Přejít na obsah

Problem s kvalitou CT1, CT2, CT4


Návštěvník hlavsar

Doporučené příspěvky

Návštěvník hlavsar

Tak jsem si dneska pri hokeji na CT4 vsimnul, ze predevsim pri rychlejsich scenach kostickuje" obcas obraz. Podobne se chovaly nektere reportaze na CT1 (Udalosti) - ci-li zlobi asi cely transpoder. Nez zacnu prudit a rozcilovat se na UPC, tak se ptam, jest-li to neregistruje jeste nekdo jiny?

 

 

Lokalita: Melnik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hlavsar

Vcera jsem chvilku koukal na hokej a pak na CT24 a zdalo se mi to ok. Tak uvidime. Ja si myslel, ze to nebudou ty kabely, ale ona je to takova nejrychlejsi odpoved.... 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest
Vcera jsem chvilku koukal na hokej a pak na CT24 a zdalo se mi to ok. Tak uvidime. Ja si myslel, ze to nebudou ty kabely, ale ona je to takova nejrychlejsi odpoved.... 8)

 

Mimochodem, CT1 dnes drobně kostičkovala, jako včera a předevčírem! Napadá mě, že může za to dubnové počasí a silný vítr, který cloumá ne s dobře ukotvenou parabolou v UPC. Teď se můžete pustit do mě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest
Dnes na ČT1 během Večerníčku a Událostí krátké výpadky obrazu i zvuku v analogu i digitálu. Lokalita: Litoměřice.

 

Je to asi 15 let, kdy jsem v té době ještě na videorekorder nahrál problém s obrazem v Praze. UPC pro jih Prahy používal přenos přes mikrovlnku. Ve větrných dnech obraz u všech programů prostě blikal. Obraz se zesvětloval a ztmavoval v rychlích frekvencí. Bylo to ve stejném jarním větrném období. Volal jsem hloupým operátorům, mluvil s techniky a s mluvčím UPC a závěr byl v tom, že to dělá moje tv za 36.000,- CZK. Pak se sešel rok s rokem a nastoupil jsem jako zaměstnanec do UPC a dozvěděl jsem se od pana Maštalíře, šéfem techniků, že problém jim pamatovaný byl v anténě, kde jeden prvek (měl být přivařený k sítce) se odtrhnul a při velkém větru klepal do antény. Tak si myslím, že bude problém i v parabolách, které jsou stále původní od příchodu holandské tehdejší UPC. Teď, když fouká vítr, vnímám sekání obrazu při rychlejších obrazech. Je to rychlé sekání, které se projevuje především u stanic (zpravodajských) kde v info liště jde text, který se rozmaže, pokud obraz zrychlí sled události šotu. Stejně tak u Novy HD, AXN a překvapivě i u RD, ZDF, což doposud nědělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...