Přejít na obsah

Hybridní vysílání HbbTV


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Těšil jsem se, dočkal jsem se :) :

Česká televize zpřístupnila iVysílání pro chytré televizory a hybridní boxy

Míní se tím samozřejmě zpřístupnění iVysílání v TV a STB, které mají zabudovanou podporu HbbTV a jsou připojené k internetu.

Podporu HbbTV má většina chytrých TV prodávaných na našem trhu zhruba počínaje přelomem 2011/2012. Viz třeba seznam televizorů na stránce České televize.

Já sám mám sice mnohem starší TV, ale HbbTV přijímám prostřednictvím set-top boxu TechniSat Digit ISIO C.

Ze zkušenosti vím, že HbbTV podporují i ty nejlevnější "smart-Samsungy", konkrétně např. Samsung UE32EH5300. Podpora HbbTV se ale u nich musí doinstalovat jako "smart app" přímo v TV z toho jejich app-marketu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si taky rád vyzkouším. U někoho kdo má HbbTV... :wink: Mezitím se ale televize naučily hrát iVysílaní v prohlížeči (i ten zmiňovaný UE32EH5300), tak jsem zvědavý jaký mezi těmito technologiemi bude v praxi rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PESFILIPES

HbbTV vysila ct na vsech kanalech upc na svem - mate archiv ct jak na dlani - prepnete na celou obrazovku a vysilani je ku podivu i docela koukatelne. Upc vysila informace ukazky filmu program a nejaky videomagazin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pro uživatele DVB Vieweru: Ch. Hackbart včera uvolnil DVBV v 5.2 právě s podporou HbbTV. Celému textu příliš nerozumím (nejenom jazykově). Pro funkčnost je údajně zapotřebí Mheg5 plugin, údajně bude placený. Dnes jsem se dočetl, že tento plugin hodlá Ch.H. publikovat příští týden. Přesto se na webu DVBV již dnes objevily příznivé ohlasy i z tuzemska na HbbTV České televize... Základní info je tady a něco i v dalších tématech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem HbbTV vyzkousel s pluginem do Firefoxu a take to funguje ;-)

 

Kdo pouziva prohlizec Mozilla Firefox muze si do nej doinstalovat doplnek FireHbbTV

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/firehbbtv/

po nainstalovani se zada webova adresa kde bezi HbbTV ( http://hbbtv.ceskatelevize.cz/ivysilani/index.html )a v pravo nahore vedle adresniho radku se objevi ikonka obrazovky na kterou je nutne kliknout aby zmodrala.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník ludek

Zdravim ,

funguje vam HbbTv v UPC - DVB-t pasmu i na HD kanalech CT ? Pripadne chodi to na DVB-C na HD kanalech? nebo jen na sd kanalech

Dekuji za reakci

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Může prosím někdo potvrdit, zda jsou funkční videoarchivy ČT HbbTV v DVB-C UPC?

Můj tv HbbTV nepodporuje, čili nemám kde otestovat, ale mám jakési problémy v programu DVB Viewer ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...