Přejít na obsah

Jakou koupit TV ?


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník ludeko

Jenom chci připomenout, že pro nás starší, je opravdu dobré volit spíše větší obrazovku. 32" je opravdu vhodné jen do malého pokoje (resp. malé pozorovací vzdálenosti), podmínkou je ovšem příjem HD stanic. Velice důležitá je hlavně jednoduchá obsluha TV, volba stanic a EPG a rovněž třídění stanic. Ostatní funkce (připojení na Internet, nahrávání atd.), je vhodné a důležité jen pro technicky zdatné seniory, kteří vůbec tyto funkce využijí (jinak jim budete muset stále radit, jak s ovládáním těchto funkcí). Veškeré funkce je opravdu dobré odzkoušet přímo v obchodě nebo u souseda, a vůbec nejlepší, aby si ovládání vyzkoušel senior sám (juniorům ovládání PC typu tj. pro každou funkci mnoho možností na výběr a tím velké množství potřebných povelů-stisků ovládače připadá totiž jako normální). Ověřit USB vstup, jaké video formáty zvládá (protože asi jim filmy budete nahrávat nejspíš Vy). Jenom k technickým parametrům, nelze porovnávat obnovovací frekvence jednotlivých výrobců, jsou měřeny jinou metodou (ve skutečnosti pouze údaje nad 200Hz představují 100Hz zobrazení a to jen u některých firem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon

Včera mi moje CRT televize vypověděla službu, tak zkusím koupit nějakou LED tv a konečně poznám co jsou to SD mazaniny. :(

 

Ještě se rozhoduji s jakými tunery: T/C, nebo T/T2/C (jestli se t2 vyplatí, když se teprve tato norma schvaluje). STB asi připojím k druhé CRT tv.

 

Rozhoduji se mezi:

101 cm Samsung UE40H5030

102 cm 200Hz Grundig Vision 5 40 VLE 5421

102 cm Sencor SLE 40F10M4

107 cm LG 42LN5400

122 cm Sencor SLE 48F10M4

 

Požaduji:

Cena: do 10t

dvb-t/c

Pozorovací úhel nad 160°

bez Smart televize

Vstupy / výstupy:HDMI (k notebuku), USB (na přehrání filmu z flešky) ,Scart,antení (k STB)

dvb-c s CI slotem podporující kartu od UPC, nebo budu muset vyměnit STB cv5000 za nějaký HD.

Snesitelné zobrazení SD programů.

Žádné rušivé vlivy (lupání, větráčky, hodně svítivé diody).

Dobrý obraz i zvuk.

Full HD,100Hz- 200Hz , jas 300 cd/m2

Vydrží minimálně 24 měsíců bez poruchy.

V Planeu snad najdu tv, která splní mé požadavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon

hpfunny: děkuji za odpověď. V čem je LG 42LN5400 lepší než Sencor?

V Operační spotřebě 52 W :95 W a ..

 

Kouknul jsem na recenze. Většinou jim vadí zvuk. Opravdu je tak špatný?

42ln5400

http://led-televize.heureka.cz/lg-42ln5 ... e/#section

 

Co udělám s UPC STB cv-5000 po koupi této tv. Funguje ta karta v CI slotu?

 

Jako nouzovku teď mám černobílou tv tesla merkur. http://boginjr.com/wp-content/uploads/4160ab.jpg

Na 30 let starou tv ještě ujde.

 

PESFILIPES: už jsem přitlačil CRT luxtronic 55 cm mě stála 3t a vydržela 7 let. Vím, že každou novou tv se zdvojnásobuje cena a zkracuje funkčnost tv. Asi by bylo nejlepší už tv nekupovat. Stejně tam nic nedávají a na co se chci podívat, se kouknu na internetu bez reklam. Sport je nejlepší na velké tv v hospodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před nákupem TV si musíš odpovědět na pár otázek, týkajících se priorit. Pro většinu lidí je prioritou číslo 1: OBRAZ, jeho kvalita. Pak (a to se s tím nese, jak spojené nádoby) je to úhlopříčka. TV ve finančním rozmezí 10 tisíc = fakt nic moc (Sencor, Grundig, .... zapomeň na to a obloukem se vyhni). Na spotřebu dnes moc nekoukej. V konečném zúčtování stejně nic neušetříš.

Doporučuji se mrknout na diskuzní forum Tvfreak.cz . Bude ti chvíli trvat, než se v tom zorientuješ, ale jistě si vybereš. Probírá se to tam důkladně a přispívají i lidé od fochu. Pokud tam nebudeš chtít klást dotazy, nemusíš se registrovat. Tady by ta diskuze byla na dlouho.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Athlon: TV Sencor blíž neznám, mám pouze nedůvěru k této značce po zkušenostech s jinými výrobky. Napsal jsem pouze subjektivní názor na TV LG, který mně absolutně vyhovuje (jednoduché a přehledné menu, spotřeba, kvalita obrazu atd.) Co se zvuku týče, tak při porovnání se starou dřevěnou CRT bednou to byl zpočátku dost markantní rozdíl, ale rychle jsem si zvykl a při srovnání se sousedovým Samsungem a synovým Panasonicem žádný rozdíl k horšímu nepozoruji. Musí se ovšem udělat vlastní nastavení, což pravděpodobně hodnotitelé neučinili. Někdo zase nedá dopustit na Samsung nebo Sony. :salut:http://www.tvfreak.cz/

  • Start
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon

hpfunny: Dám tomu čas, ještě si to promyslím.

Z dřevěné tesly color 430 jsem přešel na plastový luxtronic v roce 2006.

http://www.radiomuseum.org/r/tesla_color_430.html

http://www.srovname.cz/luxtronic-btv214 ... n/k.131151

Takže plastový zvuk už poznám. Sony mývaly dobrý zvuk.

 

Ivo Mašek: Mezi mé priority televize opravdu nepatří. Stačí mi i mono reproduktor, který byl u luxtronica.

Obraz, abych přečetl titulky (brýle nenosím). Ale kupovat CRT televizi z druhé ruky na aukru za 50 kč, abych měl lepší SD zobrazení, opravdu nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...