Přejít na obsah

Zesílení signálu ( televize i internet )


JirkaP

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne jak je to se zesilováním signálu v rozvodných bednách UPC ( ve sklepech panelových domů a nejen tam).

Několik uživatelů tu už popsalo, že přijel technik od UPC a ve sklepě ( v rozvodech ) jim trošku přidal na signálu.

 

Ptám se protože poslední dobou občas zakostičkují skoro všechny televizní programy ( například PRIMA, EUROSPORTY HD, slovenské programy, ). A jelikož jsem to řešil s několika kolegama přes SKYPE ( online ) tak výpadky jsou úplně ve stejnou dobu. Měli puštěn stejný program a výpadky ( rozkostičkování ) jsou ve stejnou chvíli.

 

A jelikož jsou i z jiných měst a mají jiné televize, tak usuzuji, že problém není u mne, ale že je problém se sílou signálu. Není to sice tragické, ale je to otravné. Dříve ( asi tak před měsícem ) byly výpadky opravdu minimální - žádné.

 

Má význam, volat na UPC, že chci zesílit signál pro televizi v rozvodné skříni ?

 

A podobný dotaz je i na internet - Dá se zesílit ( vylepšit ) signál v rozvodné skříni.

Mám od počátku internetu ještě od Karnevalu starou Motorolu a hodnota SNR je 33 ( někdy 32 a někdy 34 ). Problémy žádné, ale může technik v rozvodné skříni nějak toto poladit - vylepšit ? Na toto se ptám pokud bych chtěl přejít někdy v budoucnu na rychlejší připojení, tak je podle mne hodnota SNR okolo 33 nedostačující.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak v tomhle musím Slambovi odporovat. Starý modem WebStar míval SNR často nad 40 dBmV, na novém Cisco ED3 jsem této hodnoty nikdy nedosáhl, stále spíš na spodní hranici (nekecám, mohu doložit náhodnými záznamy od 20o5 resp. 2010). Jinak řečeno, problém není v modemu, ale v aktuální úrovni signálu (jak inet, tak tv).

Zajímavý dotaz. Je v rozvodné skříni UPC (třeba v paneláku) nějaký aktivní zesilovač, nebo se to řeší třeba nějakými útlumovými články?. Do žádného ze tří rozvaděčů v domě nevede viditelný napájecí kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Má význam, volat na UPC, že chci zesílit signál pro televizi v rozvodné skříni ?

 

Nemá, protože jako laik nevíš, jaký signál v rozvodné skříni je. A výpadky nemusí být nutně spojeny s úrovní signálů. Pokud si chceš něco zesilovat, tak můžeš u sebe doma, jsou i zesáky s možností zesílení zpětného kanálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro "YABAKA" samozřejmě jsem měl na mysli, aby zesílení - úpravu signálu provádělo UPC a né já. Skříň je stejně zamčená a klíč má UPC. :D

 

A nevím, proč bych měl řešit zesílení signálu já, protože výpadky signálu nejsou jen u mne. Jsem to popsal v prvním příspěvku.

 

A jelikož několik uživatelů tu přímo na tomto fóru napsalo "..přijel technik od UPC a ve sklepě ( v rozvodech ) jim trošku přidal na signálu.." apod, tak proto jsem založil toto téma a položil otázky.

 

Nejsem odborník, proto se na toto ptám.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jak víš, že je problém ve slabém signálu? Toto prostě nevíš, takže dost těžko pak můžeš na UPC apelovat, aby něco činili v tomto duchu. Jestli máš problém s kvalitou služeb, tak si dej reklamaci a jak to UPC technicky zařídí, to už je jejich věc. Ty platíš a víc tě nezajímá.

 

A co kdo psal na fóru, to ber s rezervou. Obvykle nikdo nestojí s technikem ve sklepě baráku a ani neví, co tam dotyčný dělá. A jestli jim pak něco nakukal o zesílení, to může být pravda, ale taky nemusí. Neřešil bych to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Nevím jaké různé skříně UPC používá ale ta v našem baráku žádnou možnost zesileni nemá. Technik mi to ukazoval, byly tam pasivní rozbocovace a jediný úkon co se tam dá udělat je odpojit/připojit kabel do bytu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou uroven signalu mas na modemu ?

 

Se zesilenim signalu v rozvodne skrini UPC to neni tak jednoduche, pokud pridas na zesilovaci, tak to zesilis i vsem sousedum, coz muze naopak prinest zase problemy ostatnim s prilis silnym signalem,

ja tento ukon po technikovy take chtel, nakonec to vyseril tak, ze moji pripojku napojil na vystup se silnejsim signalem,

ale i tohle ne vzdy jde, zalezi na konkretnim zapojeni te one skrine.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...