Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník PetrS

protoze datovy tok jednotlivych kanalu se vzdy odviji ze zdrojoveho signalu.

 

Tady bych nesouhlasil myslím že upc neposílá dál co dostane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavil jsem se s HBO a UPC datový tok HBO HD nereguluje. Těch 13,4 Mb/s ve špičce tam opravdu posílá HBO. České HBO HD je distribuováno se stejnou obrazovou kvalitou jako americká verze, což je celkem prima :) Myslím, že HBO HD má z HD kanálů v nabídce skoro nejlepší obraz. Dříve, když tam bylo jen 9 Mb/s, to bylo nic moc a vedl History HD, ale teď už to je fajn a dost vyrovnané bych řekl. Myslím, že vlastně ani neexistuje jiný český kanál s tak vysokým datovým tokem (na české poměry). Zkusím ale oběma stanicím navrhnout, zda-li by z legrace nechtěli ještě přidat někam ke dvacítce.

 

Teď otázka na tomuse a technika:

Jaký je teoretický maximální datový tok na jeden HD kanál, který síť UPC utáhne?

Zvládlo by UPC HD kanál s datovým tokem okolo 30 Mb/s?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm... no a co kdyby byl mux s jedním HD kanálem 20Mb/s a dvěma SD kanály po 5Mb/s ? Já jen... chtěl bych mít alespoň jeden kanál ve fakt špičkové kvalitě, když vím, že to technicky jde. UPC by si klidně na tom mohlo postavit reklamu... tak jako si ji dělá s 3D. Místo by pro to bylo taky, když se omezuje analog. Navíc UPC ani nic (HD) poslední měsíce nepřidalo.

 

Chápu, že chtít po stanicích v nabídce datový tok 50Mb/s postrádá asi smysl, ale za těch 30 bych byl fakt rád. Otázkou je, co by na to řekli STBoxy, zda-li by se nepřehřívaly...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď tomusi! Těch 80Mb/s se týká těch nových Kaonů nebo i staršího Handanu CV-7000?

 

Jinak si myslím, že to poznat je, když uvážím že byl poznat rozdíl mezi 9 a 13 Mb u HBO HD a viděl jsem dost velkej rozdíl, když jsem si pustil Avatara na Blu-Ray (nebo jakýkoliv jiný film) a poté ho viděl na HBO HD, kde je datový tok oproti BD disku v průměru o tu necelou polovinu nižší.

 

S vyšším datovým tokem lépe vyniknou detaily, je obraz ještě ostřejší a i při těch nejnáročnějších scénách nejsou pozorovatelné v obraze prakticky žádné kostičky. Nevím, ale říkal jsem si... proč nemůže v ČR pár kanálů vysílat ve stejné kvalitě jako v USA nebo UK. 50 Mb/s by byl už asi opravdu nesmysl a i v USA to je spíš výjimka. Ale 30 za zvážení stojí. Problém však je, že většina HD kanálů u nás nevysílá ani těch "pouhých" 15 Mb/s, jak je za velkou louží zcela běžné. To je však spíš nutno směřovat na provozovatele stanic, než UPC. Otázkou je, kdyby na to kývli, zda-li by to UPC v té kvalitě nabízelo nebo dat. tok snížilo, aby do jednoho muxu dali místo jednoho HD programu dva.

 

Rozvoj HD na kabelu vypadal docela nadějně, ale letos to je zatím opravdu bída. Nemluvě o nepochopitelné situaci okolo Spektra HD, která se nedá slušně komentovat.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barrandov HD: 8,7 Mb/s (nemění se)

ČT HD: 10,4 Mb/s (nemění se)

Discovery HD Showcase: 9 Mb/s (mění se), průměrně okolo 5 - 7 Mb/s

Eurosport HD: 10,4 Mb/s (nemění se)

Filmbox HD: ?

HBO HD: 13,4 Mb/s (mění se), průměrně okolo 9 - 12 Mb/s

HD+: 9,2 Mb/s (nemění se)

History HD: 12,1 Mb/s (nemění se)

National Geographic HD: 9,2 Mb/s (nemění se)

Nova HD: 9,7 Mb/s (nemění se)

Nova Sport HD: 14,2 Mb/s (nemění se)

Prima HD: 8,4 Mb/s (nemění se)

Rezerva HD (Eurosport 3D): 13,2 Mb/s (nemění se)

 

Něco mi na tom nesedí...ať už je příčina u kohokoliv.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peno
Na History HD se můžu příští týden History/AETN/BskyB snadno zeptat.

Radši se jich proboha zeptej na něco užitečnějšího. Třeba na to, jestli Crime & Investigation Network bude v češtině a pokud ano, zda bude i u UPC. Vzhledem k tomu, že podobný kanál v Česku chybí, bylo by to rozhodně žádoucí. A Češi mají kriminálky rádi, takže se nebojím, že by o něj nebyl zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...