Přejít na obsah

DIGI MINI


Návštěvník vixl

Doporučené příspěvky

Návštěvník vixl

Zdar,

 

mám jeden amatérský dotaz:

 

Mám televizor Samsung LE32R51BX

Od UPC DIGI MINI, která by měla fungovat bez settopboxu.

Naladím jen analog.

 

Je to televizorem nebo je nejaky problem u UPC? Nikde nemůžu zjistit jaký tuner ten televizor má.

Potrebuju nějaký speciální kabel, nebo stačí to mít připojene tak jak to stačilo jen na analog?

 

Pokud bude potreba settopbox, jaký? DVB-T, DVB-C?

Nemám v tom totiž úplně jasno jakým způsobem je šířen signál DIGI MINI.

 

Předem díky za vysvětlení a ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz

Ahoj, nabídka MINI je naladitelná na TV, které mají DVB-T tuner (případně umí i MPEG-4 pro příjem HD programů).

Že nabídka MINI funguje bez set-tob-boxu, je myšleno bez kabelového set-top-boxu (DVB-C)

 

Co jsem pokoukával po netu, ta tvoje televize neumí DVB-T, abys mohl přijímat MINI :(

 

Jinak nabidka MINI je šířena kabelem, ale ve formátu DVB-T, což je to stejná norma, kterou naladíš kdekoliv na anténu ze vzduchu na klasický set-top-box (DVB-T).

 

DVB-T ... Terrestrial = pozemní vysílání vzduchem

DVB-C ... Cable = kabelové televize, nutný kabelový set-top-box nebo dekodovací CA modul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vixl

Zdar,

 

díky za odpověď a snahu.

Ja jsem právě nenašel vubec nic o te TV, max ve francouzstine a tomu nerozumim, nikde ani zminka o tuneru.

Takze asi budu muset poridit nejaky HD DVB-T set-top-box.

Kdybys měl nejaky tip na neco tak bych byl rad.

 

Ale nemusis si s tim delat praci.

 

Diky, zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz
Zdar,

 

díky za odpověď a snahu.

Ja jsem právě nenašel vubec nic o te TV, max ve francouzstine a tomu nerozumim, nikde ani zminka o tuneru.

Takze asi budu muset poridit nejaky HD DVB-T set-top-box.

Kdybys měl nejaky tip na neco tak bych byl rad.

 

Ale nemusis si s tim delat praci.

 

Diky, zdar.

 

 

Popravdě DVB-T set-top-boxy nesleduji, takže o nich přehled ani nemám.

Používám jen do USB u kompu (http://www.alza.cz/aver-tv-volar-hd-d158355.htm), ale to asi neřeší tvou potřebu.

 

Potřebuješ takový, co bude umět DVB-T (MPEG-2/MPEG-4) - MPEG-2 je klasický formát SD programů, MPEG-4 je potřeba pro přehrání programů v HD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Myslím, že by bylo dobré se zamyslet vůbec nad tím, čeho chceš dosáhnout.

a) Buďto to myslíš vážně s příjmem kabelovky a pak je dost pravděpodobné, že si s nabídkou DIGI MINI časem nemusíš nevystačit. V tom případě nemá smysl pořizovat set-top box DVB-T, ale zrovna si pořiď set-top box DVB-C. Pokud vyměníš svou DIGI MINI za některou z akčních nabídek (viz http://www.tvzabava.cz ... to nemíním jako reklamu - nemám s tímto webem žádnou vazbu) zřejmě zjistíš, že můžeš mít širší nabídku programů dokonce za méně peněz.

b) Nebo ti stačí opravdu jen velmi omezená množina programů a v tom případě nemá smysl si platit kabelovku. V takovém případě si pořiď set-top box DVB-T a přijímej pozemní digitální vysílání z antény.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vixl

mám internet + digi mini k internetu za 28 Kč , ty programy co jsou navic ve starteru me az tak nezajimaji

 

mam v planu koupit levny HD DVB-T stb za cca 700 Kč, který zároveň bude sloužit jako přehrávač (hlavni duvod proč HD) a případně něco nahrát

kdyby mi to na te moji TV slo bez stb, nic bych neřešil, ale přehravač a rekorder za cca 700 se hodi, nejsme zas až tak vašniví televizní diváci

a taky mi jde o cenu, když mám net ve slevě + k tomu mini za 28, nic vic se mi platit nechce, to uz bych se zase dostaval nekam, kde jsem byl a po 15 letech placeni karnevalu a UPC, se mi uz tolik penez platit nechce, a urcite znate to handrkovani s nima a jejich pristup k dlouholetym zakaznikum

televize taky furt hraje, a i kdyby prestala a musel bych porizovat novou, pripojim stb ke stare crt v kuchyni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz

A nevyplatí se ti koupit TV, která má DVB-T (MPEG-4) tuner už v sobě a je HD ready/full HD ?

U těch TV ty ceny nejsou zas tak vysoké.

Ona ta kvalita HD přenesená na starou TV neudělá tak pěkný obraz, jaký bys očekával. Abys pak nebyl zklamaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...