konce nahrávky pro daný program.

Zadala jsem nahrávání pomocí této volby. Vše proběhlo OK, tentokrát se ani nezapnul zvuk.

Toto je pro mě plně dostačující.

 

10 min nahrávka programu Slovaksport2 zabere 720MB, což by znamenalo, že na 32 GB flasku by se vešlo cca 3,5h záznamu, což je dost málo.

Z odkazu, který jste mi poslal, jsem vyčetla, že funguje HDD Verbatim store 'N' GO 320 GB. Dívala jsem se na internet, ještě se dá koupit za cca 1500 Kč. Těch 320 GB by mi stačilo.

Nebo byste mi doporučil nějaký jiný HDD?

Další drobnost, která je u HDD, je délka připojovací šňůry, ta bude asi cca 30-40cm, odhaduji. Myslíte, že by se dala dokoupit delší, nebo že by fungovala prodlužovačka USB kabelu. Je to detail, ale já mám veškeré kabely ukryté v panelu nábytku, je vidět jen zavěšená TV a s ní propojené přístroje. Aby to bylo i krásné, chtěla bych si šňůru prostrčit přes panel, proto bych asi potřebovala delší.

To je ale jen detail.

 

Moc děkuji za rady a návody. Bez Vašeho doporučení bych k tomu nenašla odvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...