Přejít na obsah

Vybudovani pripojky


Návštěvník kully

Doporučené příspěvky

U kabelovky je každá zásuvka koncová (pokud se bavíme o přípojce do bytu), protože se jedná o hvězdicový rozvod, tj. do každého bytu je samostatně kabel. Rozvodná skříň pak může být kdekoliv, třeba i vedle v domě. Ověř dostupnost služeb a pak se dá něco vymýšlet s rozvodem: http://web.upc.cz/dostupnost/

Není pravda, UPC má i hřebeny apod. Záleží, kdo v minulosti síť budoval (Karneval, Intercable ...) a kde.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi by bylo donest si nejaku TV s DVBT a zapojit ji do zasuvky a ztistit jestli z ni neco leze.

Jinak sluzby UPC si muzes klidne postupne doobjednavat i pozdeji, takze ohldne tech karet neni problem.

 

Doporucuju take prostudovat tohle tema, kde se resil stejny problem.

viewtopic.php?f=1&t=3835

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
U kabelovky je každá zásuvka koncová (pokud se bavíme o přípojce do bytu), protože se jedná o hvězdicový rozvod, tj. do každého bytu je samostatně kabel. Rozvodná skříň pak může být kdekoliv, třeba i vedle v domě. Ověř dostupnost služeb a pak se dá něco vymýšlet s rozvodem: http://web.upc.cz/dostupnost/

Není pravda, UPC má i hřebeny apod. Záleží, kdo v minulosti síť budoval (Karneval, Intercable ...) a kde.

Tento typ rozvodů už snad dožívá jenom někde s hromadnými smlouvami, kde paušál platí majitel domu naráz za všechny účastníky. Ale nepředpokládám, že je to i zdejší případ, protože to by o tom dotyčný nejspíš věděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kully

V domě je služba dostupná, ověřeno přes online formulář UPC i přes zákaznickou linku. Přímo v bytě nikdy v minulosti přípojka od UPC nebyla, což mi taky potvrdila paní z infolinky a sdělila mi, že mi zdarma přípojku vybudují.

A mě právě zajímá odkud povedou kabel do bytu abych byl na toto připravený z důvodu rekonstrukce.

 

Pak mám v plánu z kabelu UPC vést hvezdicově do dalších místností koaxiální kabely kvůli DVB-T, popřípadě DVB-C od UPC. Modem bude u rozbočovače.

Řekl bych, že hvězdicové zapojení bude lepší než používat průchozí zásuvky.

Určitě si nechám zřídit zásuvku (pokud budou dělat novou) v místě původní zásuvky DVB-T.

 

Byt je zatím prázdný a tak v něm nemám ani televizi abych vůbec zjistil co je za signál v zásuvce, ale předpokládám, že DVB-T tam bude přes STA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá se obecně říci, kudy bude kabel veden. Někde je veden světlíkem, někde větrací šachtou, někde ve stoupačkách, někde po chodbě ... Ve Vašem případě asi bude opravdu nejlepší zaplatit si konzultaci od technika a eventuelně si to nechat rovnou do bytu natáhnout. Starou zásuvku na STA neodstraňujte ;)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj znamy pred tremi lety stejny problem resil tak, ze si objednal sluzby UPC, prijel technik a kdyz videl ze byt je teprve v rekonstrukci,

nechal tam znamemu jen kus namereneho koaxu, podle toho kde bude zasuvka UPC a odjel s tim, ze az bude rekonstrukce hotova, ze prijede znovu, kabel zapoji a teprve pak se podepise smouva, coz bylo az za nekolik mesicu a tak se i stalo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kully

Kdyby to šlo takhle, bylo by to i pro mě lepší.

Jenže na UPC infolince mi řekli, že přijede technik, udělá přípojku a od toho momentu mi účtují služby. A připravit přípojku prý nejde.

Takže jedině se potom domluvit s technikem jak moc bude ochotný, ale to záleží na koho narazím a proto sbírám informace a rady abych byl co nejlépe připraven a nemusel po rekonstrukci schovávat nový kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobe staci vedet kudy k tobe do bytu povede jejich kabel, zbytek uz si natahnes sam, jestli maji zajem abys mel od nich sluzby, tak by ti meli vyjit vtric,

tohle bych rekl operatorovy na infolince.

Smlouvu s technikem stejne muzes podepsat az je sluzba funkcni, tedy natazene kabely a zapojena zasuvka.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo
Smlouvu s technikem stejne muzes podepsat az je sluzba funkcni, tedy natazene kabely a zapojena zasuvka.

 

Pozor, tohle není pravda, smlouva by se měla vždy podepsat před připojením služby, po zapojení se podepíše zakázkový list. Že to většina techniků podepisuje vše až po zapojení je druhá věc, jednou na to dojedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...