Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milav

Já si objednal tenhle: STB AB CRYPTOBOX 650 HDC

 

http://www.omko.cz/ab-cryptobox-650-hdc/?odkud=top5

 

Tady jsou stránky výrobce (je tam i CZ manuál)

 

http://www.abcomeu.com/ab-cryptobox-650hdc

 

Budu ho mít v úterý, koncem týdne napíšu zkušenosti, až ho otestuju,

kamarád má starší verzi 550 HDC a nedá na ní dopustit, tahle nová verze má rychlejší procesor, paměť

a umí přehrávat mutimediální soubory (vč. mkv)..

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
Návštěvník sirwimpyix

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s tímto relativně novým STB - VU+ Solo SE V2?

Provozuje jej někdo s CA modulem UPC?

 

Model s DVB-C tunerem:

https://www.alza.cz/vu-solo-se-v2-1x-dv ... 903230.htm

 

Recenze např. zde (psaná sice pro DVB-S2, ale funkce budou zřejmě shodné):

http://www.parabola.cz/clanky/5598/vu-p ... y-marusys/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník mkarek

Tak koupil jsem settobox AMIKO HD 8260+ budu informovat co a jak.

Zatím zjištěno že nahrává koované programy že jdou upravovat v PC. což je pro mně zatím nekdůležitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s tímto relativně novým STB - VU+ Solo SE V2?

Provozuje jej někdo s CA modulem UPC?

 

Model s DVB-C tunerem:

https://www.alza.cz/vu-solo-se-v2-1x-dv ... 903230.htm

 

Recenze např. zde (psaná sice pro DVB-S2, ale funkce budou zřejmě shodné):

http://www.parabola.cz/clanky/5598/vu-p ... y-marusys/

 

Odpovím si sám :) Risknul jsem to a koupil....

 

STB VU+ Solo SE V2 funguje s CI modulem UPC úplně bez problémů (modul CI+ nemám možnost zkusit, ale předpokládám, ze to problém nebude)

- ze stand-by se probudí během 3-4 sekund

- přepínání kanálů cca 1 sekunda vč. kódovaných

- třídění kanálů a vytváření vlastních skupin Favorites je samozřejmostí

- pomocí software dreamboxEdit lze v PC pohodlně upravovat a třídit kanály, přidávat loga stanic atd.

- nahrávání (timeshift i timer) na externí USB disk či přes ethernet na domácí NAS (podporuje CIFS nebo NFS)

- dual tuner funguje bez problémů - jediné omezení je nemožnost CI modulem dekódovat dva kanály zároveň - má pouze jeden slot, ale v režimu jeden kódovaný a jeden free kanál nebo dva free kanály zároveň funguje výborně

- různé varianty EPG, bezproblémová podpora CZ

- možno z USB flashovat různé FW (original, VTi, BlackHole atd..)

- skinovatelné menu

- instalace pluginů a přidávání nových funkcí

- kompletní možnost správy přes webové rozhraní

 

Po týdnu provozu oproti otřesnému KAONu jen samá pozitiva a sociální jistoty... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- nahrávání (timeshift i timer) na externí USB disk či přes ethernet na domácí NAS (podporuje CIFS nebo NFS)

 

 

Předpokládám, že lze ty nahrávky, i z kódovaných kanálů, dále přehrávat a editovat z USB disků na PC, je to tak?

 

A ještě, umí z jednoho a téhož muxu nahrávat 3, 4 nebo více free kanálů?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

- nahrávání (timeshift i timer) na externí USB disk či přes ethernet na domácí NAS (podporuje CIFS nebo NFS)

 

 

Předpokládám, že lze ty nahrávky, i z kódovaných kanálů, dále přehrávat a editovat z USB disků na PC, je to tak?

 

A ještě, umí z jednoho a téhož muxu nahrávat 3, 4 nebo více free kanálů?

 

 

Ano, ty nahrávky se ukládají nekódovaně jako transport stream soubory .TS a jdou dále upravovat.

 

Záznam více free kanálů z jednoho muxu jsem zatím nezkoušel, udělám test v nejbližší době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mkarek

AMIKO HD 8260+

použité CI dobře nahrává TS, TP dá se nastavit jestli chcete mít nahrávky nahrané kodované nebo né.

Sam jsem nastavil nekodované jsou editovat upravovat v PC.

Dále výhoda že má možnost DVBt2 což má stejnej vstup jako DVBc. A další vstup je DVBs2.

Jsou k mání i fw na emulaci DVBS2.

Zatím jenom spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Goffix
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s tímto relativně novým STB - VU+ Solo SE V2?

Provozuje jej někdo s CA modulem UPC?

 

Model s DVB-C tunerem:

https://www.alza.cz/vu-solo-se-v2-1x-dv ... 903230.htm

 

Recenze např. zde (psaná sice pro DVB-S2, ale funkce budou zřejmě shodné):

http://www.parabola.cz/clanky/5598/vu-p ... y-marusys/

 

Odpovím si sám :) Risknul jsem to a koupil....

 

STB VU+ Solo SE V2 funguje s CI modulem UPC úplně bez problémů (modul CI+ nemám možnost zkusit, ale předpokládám, ze to problém nebude)

- ze stand-by se probudí během 3-4 sekund

- přepínání kanálů cca 1 sekunda vč. kódovaných

- třídění kanálů a vytváření vlastních skupin Favorites je samozřejmostí

- pomocí software dreamboxEdit lze v PC pohodlně upravovat a třídit kanály, přidávat loga stanic atd.

- nahrávání (timeshift i timer) na externí USB disk či přes ethernet na domácí NAS (podporuje CIFS nebo NFS)

- dual tuner funguje bez problémů - jediné omezení je nemožnost CI modulem dekódovat dva kanály zároveň - má pouze jeden slot, ale v režimu jeden kódovaný a jeden free kanál nebo dva free kanály zároveň funguje výborně

- různé varianty EPG, bezproblémová podpora CZ

- možno z USB flashovat různé FW (original, VTi, BlackHole atd..)

- skinovatelné menu

- instalace pluginů a přidávání nových funkcí

- kompletní možnost správy přes webové rozhraní

 

Po týdnu provozu oproti otřesnému KAONu jen samá pozitiva a sociální jistoty... :-D

 

Zdravím,

 

nedávno jsem prolezl net křížem krážem, abych o tomto STB nastudoval co nejvíce informací (prozatím ho nevlastním) a konečně snad někdo začal při tvorbě STB myslet ne jen na prachy, ale také na uživatele. Snad vše co jsem se dočetl mi přijde dokonalé a že jde o zařízení spíše pro geeky mi absolutně nevadí - ba naopak (na linuxu frčím již déle jak deset let).

 

Mám však dotaz k Vašemu výčtu vlastností. Přesněji řešeno k tomu dual tuneru. Píšete, že nelze nahrávat více jak jeden kódovaný kanál, ale dle recenze na parabole.cz by to neměl být problém:

 

Díky dvojitému tuneru lze nahrávat programy ze dvou různých frekvencí současně. Celkový počet současně nahrávaných programů je dán celkovým datovým tokem a vlastnostmi samotného HW přijímače.

 

Bez potíží jsem nahrával až 15(!) programů ze dvou frekvencí. Z toho bylo 7 HD programů kódovaných. To je limit přijímače, další programy současně již nahrávat nešlo. Ale i tak je dost slušná „palba“.

 

A toto není jediné místo, kde jsem něco podobného četl (i když se třeba lišil maximální počet kanálů co to zvládne naráz).

 

Na rovinu, s linuxovými softwary pro STB prozatím nemám žádné zkušenosti (doposud jsem jel stále jen na těch příšerných STB od UPC), ale jestli to chápu správně, tak se na těchto linuxových zařízeních nainstaluje nějaký software pro dekódování karet (server) a ten pak tuto informaci sdílí s dalšími softwary (klienti) a díky tomu by snad mělo stačit mít v STB opravdu jen jednu kartu a ne jako bylo dříve vždy potřeba více, pro každý tuner (myslím u zařízení mimo nabídku UPC).

 

Omlouvám se pokud jsem to popsal nějak moc zjednodušeně nebo jsem úplně mimo, ale takto jsem to celé pochopil a proto se divím tomu co píšete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Systém Conax CAS 7, který UPC ve své síti používá, umožňuje dekódovat pouze jediný kódovaný program (teď si nevybavuju odborný termín).

Simultánní dekódování více programů umožňují některé jiné systémy, používané v satelitní technice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...