Přejít na obsah

problém s TV


Návštěvník v_cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník v_cz

Dobrý den, už několik týdnů vybírám novou TV (náhrada za CRT 52cm). Po mnoha konzultacích a recenzích na internetu jsem vybrala Sharp LC 40LE530EV, hlavně kvůli tomu, že má opravdových 100Hz. Mám UPC, základní STB. Bohužel do 14-ti dnů jsem TV vrátila, protože obraz byl naprosto příšerný. Koupila jsem nové kabely, pozvala si známé, přepojovali jsme to na lepší STB, ale nic, obraz děsivý, neostrý, lidi jako voskové figuríny. Takže začíná výběr nanovo a prosím o radu. Mám doporučenou plazmu Panasonic, ale zase někdo říká, že je to spíš topení než TV.

Na TV se dívám z 2,5 m, u zmíněného Sharp jsem se také nemohla s velikostí 40“ smířit. Ale asi bych si zvykla. A plazmy jsou ještě větší, v 94“ jsem jich moc nenašla, teda zatím nic.

Chci TV na normální sledování TV, občas film z USB, nemusí být internet ani 3D. Chci hlavně dobrý obraz.

Moje požadavky:

100HZ,

Full HD

DVB-C

USB

Zapojit můj DVD recorder

2,5m vzdálenost

Cena max 15 tis.

Reálný obraz.

Zkrátka, aby se na to dalo dívat

Na plazmě netrvám, ale po tom, co jsem měla doma mám z LED obavy….

Děkuji za Vaše typy.

 

:|:|:|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, žádný zaručený model nemám, ale určitě se kolegové vyjádří. Chtěl jsem ale upozornit na skutečnost, že naladění, respektive vyladění televize může být docela velký oříšek. Loni jsem kupoval novou Sonku a dalo by se říci renomovaný výrobce. Přednastavené nabízené varianty nastavení obrazu však byly naprosto nepoužitelné. No hrál jsem si s tím cca měsíc než jsem vše nastavil k "obrazu svému". Těch parametrů pro nastavení obrazu je vícero a vzájemně provázané. Pro laika někdy složité.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, už několik týdnů vybírám novou TV (náhrada za CRT 52cm). Po mnoha konzultacích a recenzích na internetu jsem vybrala Sharp LC 40LE530EV, hlavně kvůli tomu, že má opravdových 100Hz. Mám UPC, základní STB. Bohužel do 14-ti dnů jsem TV vrátila, protože obraz byl naprosto příšerný. Koupila jsem nové kabely, pozvala si známé, přepojovali jsme to na lepší STB, ale nic, obraz děsivý, neostrý, lidi jako voskové figuríny. Takže začíná výběr nanovo a prosím o radu. Mám doporučenou plazmu Panasonic, ale zase někdo říká, že je to spíš topení než TV.

Na TV se dívám z 2,5 m, u zmíněného Sharp jsem se také nemohla s velikostí 40“ smířit. Ale asi bych si zvykla. A plazmy jsou ještě větší, v 94“ jsem jich moc nenašla, teda zatím nic.

Chci TV na normální sledování TV, občas film z USB, nemusí být internet ani 3D. Chci hlavně dobrý obraz.

Moje požadavky:

100HZ,

Full HD

DVB-C

USB

Zapojit můj DVD recorder

2,5m vzdálenost

Cena max 15 tis.

Reálný obraz.

Zkrátka, aby se na to dalo dívat

Na plazmě netrvám, ale po tom, co jsem měla doma mám z LED obavy….

Děkuji za Vaše typy.

 

:|:|:|

Každá nová TV bude obraz přes analogový rozhraní, tj. tvůj případ se základním STB, zobrazovat na dvě věci. Prostě programy musíš naladit přímo v TV a STB hodit do skříně. Výjímkou jsou až STB s HDMI výstupem, ale to není tvůj případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plasma Pansonic 42G30 a dokúpiť CAM CONAX. Má vernejší obraz ako LED LCD vďaka certifikácii THX a lepšiemu upscalu SD. Spotreba je polovičná voći modelom spred troch rokov - nekúri. Má nahrávenie na USB ext. disk., pripojenie na Internet - automtická aktualizácia SW, aktualizáciu kanálov pri zmene technických parametrov vysielateľa. Prehrávač USB prehráva menej typov súborov MKV ako Samsung, ale viac ako Philips. Má prehladnejšie a hlavne lahšie ovladátelne menu ako Samsung. Ziaľ nevyrába v menšom rozmere. Nekupovať lacné TV P37C3, P37X30 vyrábané na konkurencie schopnú cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jsem kupoval novou Sonku a dalo by se říci renomovaný výrobce. Přednastavené nabízené varianty nastavení obrazu však byly naprosto nepoužitelné. No hrál jsem si s tím cca měsíc než jsem vše nastavil k "obrazu svému". Těch parametrů pro nastavení obrazu je vícero a vzájemně provázané. Pro laika někdy složité.

 

Úplně stejná zkušenost ( SONY vyšší řady ). U rodičů a kamaráda. Vždy s modulem od LICA. Ale nakonec spokojenost.

 

Pouštěné DEMO na televizích v prodejnách bohužel při rozhodování moc nepomůže. ( I když DEMO od Samsungu - podmořský svět je nádherné.)

 

Obraz jednotlivých stanic je pak v reálném životě jiný než ta pouštěná DEMA. :D

 

PS: Jinak věř jen vlastním očím, a moc se nenech ovlivnit názory jiných. Každý obraz a zvuk vnímá jinak. :!::!:

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL

Nechápem ľudí čo si myslia, že keď kúpia novú TV tak bude hneď ostrejší obraz. Tá TV môže mať špecifikáciu Full HD, alebo kľudne aj 4K, ale obraz bude stále rovnaký, kým sa nezmení aj zdroj. Ak má set-top box len SD výstupy, nemôžete z neho dostať HD obraz. Aj keby mal, tak v HD budú len HD programy.

Dôležité je aj ako set-top box pripojiť, nemôžete HD obraz prenášať cez RCA, ale to už je úplne iná kapitola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkretni typ vam neporadim, jen potvrdim co tu pisou ostatni, ze sledovat na obraz v SD rozliseni na velkem televizoru bude vypadat vzdy hur, nez na starem televizoru s CRT obrazovkou.

 

A jeste jeden parametr bych doporucoval zaradit do vaseho vyberu a to aby TV mela funkci PVR - toje moznost nahravani na externi disk pres USB, DVD rekorder je mozna pekna vec, ale pokud nema DVB-C tuner, tak tohle sotva nahradi.

 

Mozna by vam mohl pomoci pri vyberu nejaky test televizoru, ktery obcas vychazi v ruznych casopisech, jako dTest (12/2011), Stereo & Video ...

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady neni moc co resit. LED SONY a Samsung = osvedcena kvalita pro kazdodenni sledovani TV, overena kompatibilita s DVB-C od UPC. Na 2.5m sledovani je prave 40 palcu idealni (clovek si zvykne rychle pri prechodu z 51cm CRT). Jen to chce pouzit tuner primo v TV, tedy zadny STB (kdyz uz, tak HD a propojit HDMI kabelem), ale CA modul.

A jak kolegove pisi, s nastavenim obrazu je potreba si dukladne pohrat. Tovarni nastaveni byva opravdu nepouzitelne (SONY ma prednastaveni priserne)

P.S. pokud budete ladit obraz pri analogovem signalu (ano, takovy porad v kabelu UPC jejte je!), nikdy se vam zadna LED, Plasma nebude libit.

P.S.S. vas DVD rekorder zapojite nejlepe HDMI kabelem (pro prehravani DVD), ale abyste na nej mohla nahravat, musite ho propjit s TV jeste pomoci SCART kabelu, tedy analogove. Nahravky budou mene kvalitni, ale ze zkusennosti jeste koukatelne. Lepsi je opravdu nahravat na USB disk.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...