Přejít na obsah

Nové mobilní tarify


Pavel m

Doporučené příspěvky

Já bych řekl, že jedním z důvodů proč máme u nás vyšší ceny mobilnich služeb než v zahraničí, je pokroucený trh, zatímco firmám operátoři dávají tarify za hubičku, tak u běžných klientů si ty zisky pak zase dohánějí. 

Na pomyslné dno ceny u nás určitě ještě nenarazily, to se událo možná v zmiňovaném Polsku, ale zase tamní LTE síť je docela děravá, na rozdíl od nás, kde máme jedno z nejlepších pokrytí v Evropě. 

Každopádně mobilní tarif s neomezeným voláním a daty už z principu nebude nikdy levnej, protože je to určitej nadstandard.

A to rychlostní omezení je pochopitelný, mobilní síť má omezenou kapacitu a uživatelé by to mohli zneužívat, ale i při tomto omezení 10 Mb/s lze denně stáhnout až 105 GB.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím docela souhlasím a dodávám, že ke slabému pokrytí Polska (Pobaltí) můžu na základě letošních zkušeností přidat oblast v Německu od Berlína na sever do Pobaltí.

Neomezená data ani neomezené volání nepotřebuji z pohledu soukromé osoby (to už jsem někde psal) a každý to může mít trošku jinak. I tarify, co se pohybují v řádech "o něco míň", můžou být pro mě dostatečné a nevyčerpatelné (pořád píšu o použití pro soukromé účely). Taky jsem v blízkých zemích našel několik použitelných, byť "omezených" variant (data třeba do 3/5/10GB). Bohužel s překročením hraniční čáry se u těchto tarifů mění podmínky, takže z dlouhodobého hlediska jsou v zahraničí nepoužitelné.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta rychlost 10 Mb/s je jenom maximální možná
kamarád má takovou zkušenost, že když si přes mobilní internet pustil rádio (stálej tok 128 Kb/s), tak se mu síť na mobilu přepnula ze 4G do GPRS a stream se začal sekat, když rádio vypnul, mobil se zase připojil zpátky na síť 4G 🙄
btw když někdo hodně cestuje třeba vlakem bez wifi, tak má dělat co? i kdyby za měsíc přenes několik desítek GB nad rámec běžnýho streamování a surfování, tak to přece neni žádnej extrém, jenomže s takovou směšnou rychlostí si kompletně zablokuje celej internet, že nemůže dělat nic jinýho než čekat na dokončení přenosu... pokud by ta rychlost byla maximální možná (i kdyby jenom kolem 50 - 100 Mb/s s ohledem na aktuální vytížení sítě), tak si to ten mobil pěkně přerozdělí a může plynule dělat cokoliv bez omezení

před 11 hodinami, tomus napsal:

A to rychlostní omezení je pochopitelný, mobilní síť má omezenou kapacitu a uživatelé by to mohli zneužívat, ale i při tomto omezení 10 Mb/s lze denně stáhnout až 105 GB.

tohle tvrdit je úplně mimo mísu 🙄
1) každá síť má omezenou kapacitu, ani např. stogigová páteřní optická síť nepřenese víc jak těch 100 Gb/s, od toho snad je na síťovym prvku a jeho nastavení, aby tu kapacitu rozděloval podle nějakejch pravidel, to samý platí i pro mobilní vysílače
2) k čemu je informace, že se dá za den přenýst 105 GB dat? 🙄 obyčejnej zákazník vodafonu, co má doma 300 nebo 500 Mb/s internet, tak přece obvykle potřebuje mobilní internet jenom pár hodin denně (a já celou dobu narážim hlavně a právě na to, proč maj mít tak zoufalou rychlost i lidi, co maj doma od vodafonu tak rychlej internet)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, já ji běžně dosahuji (na těch pár sekund, co to potřebuji) a ze 4G mi to nepřepíná, pokud je LTE síť dostupná. A ve vlaku bez WiFi je to jiné než jinde? Ve vlaku potřebuji mít na mobilu větší rychlost? Jestli myslíš kvůli tomu, abych si udělal hotspot a připojil se třeba s PC, pak opakuji, na to ten tarif není. Navíc třeba na trase Praha - Ostrava mi tedy LTE často vypadávalo (jak T-Mobile, který sdílí síť s O2, tak i u Vodafone). A to zrovna nemluvím o údolí Tiché Orlice.

Běžně na cestách dělám hotspot 3-5 lidem pro mobily/tablety a bohatě nám to stačí. Ano, nikdo tam nesleduje Netflix ve 4k. Stejně tak si při vhodném nastavení NTB s Win10 můžu pracovat a ta rychlost mě nijak neomezuje - nepotřebuji tahat či odesílat xGB do Cloudu. A dokonce si i na NTB pustím klidně HZN GO či YT (u toho samozřejmě nic jiného cíleně nestahuji / neodesílám).

Závěr je tedy takový, že tyto tarify jsou určeny pro jedno mobilní zařízení, nikoliv pro sdílení s dalšími. Stále máš možnost si pořídit úplně neomezený tarif (bez FUP, bez limitace rychlosti).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Johanes

Chlapi, mějte strpení! Před 30 lety jsme nikdo neměl ani páru o nějakých mobilech nebo internetu. Volali jsme z pevných a předražených linek Českého telekomu, nebo jak se ta banda vyděračů tenkrát jmenovala... Před 20 lety už mobily byly a byla to ze začátku ta stejná banda. Pak přišly jiné gangy a ze slibované konkurence sešlo. Drahé volání, sms snad i za 5Kč (150 znaků), ale byl to pokrok! Před 10 lety (plus mínus) nástup internetu k běžným lidem. Pevná linka, vytáčené připojení, pak nějaký ty DSL, Adsl, koaxy, optiky, bláblá a další... Rychlost? 300 Kbit internet po kabelu za 500,- ! Tahání CD v mp3 - 128kbps nám trvalo týden! Teď máme relativně (ve velkých městech) rychlé pevné připojení a bereme to jako samozřejmost. A teď to mobilní připojení: Jsem si jist, že naše děti a děti našich dětí už na tom budou lépe. Buďme ale soudní! Kdyby ta "velká trojka" nedejbože zlevnila, tak nebudou mít co žrát !!🤣😫

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jdu ukončit smlouvu, tak proč bych měl ještě kdesi žebrat? Prostě smlouvu vypovím a po skončení výpovědní lhůty mě už bývalý poskytovatel služeb nezajímá. A pokud někde uzavírám smlouvu novou, tak se rozhoduji na základě její výhodnosti a ne jak nějaký pako z Kauflandu s letákem slev ruce, abych kdesi stepoval v pondělí a čtvrtek před prodejnou jenom proto, že cosi dostanu o korunu levněji.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem trochu doufal, že to bude v jiném pojetí. Za mne bych to bral pouze na Horizon Go a tam ty data potom létají za full hd program za hodinu cca 1,5 GB. Je jasné, že by byly ve hře i další služby. 600 kč je pro mě strop i když se ve finále přu ve výsledku o 2 kila. Uvidíme později, s cenou u všech operátorů se stále šachuje....

  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...