Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník lejno

TP-Link má řízení rychlosti dle IP, což je výhodnější než podle LAN portů. Navíc se dají nastavit limity nejenom maxima, ale i minima (kdy si třeba pro svůj PC vyhradím minimální datový tok, pod který to nespadne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník robo

Jo podle IP je to lepsi. Tohle jsem myslel a chci. IP nastavim treba 5Mb down. a vic to nepujde. Je to tak? Si pak ten clovek rozmysli tahat nejaky dat. narocny balik treba 2 dny. Svemu PC nastavim max rychlost a ostatnim nadelim podle zasluh :):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Svému PC nemusíš maximum nastavovat (necháš ho bez omezení), spíš nastavíš minimum. A naopak cizím PC nastavíš maximum a bez omezení necháš minimum. Oboje jde dělat i pro skupiny IP adres, tj. pokud máš třeba 3 svoje PC a nějaký mobil, tak jim dle MAC vyhradíš rozsah IP a na ten pak dáš minimální datový tok. A opačně, připojíš 3 kamarády, dáš je do jedné skupiny IP a omezíš jim maximální datový tok. Nějak takto:

 

2jcvo8g.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník robo

Mas nejakou zkusenost s OpenWRT. Na asusu jsem to testnul. Nic uchvatneho jsem nenasel. Ale to bylo spise neznalosti firmware. Uz mam TP link doma a v patek od rana se chystam ze si budu hrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Nemám. Kdysi dávno jsem chvíli experimentoval s DD-WRT, ale pak jsem naznal, že to k ničemu nepotřebuji a v pohodě stačí originální firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník robo

Zakoupil jsem ten TP-Link 4300 a hned jsem zkusil funkci Bandwidth Control. Funguje to perfektne. Ale mam mozna hloupou otazku. Dostane ono pc, treba po restartu pc ci routeru stejnou IP adresu od TP Linku jako pred tim? Pokud ne, jak to nastavit aby tomu tak bylo. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jsou dvě možnosti - buď v routeru zarezervovat IP dle MAC zařízení (PC), anebo v PC nastavit IP napevno. Obě varianty jsou možné. Já osobně ale preferuji tu první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to mám :) kouknul jsem se do návodu.

 

V menu vlevo klikněte na DHCP a dejte DHCP Clients List. Tam si najděte MAC adresu připojeného zařízení a zkopírujte si jí. Poté klikněte v menu na Address Reservation (taky pod DHCP v menu), a tam nastavte.

 

To Reserve an IP address:

1.Click the Add New… button. Then Figure 4-47 will pop up.

2.Enter the MAC address (in XX-XX-XX-XX-XX-XX format.) and IP address (in dotted-decimal notation) of the computer for which you want to reserve an IP address.

3.Click the Save button.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...