Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Jen pro informaci a po desetitisící: CA modul spolu s jedinečnou předplatitelskou kartou slouží jen a jen k dekódování předplacených programů, k ničemu jinému. S funkcí ladění nemá naprosto nic společného.

Ladění přijímače pracuje vždy, bez ohledu na vložený či vyjmutý CA modul...

Pouze ve zcela výjimečných případech může dojít k poškození konektoru v CI slotu - ke zkratu nebo nedokonalému kontaktu a tím i k selhání jiných funkcí přijímače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
...

Mluvíš mi z duše. Já si to myslím taky, ale trochu mě zviklalo, když mě soused tvrdil, že po dokoupení programů (mini -> klasik) a dokoupení CA modulu, musel ve své TV Panasonic TX-P42ST50E provést přeladění DVB-C programů, protože mu ty dříve naladěné kódované programy prostě ani po vložení modulů nešly. Nebyl jsem u toho a nevím, jestli mu televizor něco hlásil nebo jak se to "nešly" projevovalo, ale prý nešly.

Až přeladění prý pomohlo. Já souseda podezřívám z toho, že se přeladěním náhodou trefil do chvíle, kdy obdržel od UPC obnovovací signál a proto mu shodou okolností ty kódované programy po přeladění naskočily. On ale tvrdí, že v té době, kdy přelaďoval, už ten modul měl vložený do TV mnoho hodin.

Prý se o nutnosti přeladění (u některých modelů TV) píše i v nějakém návodu, který dodává UPC s CA modulem.

Tak nevím, že by vývojáři firmwaru TV byli takové "lamy", že by si televizor při úvodním ladění zapamatoval, jestli se mu ten program povedlo dekódovat nebo ne a pak už by na vložení modulu nebral ohled?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan
Jen pro informaci a po desetitisící: CA modul spolu s jedinečnou předplatitelskou kartou slouží jen a jen k dekódování předplacených programů, k ničemu jinému. S funkcí ladění nemá naprosto nic společného.

Ladění přijímače pracuje vždy, bez ohledu na vložený či vyjmutý CA modul...

Pouze ve zcela výjimečných případech může dojít k poškození konektoru v CI slotu - ke zkratu nebo nedokonalému kontaktu a tím i k selhání jiných funkcí přijímače.

S tím lze samozřejmě naprosto souhlasit, ale... kamarád chtěl doladit nové MPX, které dosud neměl naladěny (TV Samsung FX2490HD). Jako vždy jsem je chtěl přidat, napsal jsem 578000kHz, 256QAM, 6900kb/s a ono nic - našel 0 programů, uložil 0 programů. Totéž proběhlo u 586MHz i 594MHz. U 602MHz našlo 4 programy a uložil 4 programy ne do TV, ale do Data/ostatní. Zkusil jsem tedy automatické ladění s naprosto stejným výsledkem. Tak jsem zkusil kontaktovat Samsung. Tam mně poradili, abych se obrátil na autorizovaný servis. V servisu mně řekli, že se s tímto nesetkali a abych to zkusil naladit bez CA modulu. Vzhledem k tomu, že naprosto souhlasím s první Retireeho větou, tam jsem to pokládal za zbytečnost, ale protože mě už nic jiného nenapadlo tak jsem to vyzkoušel: a ono to naladilo VŠE??!

A tak vlastně nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové a Dámy včéra jsem si koupila novou televizi Samsung a mám settopbox kaon.Tak veselé jsem zavolala na UPC,že bych si přála vrátit settopbox a objednat si CA modul a tam mi bylo zděleno,že už je nemají to jsou ti jejich služby.Podle mě se potřebujou zbavit těch poruchových settopboxů.Zlatej Kabel Plus co byl tenkrát stydte se celá UPC za ty vaše služby.Proto jsem si koupila novou televizi abych jela na CA modul a né na ten váš poruchový STB ještě jednou děkuji za vaše služby a uvažuji o zrušení kabelové televize UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budte tak seriozní a uvedte důvody proč to najednou nejde a dříve to šlo a váš technik na kanále UPC to nabízí a vše na vašich stránkách to čtu.Lidi si kupujou novou televizi asi zbytečně co vážená UPC ty vaše služby nestojí za nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

helcacz: Pláčete na špatném hrobě. V této diskusi si radí klienti UPC navzájem. Nasměrujte stížnost na oficiální helpdesk nebo do facebooku UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

Zdravím,-mám léta od Licy CA modul (CI) v TV Sony KDL40WE5.Čím dál horší je přepínání programů (někdy přepne hned,jindy až za cca 1min).Koupil jsem znova orig.ovládač,ale je to stejné.Na analogu to jede bez problémů,přez STBox také není problém.Myslíte,že by to mohl dělat ten modul?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...