Přejít na obsah

Srovnání s ostatními ISP


Návštěvník evid

Doporučené příspěvky

Ahoj,

s konkrétně GPONem od PODY nemám moc konkrétně osobních zkušeností, takže nevím, jestli ti to k něčemu bude, ale třeba jo 😄

 

To, co mně nejvíce vadí na PODě je jejich reputace s ukončováním optiky rádiem.

Mnohokrát zde na fóru bylo zmiňováno, že PODA nemá problém postavit GPON síť, a na konec dát rádiový spoj. Mně osobně se toto neskutečně příčí. Vím, že když je to správně nadimenzované, tak to nemusí být problém, ale prostě se s tím nedokážu vnitřně soužít.

 

Reálné zkušenosti potom závisí na tom, kolik % přípojek je osazených, jelikož pokud vím, tak PODA používá i 128 splity, což ve špičkách teoreticky může být problematické. Což teda může být i na DOCSISu.

 

Pokud od Vf využíváš TV (aspoň DVB-T), tak ta jejich PODA tv dle mého moc dobrá není, poznal bys to.

 

 

PS.

Co se týče uploadu u Vf, tak já bych řekl, že už je to za rohem.

U spoustu lidí co znám probíhaly výměny zesilovačů, takže myslím, že je to v horizontu +- rok.

Je ale otázka, jestli se pásmo použije pro OFDMA kanál. Pokud ano, tak by to ocenili jen ti s gigabitem, a upload u compalů by se asi jen mírně zvýšil.

Takže uvidíme....

 

 

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám teda zkušenost přímo s GPON od Pody, ale s něčím co by se dalo popsat jako FTTB tedy optika do sklepa a Ethernet do bytu.

Snad poprvé co jsem zažil, že pevný internet laguje. Nakonec jsem zjistil pomocí pingu na jejich DNS server, že někde na trase dochází ve špičce ke ztrátám paketů (1-5%), což bylo pro online hraní naprostá paráda. Samozřejmě jsem to řešil s podporou, nicméně bez úspěchu. Pro pobavení sem hodím úryvek finále komunikace s technické podpory.

Citovat

Ve chvíli kdy jste měřil ztrátovost, byla linka vytěžována. V takovýchto případech se měření může projevit tím, že se pakety ztratí.
U domácích přípojek nemáme nastavenu garanci ztrátovosti paketů, jelikož toto nemůžeme reálně zajistit.

Po přechodu na VF a výměně Compalu za Technicolor mám už několik let klid. Bohužel mě čeká teď výměna modemu, ale zdejší uvádějí, že už lze vzít i VF Station, tak snad s ním problémy nebudou rovněž. Podu bych opravdu nedoporučil nikomu. 

btw. T-mobile po celé Ostravě docela šlápl do GPON taky, tak se divím, že ho ještě nemáš dostupný

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom si myslím, že je to jen otázkou času, pokud jim to domovní samosprávy neblokují...

A pokud to zakopali prasklé, tak to stejně museli opravit, jinak by tam přes tlakové zkoušky a zafukování nic nedostali. Samozřejmě je možné, že některé trubičky zůstaly nevyužité.

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se tu několikrát psalo o zakončení optiky rádiem, ale snad nikdy tu nebylo napsáno, že to dělá zrovna Poda. 

Poda na Ostravsku celkem masivně buduje optiku od roku 2006, kdy v roce 2006 připojila první domy, od té doby se dostala optika skoro do všech větších paneláků na velkých sídlištích. Když v roce 2015 zvěřejnili mapu optické sítě, tak bylo vidět, že je pokryta velká část sídlišť, takže se mi moc nezdá, že by v nějaké větší míře zakončovali optiku rádiem. 

Na GPON už určitě ne - jeden OLT může mít kapacitu okolo 400 lidí a více a dělat pro toto uplink přes rádio by asi nestačilo. 

Technická podpora Pody sice nebývá nejlepší, ale aspoň má uživatel možnost s technikem komunikovat. U tmobile může komunikovat maximálně tak s holkama na obecné infolince a tam se s technickýma věcma moc nedomluví. 

 

Poda snad jako jediný velký ISP sestavuje grafy přenosů, to taky může mít výhody, pokud váš router to neumí a chcete si kontrolovat provoz na lince. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Srovnání s ostatními ISP

každej poskytovatel má dost svejch problémů a je ve výsledku jedno, jestli je někde pár lidí bokem na rádiu nebo je to čistě optický připojení 🤔 kolikrát nemusí bejt problém až na konci, ale klidně i na páteřní síti 😮 sám bych moh vyprávět, co sem zažil s nej.cz, to byla moje nejotřesnější zkušenost s isp od doby, co mám internet 😔 pokoupili desítky malejch isp, nějak to poslepovali, ale ve výsledku vůbec netušej, co se jim kde na síti děje 🙄 některý jejich páteřní síťový mástři ze třince už dávno měli sekundovat cvičenejm opicím v zoo, ale i to by určitě dělali blbě 🤔 naprosto nekompetentní lidi na těch nejvyšších síťovejch pozicích 🤢🤮 ale ne všichni, jeden to nakonec zachránil nebo se na tom minimálně podílel, po asi pěti měsících 🤔 teda aspoň si to myslim, protože sem jednomu jejich pražskýmu síťovýmu big bossovi poslal dotaz, sice bez odpovědi, ale do tejdne se traceroute na páteřní síti jenom v praze zredukoval o 3 hopy, od tý doby to valí naprosto bezchybně 🤭 nicméně zkušenost je to katastrofální, u nej.cz prostě neni jistota, jestli o nějakym problému vůbec vědí a jestli ho někdy někdo dokáže najít a vyřešit 🤐

jo a na 28.3. mám předem hlášený výpadky kvůli nějakejm pracím na páteřní síti, tak už teď mě z toho bolí žaludek, co tam nějakej expert doprasí 😔

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsou už nějaké podrobnosti nebo výsledky této akce?

Mám totiž pocit, že kdysi měl podobnou smlouvu T-Mobile s CETINem a výsledky zde také neznám.

Když si dnes v Ostravě vyhledám namátkou pár adres, kde je optika T-Mobilu, tak tam nelze nalézt VO nabídku CETINu nebo snad optiku Vodafonu. 

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V porovnání s ostatními operátory bych řekl, že VF patří k těm lepším a kdyby na uploadu nebylo jen 50 tak bych asi u zůstal. Za tu dobu co jsem využíval kabelovku jsem nezaznamenal žádné větší potíže. I když zase od jiných zákazníků Vodafone jsem slyšel strašné historky. Z mých zkušeností konkrétně třeba CETINu při posledním zrychlování zlobil upload a oprava nějakou dobu trvala. T-M by zase mohl vyprávět jak provoz který by mohl vyměnit v Praze posílá jako jediný ISP do Bratislavy, Frankfurtu, Amsterdamu a pak zpět zase do Prahy kde to předá cílovému poskytovateli který je pravděpodobně jen o pár racků vedle.

 

Kdybych tu psal i o věcech co vadí mě, ale tak 99% uživatelů si jich nevšimne, tak bych tu napsal na každého z velké trojky několik stránek.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...