Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

novcze ve svém příspěvku psal, že TechniSat přestal vyrábět model DigiCorder ISIO C (dvoutunerový set-top box s integrovaným diskem).

 

Nic se však nemění na tom, že se následující set-top boxy stále vyrábí a jsou nadále dostupné na našem trhu:

TechniSat DIGIT ISIO C ... dvoutunerový PVR-Ready

TechniSat TechniStar K2 ISIO ... jednotunerový PVR-Ready

 

Ten Digicorder ISIO C se přestal vyrábět proto, že jej TechniSat v high-endu nahradil multitunerovým modulárním přijímačem TechniCorder ISIO STC. Pokud vím, nebyla u něj ještě ověřena funkčnost v síti kabelové televize UPC, takže bych jej zde do seznamu zatím nedával. Zde je mu věnované téma na webu tvfreak.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega si kupil ISIO STC pred Vianocami, ale ma k tomu pripojeny iba SAT.. ked budem mat chvilu casu, poziciam si to a otestujem na UPC SK DVB-C.

 

Co som mal moznost sa s tym hrat - rozhranie je podstatne rychlejsie ako ISIO C (reakcie, strih, atd.), podobne aj hbbtv.. a cz/sk EPG je zmrsene podobne ako v poslednom fw na ISIO C :-).

 

Neda sa zatial objednat pridavny tunerovy modul (Technisat slubuje, ale zatial nic.. uz sa stazuju aj uzivatelia v DE), takze je to zatial iba dvojtunerove zariadenie s moznostou DVB-T/S/C.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V seznamu je mnoho přístrojů, které se již nevyrábí.

I přes chyby firmware (a tvé oprávněné rozhořčení nad nimi) je to (bohužel) velmi pravděpodobně nejlepší set-top box, který můžeš pro příjem kabelové televize u nás pořídit.

 

No však ano, před vánoci jsem se rozhodoval jestli to reklamovat a posílat do německa, ale vzhledem k tomu nevýběru mezi DVB-C receivery jsem se na to vykašlal. Sice prodejce (Omko) psalo něco o tom, jak se přes zastoupení Technisatu budou snažit to vyřešit, ale to prostě nehrozí, protože němec evidentně podporu utnul a opravy fw. se už nedočkáme. V každém případě bych po zkušenostech s jejich podporou už nic od Technisatu nekupoval a rozhodně ne model, který se už nevyrábí.

 

No a já mám teď po dvou letech po záruce, tak jsem alespoň vyřešil ten uřvaný větráček v Digicorderu, čím se moje spokojenost značně zvedla

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkial mate, ze ISIO C uz nema podporu? Ze sa prestal predavat Digicorder verzia so vstavanym HDD (pretoze bol na trh uvedeny STC), neznamena, ze nie je dalej podporovana!

 

Je pravda, ze problemy s nasim EPG nie su prioritou - kedze nemecke EPG funguje ako ma.. ale radsej budem mat zmrsenu diakritiku v EPG (citat sa to da) ako problemy s Conax CI kartami (ako mali v predchadzajucich fw). Omko je v slabej pozicii - myslim, ze jedna spolkova krajina v DE urobi daleko vacsi obrat ako nejaky tschechische distributor (wo ist es eigentlich??), tomu zodpoveda aj priorita!

 

Ja som vsetky svoje problemy riesil cez nemecky support (v nemcine pochopitelne) a nemozem sa na nic stazovat.. naopak som bol prijemne prekvapeny!

 

A ak si niekto mysli, ze ine znacky maju lepsi support.. keep dreaming! Z toho vsetkeho je Technisat kralom medzi slepymi..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo si predstavujete pod pojmom podpora :) ... tohle ne www.technisat.com/de_DE/DigiCorder-ISIO ... =1000/4775 ... stay "up-to-date" a kup si něco nového.

 

Problémy s českým EPG jsem taky řešil přímo s Technisatem, anglicky, už před rokem a odkejvali mi, že je tam chyba a že to předávají technikům, blabla ... a výsledek je ten, že po roce se nic nestalo a prodej je ukončen. Nevím, jak mám být s touto technickou podporou spokojen a koupit si od takové firmy další věc? Buď jsou tedy firma co prodává v celé Evropě a řeší problémy nebo jim jde jenom o německo a ostatní si můžou políbit.

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud sis Digicorder po zakoupení zaregistroval u Technisatu na webu, tak máš tříletou záruku.

 

záruka je celkem vedlejší, ten větrák byl ukrutně vlezlý a chlazení jak ho navrhl Technisat je k ničemu ... po úpravě je DigiCorder tichý a kastle v podstatě studená, což znamená, že teplo je odvedeno pryč dřív než stačí ohřát plech krytu. Někdy půjčím termokameru z práce a udělám foto.

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Návštěvník Kenedy

Mám potvrzeno od prodejce TechniSat TechniCorder ISIO STC /firma Omko Digital a.s./ že tento přístroj konečně umožňuje příjem /nahrávání/ dvou HD kanálů od UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahravat sucasne dva (aj kodovane, ak boli vlozene dva CI UPC moduly) HD programy (a prehravat treti HD z HDD) sucasne predsa umoznoval aj predchadzajuci model ISIO C! Jedine obmedzenie bol obraz v obraze PIP (nesmeli byt obidva programy v HD, iba v SD ci kombinacia SD/HD)..

 

STC je univerzalnejsi prijimac (DVB-S/T/C) s max. styrmi tunermi - ale pri dvoch CI UPC moduloch stale zostava obmedzenie na dva dekodovane programy (ak neratam oneskorovane dekodovanie).. ale aj tam to soudruzi z NDR nedomysleli - pri styroch tuneroch je problem s prioritou nahravania kodovanych programov.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Sice je to trochu OT, ale někoho to může zaujmout...

 

Dostal se mi do rukou čínský (tajvanský) usb dongle AstroMeta. Není sice na dnešní poměry nejmenší (CD na obrázku je MINI, DO a anténku beru jen jako nutný přívažek), ale prodejce deklaruje možnost příjmu DVB-T/T2, DVB-C, DAB a FM, což nebývá obvyklé.

 

Odzkoušel jsem příjem DVB-T, DVB-C (samozřejmě jen FTA) a FM, zdrojem signálu byla síť UPC a anténa (DVB-T). DAB rádio ani DVB-T2 jsem na náhražkovou anténu nechytil, takže nezbývá než věřit výrobci.

 

Součástí dodávky je i zajímavě řešený player, který i (ač to nebývá zvykem) docela schopně pracuje, nicméně zůstávám věrný DVB Vieweru. Ten by měl zvládat i příjem h.265/HEVC (zmínka o úspěšném příjmu HEVC pomocí DVBV byla na TV Freak, než to Ivo Mašek vymazal).

 

Přiložený soft se instaluje dvakrát, zvlášť pro DVB-T a zvlášť pro DVB-C, výrobce zřejmě nepředpokládá možnost příjmu obého (zbývající standardy, DAB a FM, jsou identické. Soft mj. umožňuje pojmenovat naladěné FM stanice a po správné konfiguraci i dokonalé zobrazení HD...

 

Ze stránky výrobce se dá při troše hledání zmiňovaný soft stáhnout, pokud někdo neovládá čínštinu, dá se stránka, opět při troše hledání, přepnout na anglinu (hned pod hlavičkou, soft pak pod záložkou Integrated Solution).

 

Pro případné zájemce, cena nepodléhá dovoznímu clu, při troše štěstí se neplatí ani DPH...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...