Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Na History HD se můžu příští týden History/AETN/BskyB snadno zeptat.

Radši se jich proboha zeptej na něco užitečnějšího. Třeba na to, jestli Crime & Investigation Network bude v češtině a pokud ano, zda bude i u UPC. Vzhledem k tomu, že podobný kanál v Česku chybí, bylo by to rozhodně žádoucí. A Češi mají kriminálky rádi, takže se nebojím, že by o něj nebyl zájem.

 

Bavím se s nimi o mnoha věcech, takže tady bych problém neviděl. O Crime & Investigation ještě řeč nepadla, ale vyřídím. :wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ja vim tak UPC HD a i vetsinu SD kanalu posila dal tak jak je dostane,

ted je spis otazka odkud je bere, to co jde ze satelitu asi nikdy nebude mit nejaky velky bitrate, protoze tam se za prenosove pasmo tezce plati.

To co jde primo po optice uz je na tom lip, ale zase zdaleka ne vsechno je po ni dostupne a kdyz uz treba je, tak s prilis velkym bitratem (napr. kanaly HBO SD pry budou, nebo snad uz jsou dostupne v 9 Mb/s, coz uz je ale prilis a co ted s tim a proto se zatim berou ze satelitu).

 

Jo a tech 80 Mb/s jsem nasel v manualech Kaona a DVR, jsou ke zhlednuti na strankach UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hanys.k
...no a co kdyby byl mux s jedním HD kanálem 20Mb/s a dvěma SD kanály po 5Mb/s ? Já jen... chtěl bych mít alespoň jeden kanál ve fakt špičkové kvalitě, když vím, že to technicky jde....

S tímto naprosto souhlasím. Jsem velkým fanouškem HD formátu a někdy opravdu trpím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ja vim tak UPC HD a i vetsinu SD kanalu posila dal tak jak je dostane,

ted je spis otazka odkud je bere, to co jde ze satelitu asi nikdy nebude mit nejaky velky bitrate, protoze tam se za prenosove pasmo tezce plati.

To co jde primo po optice uz je na tom lip, ale zase zdaleka ne vsechno je po ni dostupne a kdyz uz treba je, tak s prilis velkym bitratem (napr. kanaly HBO SD pry budou, nebo snad uz jsou dostupne v 9 Mb/s, coz uz je ale prilis a co ted s tim a proto se zatim berou ze satelitu).

 

Jo a tech 80 Mb/s jsem nasel v manualech Kaona a DVR, jsou ke zhlednuti na strankach UPC.

 

"Většinu" - to je to důležité slovo :wink: Jinými slovy, tam kde to nevadí, UPC kvalitu kanálů snižuje, protože síť nemá dostatek kapacity je nabízet v takové kvalitě, v jaké jsou vysílány a nebo chce UPC ušetřit tím, že do jednoho muxu toho nacpe co nejvíce. Ekonomicky logické, vůči zákazníkům moc fér ne.

 

Druhou kapitolou je, jak jsi psal, odkud UPC ty kanály přebírá. A samozřejmě to má výhody i nevýhody.

 

To HBO SD mě docela zajímá. UPC nabízí všechny HBO SD kanály v rozlišení 640x576 s datovým tokem okolo 3 Mb/s. To zrovna není nejlepší. Hlavně to mizerné rozlišení. Dříve HBO tvrdilo, že to je chyba UPC, které nemá v kabelovce dost místa. Že by to nakonec byla přecijen pravda? 9 Mb/s na SD kanál je hodně velký luxus, to uznávám. Stačilo by 5-7 Mb/s při rozlišení 720x576 - u filmového SD kanálu. Tak jako to má např. MGM.

 

Pokud by ale HBO SD mělo mít 9Mb/s... s kolika Mb/s je nebo bude distribuováno HBO HD? 15? 17? 20?

 

A proč UPC od ledna neudělalo absolutně nic? Kde jsou ty HD kanály a navyšování kvality obrazu, co Malina sliboval?

 

Jinak kanály MTV a History mám pod palcem a pokud zjistím, že je UPC nějak šidí, nenechám si to určitě pro sebe. Už dříve jsem se kvůli tomuhle (obecně) rozčiloval a už několikrát mi UPC slibovalo, že to letos napraví, zařadí nové muxy, a kvalita kanálů se zlepší. Stále nic...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Co ja vim tak UPC HD a i vetsinu SD kanalu posila dal tak jak je dostane,

ted je spis otazka odkud je bere, to co jde ze satelitu asi nikdy nebude mit nejaky velky bitrate, protoze tam se za prenosove pasmo tezce plati.

To co jde primo po optice uz je na tom lip, ale zase zdaleka ne vsechno je po ni dostupne a kdyz uz treba je, tak s prilis velkym bitratem (napr. kanaly HBO SD pry budou, nebo snad uz jsou dostupne v 9 Mb/s, coz uz je ale prilis a co ted s tim a proto se zatim berou ze satelitu).

 

Jo a tech 80 Mb/s jsem nasel v manualech Kaona a DVR, jsou ke zhlednuti na strankach UPC.

 

"Většinu" - to je to důležité slovo :wink: Jinými slovy, tam kde to nevadí, UPC kvalitu kanálů snižuje, protože síť nemá dostatek kapacity je nabízet v takové kvalitě, v jaké jsou vysílány a nebo chce UPC ušetřit tím, že do jednoho muxu toho nacpe co nejvíce. Ekonomicky logické, vůči zákazníkům moc fér ne.

 

Druhou kapitolou je, jak jsi psal, odkud UPC ty kanály přebírá. A samozřejmě to má výhody i nevýhody.

 

To HBO SD mě docela zajímá. UPC nabízí všechny HBO SD kanály v rozlišení 640x576 s datovým tokem okolo 3 Mb/s. To zrovna není nejlepší. Hlavně to mizerné rozlišení. Dříve HBO tvrdilo, že to je chyba UPC, které nemá v kabelovce dost místa. Že by to nakonec byla přecijen pravda? 9 Mb/s na SD kanál je hodně velký luxus, to uznávám. Stačilo by 5-7 Mb/s při rozlišení 720x576 - u filmového SD kanálu. Tak jako to má např. MGM.

 

Pokud by ale HBO SD mělo mít 9Mb/s... s kolika Mb/s je nebo bude distribuováno HBO HD? 15? 17? 20?

 

A proč UPC od ledna neudělalo absolutně nic? Kde jsou ty HD kanály a navyšování kvality obrazu, co Malina sliboval?

 

Jinak kanály MTV a History mám pod palcem a pokud zjistím, že je UPC nějak šidí, nenechám si to určitě pro sebe. Už dříve jsem se kvůli tomuhle (obecně) rozčiloval a už několikrát mi UPC slibovalo, že to letos napraví, zařadí nové muxy, a kvalita kanálů se zlepší. Stále nic...

U kabelovky nesmysl. Žádný přímý ekonomický přínos z toho není. A kapacita kabelu taky není využitá na doraz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník c12345

Zde mám odpově´d ohledně přidávání nových HD programů od UPC /pan Malina/ obrázek si každý udělejte sám ....

 

Vážený pane ,

 

dovolte, abych vás informoval, že co se týče HD tv kanálů preferujeme kvalitu před kvantitou a do naší nabídky zařazujeme především ty, které jsou šířeny v české jazykové verzi a mají zajímavý obsah. Tedy to, že některé tv stanice vysílají v HD kvalitě není dostačující podmínkou. I tak jsme co do počtu šířených HD kanálů na druhém místě. S nasazením Spektrum HD (ten je navíc vyráběn v produkci naší mateřské firmy) samozřejmě v bližším budoucnu počítáme.

Ještě možná noticku ke korespondenci - protože jsou na mě denně směrovány desítky až stovky mailů, mám nastavenu počítačovou ochranu, takže je možné, že váš mail přes ni neprošel.

 

S pozdravem

 

František Malina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HD programy mění svou pozici

8.6.2011

 

Filmový program HBO HD výrazně zvyšuje kvalitu vysílání. Datový tok se ze současných 9 Mbps přehoupne až na 16 Mbps, což je kvalitativní úroveň, ve které vysílají další špičkové programy ve vysokém rozlišení: ČT HD, Filmbox HD, Nova Sport HD nebo History HD. Abychom využili kapacity jednotlivých multiplexů, zaměníme pozice HBO HD a Filmbox HD (původně pozice 59 a 60) s Eurosportem a NGC.

 

Nové pozice HD programů, platné od 14.6.2011:

 

57. HBO HD

58. Filmbox HD

59. Eurosport HD

60. National Geographic HD

 

 

Klienti s HD-PVR boxy budou mít řazené HD programy nadále za sebou, pouze dojde k tomuto přesunu. TV přijímače s vestavěným DVB-C tunerem a CAM s přístupovou kartou od UPC si většinou programy znovu seřadí.

 

Užijte si maximální obrazovou a zvukovou kvalitu s HD programy od UPC!

 

Děkujeme za pochopení.

 

Vaše UPC

 

http://www.upc.cz/televize/novinky/nove ... 70756.html

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím této informaci správně? Znamená to, že dojde ke zlepšení kvality HBO HD a zároveň dojde ke snížení kvality Eurosport HD a National Geographic HD?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...