Přejít na obsah

Sjednocení kmitočtů sítí Karneval a UPC


tomus

Doporučené příspěvky

Sjednocení kmitočtů sítí Karneval a UPC

 

Momentalně začíná postupné sjednocování kmitočtů digitální televize DVB-C sítí bývalého Karnevalu a UPC,

zatímco nyní se v síti Karneval vysílá na nižších frekvencích v kabelovém pásmu VHF, tak v lokalitách se sítí UPC v DVB-C většina kanálů běží na vyžších kmitočtech v pásmu UHF,

po sjednocení poběží všechny vysílané multiplexy v obou sítích na shodných kmitočtech v horní polovině pásma UHF, od 642 MHz - 794 MHz, tedy převážně z vetšiny na stejnych kmitočtech, jako nyni síť UPC.

 

Sjednocovani bude postupne, zrovna dnes se již začlo Pardubicemi, a do pul roku by mela byt hotova komplet celá ČR.

 

Změna kmitočtů na STB dodávaných od UPC by měla proběhnout automaticky, bez zásahu uživatele (diky upravenemu firmwaru, ktery si STB predem sam aktualizuje),

u ostatnich STB a televizoru muze teoreticky nastat problem a proto v pripade ze vam po zmene kanaly nepojedou, musite provest znovu rucni ladeni.

 

Proto v novém seznamu kanálů, můžete nyní již vidět nové frekvence (ty v závorkách), které se budou používat po sjednocení kmitočtů sítí Karneval a UPC.

 

http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Existuje nějaký přesný nebo aspoň přibližný časový harmonogram kdy dojde v určitých lokalitách (mě např. zajímá Praha) ke změně těchto frekvencí? Já např. hodně nahrávám pomocí zařízení TechnoTrend TT-Connect CT 3650 CI a ten samozřejmě žádné automatické vyhledávání kanálů nemá tak, abych pořád nemusel naslepo dělat vyhledávání ručně tak by mi pomohlo, kdybych znal aspoň přibližný termín (a nedozvěděl se to až tím, že se mi nepodaří nahrát nějaký pořad - to naštve).

 

Bylo by docela fér v nějaké časovém předstihu znát aspoň přibližný termín.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ve Zlíně zřejmě během včerejška došlo k přeladění. Zatím sleduji:

- síla signálu, která byla přes 90% klesla na 60-70%

- nefungují 2 muxy (no signal - síla signálu 0%)- tam kde je Smíchov a HBO HD

Tak uvidíme zda to pořeší.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokud tomu rozumím, tak zákazníci UPC ve Zlíně informování nebyli. Jak typické pro UPC, kde pravá ruka neví, co dělá levá... Nebo se mýlím?

Co na to třeba pan Václav Bartoň, t.č. jednatel společnosti UPC Česká republika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Jsem ze Zlína a opravdu o změně kmitočtů jsme informováni nebyli (minimálně já žádné info neobdržel - ikdyž emailem mi posílají faktury i různé jejich nabídky). Jestli k přeladění skutečně došlo ověřím až večer, kdy se dostanu domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Výsledky pár pokusů:

Handan CV-5000 - přeladil se - např. ČT1 hlásí již na frekvenci 658

Handan CV-7000 - nejspíš se nepřeladil - např. ČT1 hlásí na původní frekvenci 410

CA modul - bohužel nedokážu na TV zjistit frekvenci již naladěných programů, nicméně stejné muxy nalezne na starých i nových frekvencích (rovněž i Handany)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Ano, nyní kanály jedou duplicitně (na starých i nových frekvencích). Nepřeladil se mi Handan 7000, kde si myslím, že mám aktuální FW 1.35 z 1.listopadu 2012.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...