Přejít na obsah

Máte někdo už rychlost co UPC sliboval???


Návštěvník koubi1

Doporučené příspěvky

Návštěvník robo

Tak jsem poslal rano pres web dotaz proc to nejende cca 10Mb. Odpoved jsem si precetl vecer. Ze je vse v poradku, signal ma spravnou uroven. A ze si mam zmerit rychlost stahnutim vzorku souboru z ftp upc. Provedl jsem test rychlosti pres wifi na pda, pres www.dsl.cz , hodnota byla pres 8Mb. Ze to bylo pres wifi tak tu osmicku beru. Po asi dvou dnech jsem pustil pc a provedl test. Opet neco pres 3Mb. Test byl proveden nekolikrat po sobe. S priblizne stejnym vysledkem. Uz me zacinaj s*at :rambo: Jestli po tom bude zitra houby, volam technika. Platim si 10Mb lajnu a tak nechapu proc mam mit fyzicky pouze 3Mb. Kdyz u nas na ulici krome UPC a O2 nic jineho neni. A protoze to neni panelak a okolo zadne sidliste neni, moc moznosti nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak můžete dát na ty internetový měřáky? I speedtest může ukazovat nesmysly (a to už vůbec nemluvím o stránkách typu dsl.cz apod., který jsou dělaný na úplně jinej typ připojení).

 

Přikládám rozdíl mezi výsledkem měření na speedtest.net a reálným stahováním z ftp.upc.cz (oboje proběhlo v rozmezí cca 5 minut, aby někdo neříkal že jedno je měřený ve špičce a druhý ve 4 ráno).

 

tarif 20M - Praha 10

 

456798032.png

 

255808327936.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez

Jen tak pro srovnání uploadu UPC na SR:

 

beru pouze 2 poslední služby

 

- chello diamond 30720/ 3072 kbit/s = 27€ (813,-)

- chello business 30720/ 4096 kbit/s = 35€ (1054,-)

 

Hlavně koukám zda se tu v ČR dočkáme takového uploadu u těch vyšších služeb

:?:

 

JInak něco málo diskuze o 100MB připojení.

 

http://redaktori.blog.zive.cz/2009/04/19/upc-se-pry-pripravuje-na-stomegabitovy-internet/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada.sp
¨Naprosty souhlas, na ty meraky se neda spolehnout, je potreba testovat delsi dobu - na vetsim vzorku dat (coz meraky prakticky nesplnuji) a take ne jen na jednom serveru.

 

To máš sice pravdu, nicméně internet mám už pět let a pokaždé ty rychlosti seděli přesně podle tarifu který jsem měl, a začalo to až teď, není to náhoda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je taky celkem rozdíl, jestli měříš na těch měřácích linku o rychlosti dejme tomu 2 Mb a 20 Mb. Pracuje se tam celkem s malým vzorkem dat, takže čím vyšší máš rychlost, tím je nižší přesnost takovýho měření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro srovnání uploadu UPC na SR:

 

beru pouze 2 poslední služby

 

- chello diamond 30720/ 3072 kbit/s = 27€ (813,-)

- chello business 30720/ 4096 kbit/s = 35€ (1054,-)

 

Hlavně koukám zda se tu v ČR dočkáme takového uploadu u těch vyšších služeb

:?:

 

JInak něco málo diskuze o 100MB připojení.

 

http://redaktori.blog.zive.cz/2009/04/19/upc-se-pry-pripravuje-na-stomegabitovy-internet/

 

no, s tim 100 megovym netem to je pravda...v poslednim UPC Informuje Malina řekl, že do konce roku s internetem mají něco v plánu ve smyslu zlepšení..nebyl konkrétní, ale vyznělo to pozitivně jako překvapení...krom toho, UPC na Slovensku už tuším odedneška 100Mb/s má..resp. jejich síť je po upgradu ready, takže u nás to bude také. No a na závěr, když u mě byl včera technik na internet (od čtvrtka mi nešel net), tak říkal něco o upgradu sítě a že u nás doma by to asi už později pak nešlo (jiné řešení zapojení), ale nechtěl nějak říct proč...já si myslím, že do konce roku se stovky dočkáme určitě...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://redaktori.blog.zive.cz/2009/04/19/upc-se-pry-pripravuje-na-stomegabitovy-internet/

já si myslím, že do konce roku se stovky dočkáme určitě...

diskuze pěkná, ale jinak nic... to že upc pomalu upgraduje na eurodocsis 3 se ví dost dlouho a že by to mělo bejt v celý evropě do začátku roku 2010 taky... horší už je, že tam, kde to mělo bejt do konce roku loňskýho, mají v ceníku pořád původní nabídky, takže pochybuju o tom, že to u nás bude dřív jak za dva roky... navíc když vidíme, jak je dost lokalit po dovršení konečnejch rychlostí přetíženejch, tak mi z toho nevychází nic víc než 100/10 koncem roku 2010... na druhou stranu možná to dopadne jako v nizozemsku, že takový rychlosti budou nabízet jenom v určitejch lokalitách... uvidíme 8)

 

btw než zrychlovat download na 100 Mb/s pro notorický stahovače (jenom někdo, kdo stahuje X věcí najednou, dokáže takovou rychlost využít), tak by měli udělat tarify s vyšším uploadem, např. k 10/1 udělat 10/5 a 20/1,5 zrychlit aspoň na 20/2 a k tomu 20/10... jooo, to by byla pohádka, ale další věc je, že se všichni předháněj v maximální rychlosti stahování, takže tohle asi těžko, no co se dá dělat...

 

co naznačoval pan malina bylo sice hezký, ale nezmínil nic konkrétního, takže se klidně můžeme dočkat ťřeba opětovnýho zprovoznění FTP s kapacitou XX - XXX MB a podobnejch kravinek... :roll:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha, děkuju za krásný čtení, vždycky se tu skvěle pobavíme. Myslím, že lamer by se tady zdatně nakrmil :-) Hlavně lidé (rozuměj pubertální hráči, pro které je online pařba vrcholem žití), kteří zde postují dle jejich tarifů naprosto odpovídající screeny se správnou rychlostí a stěžují si na "stabilitu" :))) Alspoň že admini jsou tu rozumní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...