Přejít na obsah

ADSL versus Karneval


Návštěvník Anonymni

Doporučené příspěvky

Ke sporu ADSL x Karneval ....

kdyz jsem se rozhodl v srpnu zridit pevnou linku, tak jsem dost zvazoval ADSL x Karneval. Nakonec i pres vyssi cenu vyhral Karneval a proc? Pominu-li odpor ke vsemu co ma neco spolecneho s CT tak je to spolehlivost sluzby a zejmena to, ze dostanu to co jsem si objednal. Predtim jsem mel tu moznost pracovat par mesicu s francouzskym ADSL. Objednana sluzba byla 512/256. 100% casu to jelo 1000/270. Nejsem zadnej sosak, ale vyuzival jsem linku slusne (pravidelne koukal na zpravy, inet radio, upl fotek, i na nejaky DC zbyl cas) a nepocitil jsem FUP ani limity (a to jsme na lince jeli dva, ale kolega ji vic setril :).

Takhle si predstavuji spolehlivou sluzbu a fer jednani. V mem pripade mi toto nabizi pouze Karneval (u lokalnich wifi neverim nicemu).

 

2Standa: je sice fajn ze ti ADSL bezi jako zpraku 400kbps, ale kolik mas objednano?

 

Nevim ze si uzivatele ADSL takto nechaji sr*** na hlavu. Taky by jste si koupili auto se trema kolama nebo dirou v nadrzi? Asi tezko.

Co se tyka cen a zdrazovani. Nevidim problem ve vysokych cenach ale v nizkych platech. Napr. ADSL by sice jeste srazit dolu slo, ale za predpokladu hoodne vic uzivatelu coz je momentalne nerealne. Vybudovani infrastruktury proste neco stoji a operatorovi se to musi vratit.

Co se tyka arogance, tak je arogantni firma ktera ti neodpovi na tvuj dopis (ze se ti nelibi jeji drahe sluzby) nebo firma ktera ti dodava polovicni sluzbu.

 

Nik

 

Dodatek: O pripadnem prechodu na ADSL budu uvazovat az dostanu presne to co si objednam (a tudiz budu schopen presne porovnat parametry sluzby ADSL a Karneval).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stanislav Švec: ale už mě pane štvete - chováte se jako pubertální výrostek v diskusích který zarytě brání svého oblíbeného výrobce mikroprocesorů.

 

1. karneval kabelové rozvody vybudoval, tak je vlastní

2. ukažte mi ve světě kde zavádí do bytu více kabelových operátorů (a na jakém principu by v takovém systému asi tak fungovala volba operátorů? - VY BYSTE JAKO CHTĚ MÍT DOMA 10 ZÁSTRČEK JEN PROTO ABYSTE SI MILOSTIVĚ VYBRAL JEDNU Z NICH?)

3. proč nedáváte na špatné pokrytí signálem z vysílače? není AROGANTNÍ A NADUTÝ spíš ten kdo se nepostaral, aby sídliště nebylo pokryto dostatečným signálem?

 

4. MÁTE možnost volby - pořiďte si satelitní televizi, ale kde jsme tam s cenou?

 

 

všechno něco stojí a jestli se vám to nelíbí, tak volte komunisty.

 

 

u telefonní linky snad máte možnost VYBRAT SI operátora? proč nenadáváte na to, že nemáte v domě natažených x telefonních linek abyste si laskavě mohl vybrat? (navíc nejlevnější možný tarif.. skutečně perspektivní...) :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale Čmeláku, tak takto snad ne ! Na této pokleslé úrovni se diskuze vésti nedá. Svá hodnocení mé osoby, mého chování a rady koho mám volit si laskavě nech pro vlastní potřebu. Snad si s tím poradím i bez Tvých cenných rad.

V čistě argumentační rovině je Tvůj příspěvek zcela prázdný (já mluvím o koze, Ty o voze, část argumentů je zcela nesmyslných). Čili toho asi necháme a počkáme si, kam nás situace na trhu s připojením k internetu časem zavedeme. Vývoj jde v současnosti překotně vpřed a můžeme se tedy těšit na spoustu novinek (doufám že jen těch pro zákazníky příjemných, zdražení a lá Karneval o 700% v průběhu příštích 10-ti let to doufám určitě nebude !!).

 

Ahoj Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se jeste zeptat, jak je to u Volny ADSL s uplatnovanim Fair User Policy :?:

Protoze napr. u Internet Expres od Telecomu, pri tarifu 256/64, po stazeni pouhych 250 MB behem tydne, klesne rychlost na 64/64. :thumbdown:

Vice zde http://www.telecom.cz/internetexpres/fa ... policy.php

 

Pro Cmelak vs. Svec, uz toho prosim zanechte, pokud si jeste chcete neco vyrikat, presunte to do soukromych zprav (po zaregistrovani).

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozkaz šéfe ... :lol::P .

Na infolince Volny jsem se telefonicky ptal a dostal jsem trochu neurcitou odpověď. Provádějí prý denní součet všech stažených dat všemi účastníky a tuto hodnotu podělí počtem všech účastníků. Kdo v daný den je nad takto vypočítaným průměrem, jede další dva dny pouze taboulkovou rychlostí 64/64. Kolik je to ve skutečnosti nevím, jsem skromný odběratel dat (denně tak 5 až 50 Mb) a ještě mi to tedy nikdy nesnížili. Chtěl jsem tedy alespoň vědět kolik tak přibližně ty průměrné denní limity bývají, prý to je 300-500 Mb.

Poněkud zvláštní systém, ale prý je to opravdu tak. Pro mě osobně (když mám na měsíc 1 Gb a nechci platit 200 Kč za další 3 Gb) to nepředstavuje žádný problém.

 

Ahoj Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Stanislav Švec: udržte vaši úroveň diskuse a já udržím svoji.

 

Nicméně jak byste si vy představoval topologii kabelových rozvodů tak abyste si mohl vybrat? Nijak jinak než vedením více kabelů do domu to vyřešit nelze. Připočtěte k tomu dvojnásobné náklady + komplikace se systémem v domech s více přípojkami tak aby každá z nich mohla mít různý signál.

 

Ano určitě by to šlo.. za větší náklady a tudíž nepoměrně větší cenu.

 

ad zvýšení ceny.. nezapomeňte ale dodat, že společně s tímto se znásobil i počet nabízených programů.

 

 

no jak se situace vyvine, tak jako v zahraničí - vše se bude tlačit do vyšších rychlostí, páč nízké rychlosti s nízkými cenami nejsou tolik rentabilní. Ikdyž je fakt, že v zahraničí nemají ČTc (podívejte na situaci ADSL na slovensku a pak obhajujte ČTc...)

 

a co se týče vašeho využití internetu, no.. doufám, že vám vaše nízké nároky dlouho vydrží :) já taky zezačátku visel jen na chatu a na mailu a teď mám 5GB minimum (podotýkám bez nějakého používání P2P či jiných nelegálních činností)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi s Karnevalem komunikoval vyse prezentovanym zpusobem, nedivim se, ze takovemu buzerantovi neodpovedeli. Na infolince ted musi slavit, ze uz s netem neprudis.

 

Jo a duvod proc neposkytuji net k mini existuje a to technicky. Dopredny stream se vysila podobne jako TV kanaly (do jednoho TV kanalu se vejde cca. 30Mb). Od technika vim, ze je problem s kombinaci ruznych filtraci. Ze stejneho duvodu neposkytuji mini s HBO. Udajne s tim planuji neco delat, ale znamena to velky zasah na siti. Prestoze nevis duvody proc neposkytuji net s mini, zavery si udelas a troubis je do sveta jako ty jedine spravne. Pokud je nekdo arogantni a naduty, jsi to Ty. Fakt bych nechtel byt Tvym zakaznikem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych připojil malou poznámku:

Důvodem, proč nenabízejí Internet v balíčku s Mini, je údajně složitější technické řešení, kdy by bylo potřeba používat úplně jiné filtry a pásmové propustě či zádrže ... což se jim zkrátka za tu cenu nevyplatí.

Podle informací typu "jedna paní povídala" to dřív (= pár let zpátky) dokonce vypadalo tak, že ikdyž jste si koupili samostatný internet, tj. bez televize, tak tam ty TV programy byly taky. Akorát se to zákazníkům neříkalo :wink:. Z mé vlastní zkušenosti pár měsíců zpátky můžu potvrdit, že jsem při samostatném internetu taky nějaké programy chytal, ale bohoužel ty české mezi nimi nebyly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi s Karnevalem komunikoval vyse prezentovanym zpusobem, nedivim se, ze takovemu buzerantovi neodpovedeli. Na infolince ted musi slavit, ze uz s netem neprudis.

 

Jo a duvod proc neposkytuji net k mini existuje a to technicky. Dopredny stream se vysila podobne jako TV kanaly (do jednoho TV kanalu se vejde cca. 30Mb). Od technika vim, ze je problem s kombinaci ruznych filtraci. Ze stejneho duvodu neposkytuji mini s HBO. Udajne s tim planuji neco delat, ale znamena to velky zasah na siti. Prestoze nevis duvody proc neposkytuji net s mini, zavery si udelas a troubis je do sveta jako ty jedine spravne. Pokud je nekdo arogantni a naduty, jsi to Ty. Fakt bych nechtel byt Tvym zakaznikem...

 

Nejdříve se doma na papíře nauč nanečisto kultivovaně diskutovat a pak teprve piš příspěvky do nějakého fóra ... . Vejre

 

Admine sorry, ale na toto lze těžko nereagovat.

 

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...