Přejít na obsah

DVB-T muxy v síti UPC


Návštěvník zs

Doporučené příspěvky

Tak já jsem zatím tak úspěšný nebyl. Podle rady Tomuse jsem několikrát nastavení smazal a obnovil a to včetně továrního nastavení. Stále stejné, připadá mi to jako že televize balancuje na nějakých pro ní prahových hodnotách vstupního signálu a to je prostě málo pro stabilní příjem. Podotýkám, že je to i na vstupní zásuvce. Tak žádná tragedie to není, obě televize Sony s modulama na DVB-C fungují naprosto perfektně, takže mě nějaká Sencor SPV 6706 T nemůže rozházet. Asi časem udělám nějaký malý paralelně fungující rozvod místního pozemního digitálu pro tuto TV, aby manželka dala pokoj. :(

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je mozny, ze ty kanaly pro DVB-T mux jsou opravdu slabsi a TV Sencor s mozna mene citlivim tunerem uz to nezvlada,

bylo by dobry to promerit, propadne aspon zkusit s jinym prijimacem.

 

Jinak jedna pozitivni zprava - chysta rozsireni DVB-T nabidky o dalsi multiplex.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všech kanálech DVB-T došlo k přepnutí modulace z 8k na 2k. Zkuste provézt nové naladění TV asi nezvládá přechod mezi 8k a 2k.

 

Prosím, chci se zeptat jaký je u DVB-T symbol rate? Je hodnota modulace 2000 zároveň symbol rate? Udává se vůbec u DVB-T symbol rate?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Hodnota modulace je něco zcela jiného, nežli symbolová rychlost. Pokud jsem viděl, tak SR se v DVB-T nepoužívá. Tyhle chabé vědomosti mám pouze z internetu, zkus víc hledat, já bych pro podrobnější vysvětlení musel taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle článku zde http://www.digizone.cz/clanky/symbolova ... gitalnich/ i u DVB-T existuje symbol rate, cituji:

 

"Uvažujme signál COFDM pro standard DVB-T s parametry současně používanými v ČR:

režim 8k, modulace aktivních nosných 64-QAM (m = 64), KPk = 2/3, kanál 8 MHz, kGI = 1/4

Doba trvání ochranného intervalu je tedy tGI = kGI • ts = 0,25 • 896 ∙10–6 = 224 ∙10–6 s. Po dosazení do (4) vychází symbolová rychlost SROFDM = 893 symb/s.

Tato symbolová rychlost je o několik řádů menší než v případě modulací QPSK a m-QAM, což vysvětluje vynikající vlastnosti modulace COFDM, zejména její odolnost vůči vícenásobnému příjmu. Následně dosazením do vztahu (3) dostaneme výslednou dobu datové rychlosti pro tyto parametry COFDM signálu.

DRCOFDM = 893 ∙ 6048 ∙ log2(64) ∙ 188/204 ∙ 2/3 = 19,909 Mbit/s."

 

Žel, nebyl tam dopočet pro režim 2k.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, rozdíl mezi 2k a 8k je pouze v tom, kolik se použije nosných. To v praxi znamemá, že 8k je více odolná proti rušení odrazy a 2k je třeba zase výhodnější pro použití v jedoucích prostředcích. Jinak je přenosová kapacita stejná.

 

Jinak teta Wikipedia o tom v anglické části říká (přeloženo):

"Spíše než přenos data na jedné nosné radiové frekvenci (RF) , OFDM pracuje tak, že rozdělí digitální tok dat do velkého počtu pomalejších digitálních toků, z nichž každý digitálně moduluje sadu blízkých sousedních nosných frekvencí. V případě DVB-T, jsou dvě možnosti pro počet nosných známých jako 2K-mód nebo 8K-módu. Jde vlastně o 1705 nebo 6817nosných, kteřé jsou přibližně 4 kHz nebo 1 kHz od sebe."

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, mam uplne stejny problem jak je zde popisovany. Karta Pinnacle Duo a od minuleho tydne nemam zadny signal, ackoli vedlejsi televize se setoboxem hlasi plny signal. Pred tim jsem nemel se signalem zadny problem. Netusite, co bych mohl zmenit? Vim, ze driv pomahalo napr. zmenit v nastaveni zemi napr. z CR na Germany. Ted ani to nepomaha. Znamena to, ze mi ted bude TV karta k nicemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Ale to hlavní - Vypadá to, že skutečně ten Pinnacle Dual DVB-T si nerozumí s tou změnou modulace... (dokonce jsem tam vyzkoušel pinnacle od brachy, který má stejný a jemu můj funguje (má normální anténu ne UPC) a mně ten jeho nefunguje...)

K ničemu asi ne, ale k příjmu DVB-T z kabelu UPC asi určitě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...