Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Nevím, ten kabel nedokážu posoudit. Každopádně čím delší kabel, tím větší ztráty. Takže, pokud máte tu možnost, zkuste disk připojit co nejkratším kabelem. Mohlo by pomoci i něco jako tohle:

http://www.alza.cz/premiumcord-usb-2-0-napajeci-d250868.htm?kampan=adw1_kabely_dsa-kabely-produkty&gclid=CNKFg8m6mb0CFTTItAod-UkAdA

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Dekódovat nahrávku dle Vašeho odkazu na návod nebylo tak složité, jak jsem se nejdříve domnívala. Udělala jsem si bootovácí CD s linuxem. Správce souborů pod linuxem mi umožnil soubory zkopírovat na HDD. Prográmek DeSTRoi udělal převod do formátu TS, a bylo hotovo.

:diky za za toto doporučení, určitě to občas využiju.

 

Já jsem si dokoupila kabel Sencor dlouhý 1,5m /ten co byl v dodávce s HDD je hodně krátký/, mám TV Samsung, HDD Samsung 500 GB. Funguje zatím bezvadně. Včera jsem se dívala na nahrávku cca 4h dlouhou, bez nejmenší chyby.

Dělala jsem pokusy s USB prodlužkou, tam se projevovaly napěťové ztráty - TV ale disk vůbec nepoznala - nešlo nahrávat ani přehrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s délkou kabelu si asi uvědomuje i WD. Nabízí nový HDD My Passport AV-TV včetně závěsu zezadu na TV.

http://www.wdc.com/wdproducts/library/? ... 079-705128

 

Bude to sice asi identický výrobek jako klasický My Passport, ale cena bude určitě vyšší, protože se jedná o něco "speciálně" vyvinutého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@Jana014 S Linuxem nemám žádné zkušenosti (i když už od r. 76 mi sloužily Unixové stroje jako prostředek k řízení technologie...), nepociťuji ve svém věku takovou potřebu. Než jsem se rozkoukal k odpovědi vidím, že jste neváhala a oslavila další úspěch... :)

Našel jsem několik odkazů, jeden přikládám. Ten mě poněkud znejistěl ohledně DRM, ale jak jste již zjistila, asi zbytečně (BTW, DeSTRoi vytvořil přehratelné .ts soubory? Neuvádíte to.). V každém případě je v odkazu popsána adresářová struktura a extenze souvisejících soborů nahrávky.

Opět konstatuju, že je skutečně potěšením radit někomu, kdo ví, o čem je řeč a především si dokáže spoustu věcí najít a i samostatně nastudovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Toto je má 1.zkušenost s Linuxem. Kdysi dávno jsem znala pár příkazu UNIXu.Měli jsme v práci prac.stanice SG, kterým dělal administrátora můj kolega. Můj chleba byly prac.stanice Digital s operačním systémem Open VMS. Nyní jsou tyto nádhérné stroje v důchodu, a my bojujeme s Microsoftem a WIN7.

 

Stáhla jsem si ISO soubor s Linuxem, vypálila jsem ho na CD, tak aby bylo bootovací. Zvládl to základní vypalovací program.

Nabootovala jsem PC z CD, připojila HDD Samsung. Objevily se soubory, které jsou popsány ve Vašem návodu. Ty jsem zkopírovala na pevný disk a použila program na odemčeni. Vznikly soubory *.TS, které se dají přehrát běžným Windows přehrávačem.

 

Tady jsem si naběhla s formátováním oddílu HDD Samsung na FAT32, protože si mohu zazálohovat jen soubory do 4 GB.

To se ale dá celkem snadno vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás. Když jsem si přečetla Váš návod, měla jsem určitou představu, jak by to mohlo jít bez těch €35.95. Že to šlo tak snadno, byla určitě náhoda :roll: .

Pro info:

1) Stáhla jsem si soubor slax-Czech-7.0.8-x86_64.iso/konkrétně ze Slunecnice.cz/

2) Vypálila jsem bootovací CD - viz obr. slax_cd.jpg

3) Po nabootování počítače z CD se objevilo prostředí Linuxu - viz obr. slax_01.jpg.

Z obrázku je patrné, že nejsou potřeba žádné speciální znalosti - kopírování proběhlo pouhým přetažením mezi okny, popř. použitím základních kláves pro práci se soubory ve Windovs.

Je zde vidět mé rozdělení HDD Samsung - část, kam se ukládají nahrávky z PVR funkce TV, a část kam si kopíruji soubory ze satelitního přijímače.

4) Posledním krokem bylo použití prográmku DeSTRoi - viz obr. DeS_01.jpg, jehož předvolby jsem nijak neměnila, pouze jsem zadala, kde se má odemčený soubor TS nahrát.

DeS_01.jpg.1982dbc198564c5450bd5ef21fd2ebb3.jpg

Slax_01.jpg.fda17c49bb962a422f83cd69cbc9b33e.jpg

Slax_CD.jpg.309fc6affa878210a015f4838d4e4fbc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás.

Tak jsem po chvilkách zkoumala, kdy a proč, se při časovém nahrávání zapíná zvuk. Mé pokusy ukázaly, že se zvuk zapne vždy, pokud se má nahrávání spustit za delší dobu než je 5 min. V tom případě se TV předtím vypne do standby modu. Když začne nahrávat, zapne zvuk. Pokud je doba zahájení nahrávky kratší než 5 min, TV se už nepřepne do standby modu /červené světlo se nerozsvítí/, zvuk se nezapne.

Zkoušela jsem u TV dát zvuk na hodnotu "0", nepomohlo. Při nahrávce se zvuk zapnul, jeho hodnota se nedala změnit. Stačílo však TV během nahrávání zapnout - zvuk se vypnul, po vypnutí TV se už nezapnul. Nahrávka byla naprosto OK.

Tak už jsem se smířila s tím, že budu muset aktualizovat FIRMWARE/z toho mám docela hrůzu/. Ono se totiž ukázalo, že zapnutí zvuku v noci je docela rušivé. I když TV není v ložnici, bylo to slyšet.

Pak mě napadlo řešení, kterému se asi budete hodně smát. Připojit k TV sluchátka, aby nebyl zvuk slyšet. To funguje.

Nakonec jsem si náhodou všimla v menu TV volby zapnout externí reproduktor, což funguje stejně, a tudiž není potřeba připojovat sluchátka.

 

Ještě jednou :diky všem.

Na začátku byl můj dotaz, jaký STB od UPC zvolit?

Skončilo to pro mě velice elegantním řešením. Navíc jsem získala cenné poznatky o PVR, možnosti přehrávání nahrávek mimo TV, a další užitečné rady. :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Aktualizace firmwaru je vcelku bezpečný postup, původní nastavení rozhodí minimálně. Otázkou je, zda problém po aktualizaci fw pomine. Položil jsem dotaz na TVFreak, zatím skoro nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...