Přejít na obsah

Neustálá změna IP adresy


BimboCZ

Doporučené příspěvky

V poslední době se stává, že my UPC mění mou dynamickou IP adresu. Neviděl bych na tom nic divného, pokud by se tato změna stávala jednou nebo dvakrát do roka jako tomu bylo dříve a to ještě v případě že jsem odpojil a zase připojil modem do sítě, ale teď je změna třikrát až pětkrát do týdne. Ztěžujíce my to život neustálým logováním na stránky s zabezpečeným přihlášením (fora,trackery atd) které používají registraci svázanou s určitou IP adresou. Člověk pak těžko vysvětluje, že si nepořizuje duplicitní účty, protože se pokaždé prohlašuje z jiné IP. Investovat do veřejné IP se my nechce. Mate někdo obdobný problém? Díky

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Podle mě na tom není nic divného. Ta adresa se ti může změnit kdykoliv, proto se taky zdůrazňuje, že je to dynamická IP adresa. Je pravda, že mě se třeba tak často nemění. Třeba ta častá změna IP adresy může souviset také s tou modernizací sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem podobný jev, asi rok jsem měl stejnou IP adresu a asi před 2 měsíci se mi taky měnila ip adresa prakticky při každém restartu pc, ale ted už asi měsíc mám pořád tu samou. určitě to souviselo s nějakou tou probíhající modernizace resp. novými tarify upc. mě to i vyhovovalo, protože jsem mohl tahat z rapidu apod. a nemusel čekat 15min., stačil restart, heh :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Nevidim na tom nic divného. Změna IP adres, které jsou jasně definovány jako dynamické, je tento jev naprosto normální :)

 

Kdo s tím má problém, dá se za příplatek pořídit pevná IP adresa a je po problému, neproblému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina

Kdo s tím má problém, dá se za příplatek pořídit pevná IP adresa a je po problému, neproblému.

a co je tohle?

http://www.upc.cz/o_upc/aktuality/

22.9.2008 Z technických důvodů bylo pozastaveno nabízení pevných IP adres

 

nehlede na to, ze 200Kc mesicne si za pevnou nerikaji ani vyderaci z Telecomu :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak mam zase ten samý problém s neustálou změnou IP. Zhruba pul roku to šlo,IP se my měnila asi tak jednou do měsíce a teď posledních čtrnáct dní se mění IP po každém restartu. Chápu že pokud si nepořídím pevnou IP (pokud to UPC ještě nabízí ). Ono každý den neustále opisovat ověřovací kody na fórech atd je dost nezábavný. Snad se to zase časem změní. Zaznamenaly jste taky někdo v poslední době častější změnu IP než v minulosti?

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Litoměřicích se mi IP adresa tento rok ještě ani jednou nezměnila.

 

Restart modemu jsem provedl mnohokrát.

 

A ani změnou rychlosti nedošlo ke změně IP adresy.

 

Spíš, by mne zajímalo zda existuje nějaký funkční program na změnu IP adresy, když jedu jak PC, tak notas přes router. Vše co jsem zkoušel, tak mi nefungovalo - na venek sem vidět stále se Svou IP.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady v Brne po vymene CMTS uz se take dynamicka IP meni co chvile,

co se tyka prihlasovani do for, tak na to ma spis vliv cookies.

 

Jinak zmenu pridelene IP docilite tak, ze si zmenite MAC adresu koncoveho zarizeni (router, sitova karta..) pokud to samozreme zarizeni umoznuje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyka prihlasovani do for, tak na to ma spis vliv cookies.

Cookies me tak moc nerozčilujou,to je otázka nastavení prohlížeče ale nějaké weby jsou při přihlášení chráněny CAPTCHA ochranou proti spamu a čtení robotů tkzv "opisovačky". A to je to co mě otravuje při každé změně IP.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...