Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník sirwimpyix
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s tímto relativně novým STB - VU+ Solo SE V2?

Provozuje jej někdo s CA modulem UPC?

 

Model s DVB-C tunerem:

https://www.alza.cz/vu-solo-se-v2-1x-dv ... 903230.htm

 

Recenze např. zde (psaná sice pro DVB-S2, ale funkce budou zřejmě shodné):

http://www.parabola.cz/clanky/5598/vu-p ... y-marusys/

 

Odpovím si sám :) Risknul jsem to a koupil....

 

STB VU+ Solo SE V2 funguje s CI modulem UPC úplně bez problémů (modul CI+ nemám možnost zkusit, ale předpokládám, ze to problém nebude)

- ze stand-by se probudí během 3-4 sekund

- přepínání kanálů cca 1 sekunda vč. kódovaných

- třídění kanálů a vytváření vlastních skupin Favorites je samozřejmostí

- pomocí software dreamboxEdit lze v PC pohodlně upravovat a třídit kanály, přidávat loga stanic atd.

- nahrávání (timeshift i timer) na externí USB disk či přes ethernet na domácí NAS (podporuje CIFS nebo NFS)

- dual tuner funguje bez problémů - jediné omezení je nemožnost CI modulem dekódovat dva kanály zároveň - má pouze jeden slot, ale v režimu jeden kódovaný a jeden free kanál nebo dva free kanály zároveň funguje výborně

- různé varianty EPG, bezproblémová podpora CZ

- možno z USB flashovat různé FW (original, VTi, BlackHole atd..)

- skinovatelné menu

- instalace pluginů a přidávání nových funkcí

- kompletní možnost správy přes webové rozhraní

 

Po týdnu provozu oproti otřesnému KAONu jen samá pozitiva a sociální jistoty... :-D

 

Zdravím,

 

nedávno jsem prolezl net křížem krážem, abych o tomto STB nastudoval co nejvíce informací (prozatím ho nevlastním) a konečně snad někdo začal při tvorbě STB myslet ne jen na prachy, ale také na uživatele. Snad vše co jsem se dočetl mi přijde dokonalé a že jde o zařízení spíše pro geeky mi absolutně nevadí - ba naopak (na linuxu frčím již déle jak deset let).

 

Mám však dotaz k Vašemu výčtu vlastností. Přesněji řešeno k tomu dual tuneru. Píšete, že nelze nahrávat více jak jeden kódovaný kanál, ale dle recenze na parabole.cz by to neměl být problém:

 

Díky dvojitému tuneru lze nahrávat programy ze dvou různých frekvencí současně. Celkový počet současně nahrávaných programů je dán celkovým datovým tokem a vlastnostmi samotného HW přijímače.

 

Bez potíží jsem nahrával až 15(!) programů ze dvou frekvencí. Z toho bylo 7 HD programů kódovaných. To je limit přijímače, další programy současně již nahrávat nešlo. Ale i tak je dost slušná „palba“.

 

A toto není jediné místo, kde jsem něco podobného četl (i když se třeba lišil maximální počet kanálů co to zvládne naráz).

 

Na rovinu, s linuxovými softwary pro STB prozatím nemám žádné zkušenosti (doposud jsem jel stále jen na těch příšerných STB od UPC), ale jestli to chápu správně, tak se na těchto linuxových zařízeních nainstaluje nějaký software pro dekódování karet (server) a ten pak tuto informaci sdílí s dalšími softwary (klienti) a díky tomu by snad mělo stačit mít v STB opravdu jen jednu kartu a ne jako bylo dříve vždy potřeba více, pro každý tuner (myslím u zařízení mimo nabídku UPC).

 

Omlouvám se pokud jsem to popsal nějak moc zjednodušeně nebo jsem úplně mimo, ale takto jsem to celé pochopil a proto se divím tomu co píšete.

 

Ano, je to přesně tak, jak uvádí Retiree - ten STB samotný tuto funkci umožňuje, bohužel Conax, který UPC používá neumožňuje simultánní dekódování více kanálů. Proto je v recenzích STB, které jsou osazeny DVB-S2 tunery tato možnost vidět. Předpokládám, že pořídíte-li nějakou dražší variantu VU+ STB se dvěma CI+ sloty a dvěma (čí více) tunery a vložíte 2 CAM moduly UPC, bude takové funkce možná. Já ovšem nemám potřebu to řešit, nahrávám opravdu minimálně a primárně pro tuto funkci jsem tento STB nekupoval. Stačí mi, že je rychlý, spolehlivý a pluginy mi umožňují nastavit si funkce, které chci.

 

Dekódování server-klient bude pravděpodobně také fungovat pouze pro satelitní karty, ale v tomto ohledu nevím, nemám zkušenosti, možná poradí někdo jiný.

 

K dřívějšímu dotazu ohledně nahrávání ještě doplňuji, že jsem zkoušel z jednoho muxu nahrávat současně 4 nekódované kanály (na NAS připojený přes gigabit Ethernet pomocí protokolu NFS) a neměl jsem žádný problém, vše fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Peca

Ahoj, máte prosím někdo odzkoušený ten STB VU+ Solo SE V2 s CI+ modulem? Odchází nám starý KAON PVR a nový DVR MediaBox nechci, tak hledám náhradu a asi zkončíme u toho zlodějsky pronajímaného CI+ modulu, pokud tedy najdu STB za rozumné peníze, který s ní pojede. Výše byl zmíněn jen starší CI modul, tak bych byl nerad, kdych po případné koupi zjistil, že to s ním nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOPRODEJ SKLADOVÝCH ZÁSOB

 

Tento produkt je určen pro zákazníky kabelové televize UPC, KTCZ a Kabel servis Praha.

 

Tento DVB-C Set Top Box je určen pro příjem digitálního televizního vysílání v normě jak MPEG2 tak i MPEG4, t.j. umí přijímat vysílání ve vysokém rozlišení. Je vybaven výstupem HDMI a SCART a samozřejmě má v sobě CONAX CAS7 s párováním karty a dekodéru.

 

Obsah balení: Součástí balení je Set Top Box, dálkové ovládání, přívodní šňůra 220V, TV kabel na připojení STB k TV zásuvce ve zdi (RL75-kabel RF), kabel SCART, HDMI kabel, návod k použití a Smart karta kabelového operátora (plně aktivovaná na služby klienta).

 

https://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon ... zapper.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix
DOPRODEJ SKLADOVÝCH ZÁSOB

 

Tento produkt je určen pro zákazníky kabelové televize UPC, KTCZ a Kabel servis Praha.

 

Tento DVB-C Set Top Box je určen pro příjem digitálního televizního vysílání v normě jak MPEG2 tak i MPEG4, t.j. umí přijímat vysílání ve vysokém rozlišení. Je vybaven výstupem HDMI a SCART a samozřejmě má v sobě CONAX CAS7 s párováním karty a dekodéru.

 

Obsah balení: Součástí balení je Set Top Box, dálkové ovládání, přívodní šňůra 220V, TV kabel na připojení STB k TV zásuvce ve zdi (RL75-kabel RF), kabel SCART, HDMI kabel, návod k použití a Smart karta kabelového operátora (plně aktivovaná na služby klienta).

 

https://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon ... zapper.htm

 

Kaon bych uz doma nechtel ani zadarmo..... :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix
Ahoj, máte prosím někdo odzkoušený ten STB VU+ Solo SE V2 s CI+ modulem? Odchází nám starý KAON PVR a nový DVR MediaBox nechci, tak hledám náhradu a asi zkončíme u toho zlodějsky pronajímaného CI+ modulu, pokud tedy najdu STB za rozumné peníze, který s ní pojede. Výše byl zmíněn jen starší CI modul, tak bych byl nerad, kdych po případné koupi zjistil, že to s ním nefunguje.

 

Zde v recenzi se píše, že byl STB zkoušený bez problémů s CI+ modulem:

 

https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a- ... vu-solo-se

 

I když to byl satelitní modul, nevidím z principu důvod, proč by to nefungovalo a zařízení je poměrně nové, tak pochybuji, že by nepodporovalo CI+

Navíc předpokládám, že to budeš kupovat na nějakém online shopu, kde je možnost vrácení do 14 dnů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peca

Takže koupeno s dvojtým DVB-C tunerem a odzkoušeno s pronajatým CA+ modulem. Ze začátku to vypadalo, že kódované programy nepojednou, ale druhý den se to už nějak chytlo, ikdyž jsem na technickou linku volal dvakrát, že furt nic, aby poslali obnovovací packet.

 

Flashnul jsem tam poslední VTi systém a z těch možností jsem nadšený - ikdyž mi jde hlava koukolem, kolik tam toho je. Nicméně se mi podařilo zprovoznit nahrávání po LAN do NASu, večer mám nachystaný test nahrávání více programů najednou ze dvou multiplexů, jak to po té 100Mbit bude stíhat (LAN mám gigabitovou, ale stb má bohužel jen 100Mbit síťovku).

 

Dobré je také webové rozhraní a jeho EPG - rozhodně ze všech možností nejpřehlednější a nejlépe použité (myslím tím ve srovnání s tím, co je přímo v STB).

 

Mám ale dotaz na jiné majitele, kteří už mají tento stroj delší dobu - naladil jsem oba tunery a v přehledu programů jsou všechny zdvojené, předpokládám, že to zobrazuje pro každý tuner zvlášť. Jak je to s nastavením nahrávání, když mám ve favorites uložené programy jen z jednoho tuneru (A)? Když chci dva pořady z různých multiplexů, vezme ten druhý automaticky přes druhý tuner nebo ten druhý musím nastavit přes jeho vlastní položku toho samého programu (tj. přes ten druhý v seznamu)?

 

Co jsem zkoušel různě nastavovat nahrávnání přes webové rozhraní, tak to vypadá, že to snad vezme automaticky - zkusil jsem nastavit ve stejný čas program z Novy a z AXN, v seznamu nahrávání jsou oba, a taktéž v EPG to ukazuje značku u obou - ovšem v druhém seznamu oblíbených, kde mám stejné programy, jen z toho druhého tuneru, nic označené není. Takže vlastně vůbec netuším, jak to zdvojení programů funguje - a ideálně, jak se ho zbavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dobra

Nové VU+ Solo 4K šlape skvěle spolu s pronajatým CA+ modulem. Mám verzi s dvojitým DVB-T2/C tunerem a poslední VTi image, obraz je skvělý, přepínání velmi rychlé, je možné nahrávat a koukat zároveň. Bohužel nejdou na DVB-C tuner namapovat virtuální tunery, které Solo nabízí, takže to nedá víc programů než 2 paralelně z kabelu (tzn. nejde 2 nahrávat a na další koukat). Mašina je to velmi rychlá a nahradila mi starý Dreambox DM8000, který jsem měl ještě před tím, než se k nám UPC dostalo a zároveň jsem vyhodil příšerný Kaon dodávaný UPC a je to obrovský posun vpřed.

Příjmač je postavený na ARM procesoru (na rozdíl od starých linuxových příjmačů postavených MIPS), takže nejsou zatím dostupné všechny pluginy, které byly ke stažení na staré boxy, ale předpokládám, že se to poměrně rychle změní. ARMy nastupují rychle a tipnul bych si, že Solo 4K (i přes jeho cenu) bude hodně rozšířené hlavně mezi nadšenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Tak jsem si pořídil taky Technotrend TT budget CT2-4500CI, první zkušenosti jsou výborné, vše jede bez problémů na první pokus (odešel mi Technisat HD2,bohužel).

A teď perlička - vyzkoušel jsem v něm CAM moduly UPC (shodou okolností mám všechny tři typy, které byly k mání (první dva bez Plus koupené, Plus pronajatý) a v Technotrendu jedou s aktuálním softwarem (zde:

http://www.technotrend.eu/2959/PC_Products.html

všechny tři bez problémů!

Takže mohu jen doporučit. Protože se tu občas množí dotazy na karty, a občas jsou na tyto dotazy chybné odpovědi, zde jsou karty UPC:

 

Zkoušené s tímto:

Technisat Cablestar HD2 (PC)

TT budget CT2-4500CI (jede na všechny tři karty)

AB Cryptobox 650 HD

TV Sony LCD (jede na všechny tři karty)

 

1.) z Lica, bez plus, původní karta od Technisatu - šlape zatím jediná ve všem co mám bez problémů, vše se nahrává nekódované

 

dsc09128.jpg

 

2.) z Lica, bez plus, značka Smit - šlape opět ve všem, ale AB Cryptobox mi s ní nahrává záhadně kódované jen balíčky HBO,Cinemax a FilmBox - vše ostatní nekódovaně.

 

dsc09126.jpg

 

3.) z UPC pronájem, opět Smit, už Plus (secure plus) - šlape ve všem, ale - AB Cryptobox nahrává nekódovaně pouze volné kanály a Technisat k ní potřebuje ovladače od jiné karty (AzureWawe) aby jí vůbec poznal, pak už jede taky. (ovladače pro technisat a Ci+ zde:

http://ulozto.cz/x4shfDnT/technisat-cablestar-hd2-ci-plus-driver-rar

 

dsc09130.jpg

 

Teď už se v kartách od UPC snad vyznáme :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...