Přejít na obsah

ADSL versus Karneval


Návštěvník Anonymni

Doporučené příspěvky

Já nevím co tady řešíte... i v případě karnevalu můžete kdykoliv od smlouvy odstoupit. V případě internetu u karnevalu není ani ta 1měsíční výpovědní lhůta.

Já osobně ke karnevalu od ADSL prchl a nemůžu si ho vynachválit. Možná kdybyste s ADSL zažil to co já (reálné rychlosti padající hluboko pod rychlost modemu - pokud chcete, mám pořád doma screetshoty), tak byste měl na telecom stejný názor.

 

Navíc Karneval narozdíl od telecomu nemá síť všude a musí ji postupně budovat - další výdaje navíc.

 

Další věc je, jak s vaší agregací, pojede ADSL v dalších letech, kdy se počet zákazníků bude zvyšovat, kdežto u lightu máte jistotu, že pomalejší nebude.

 

další věc je, do kdy se u ADSL udrží tak nízké ceny, jelikož ty by se možná daly označit občas i za dumpingové.

 

je to každého věc, já mám turbo a to ve své cenové kategorii se s ADSL naprosto srovnávat nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
Já nevím co tady řešíte... i v případě karnevalu můžete kdykoliv od smlouvy odstoupit. V případě internetu u karnevalu není ani ta 1měsíční výpovědní lhůta.

Ale je ta mesicni vypovedni lhuta, navrch ani za ten mesic nejsou schopni vyridit vsechno potrebne... cili net mi jde i kdyz by uz nemel a navic prestoze na infolince tvrdili 29.9 ze je vse zarizeno a od noveho mesice nam jiz bude uctovana nova castka tak prislo vyuctovani se starou sumou :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Čmeláku, čtu Tvé argumenty pro Karneval a připadá mi to jako samé spekulace a vaření bifteku z vody.

1/ Karnevalu platíš dopředu, takže se jich stejně nezbavíš dříve než za měsíc

2/ Mám sice ADSL zatím jen 3 týdny, ale o nějakém padání rychlosti nemůže být vůbec řeč. Jen tak ze sportu si to často měřím speedmetrem na www.dsl.cz a rychlost je téměř stále okolo 425 Kbps.

3/ Budování sítě Karnevalu mě jako zákazníka vůbec nezajímá. Já chci solidní službu za solidní cenu. Solidní službu možná, ale solidní cenu jsem u Karnevalu ještě nikdy žádnou neviděl. Jen samá drahota za každou cenu.

4/ Agregace, proč neustále spekulovat o tom coby kdyby? Zatím mi ADSL jede pěkně a mohu tedy profitovat z dobré služby za solidní peníze. Až se podmínky změní, budu se muset i já přizpůsobit.

5/ Ceny, to samé jako bod 4/, Ke Karnevalu za nehorázné peníze mohu jít vždycky (jejich zásuvka mě straší na zdi).

6/ Když máš zbytečné peníze, aby jsi platil Turbo, nebo se na internetu živíš a potřebuješ jej k práci, pak nic proti ničemu. Celá diskuze zde je však vedena spíše o levném internetu pro domácí užití, tedy Karneval Light versus levné ADSL.

 

Ahoj Standa Švec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
1/ Karnevalu platíš dopředu, takže se jich stejně nezbavíš dříve než za měsíc

Asi mi neco uniklo ale rozhodne Karneval dopredu neplatim, sipo za zari byla platba za zari a dneska sem se s nima snazil marne vyridit neopravneny pozadavek platby za internet v sipu na tento mesic... dopadlo to tak ze se s nima nelze domluvit (na infolince porad mlela jak ohrana deska ze zari mame zaplaceny v pohode a od rijna bude v sipu nova cena a za boha nedokazala pochopit ze uz to sipo mam v ruce a je tam castka spatna) a holt sipo tenhle mesic zaplatim bez kabelovky a az si v tom nekdy udelaj poradek a budou schopny rict kolik ze jim za tenhle mesic mam zaplatit tak to teprv zaplatim :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím uživatele Standa Švec:

tuž k věci:

1) karnevalu se neplatí dopředu, ale až po zúčtovacím období, takže vyřešeno

2) je možné, že u vás skoro nikdo ADSL nemá, či na vašem dslamu ještě agregace ještě nebyla zapnuta. nicméně pro příklad, já na 1MBitu mívám 1,1-1,3Mbps

 

já měl adsl skoro rok, takže vím o čem mluvím:

-instalaci mi provedli až po 2 měsících po podání objednávky a to ještě po několika urgencích.

-zažil jsem tehdejší srpnové spuštění statických agregací a taktéž i znovuspuštění v listopadu - lednu, kdy skutečně při špičce pro domácnosti (všední den večer a hlavně víkendy) rychlost padala na úroveň modemu a celý leden se v tyto doby pohybovala okolo 100kbps. ping na seznam byly tehdy 50ms minimálně. toto jsou čistá fakta, ne zkreslené výmysly.

Dále mít připojení k internetu přes společnost, která si v klidu amatérsky nasadila STATICKÉ agregace - tj. ne aby se využívala celá propustnost, ale agregovalo se na každých 50 uživatelů... tak to promiňte, to jako kdybych si chtěl koupit nový model trabanta

Taktéž zařízení v síti karnevalu jsou nepoměrně novějšího data, než zařízení v síti ČTc, kde řada dslamů je ještě z dob plánování stařičkého IOL platinum a to už je hezká řádka let.. a přes tohle teď jedete..

3) pokud chceš srovnávat telecom s karnevalem co se týče cen, tak se musí zauvažovat i nad tím, že telecom má již vybudovány linky všude, zatímco karneval nikoliv. To se prostě musí doplnit už vzhledem k vašim narážkám. Ceny za budování sítě jsou bohužel nemalé

4) Agregace 1:50 je skutečně sdílení pásma, které se teď moc neprojevuje, jelikož stále počet zákazníků je v podstatě mizivý. Pokud se ve vašem okolí ADSL rozmůže, pak vám neodvratně spadne rychlost, což se vám u karnevalu stát nemůže, jelikož tam jde o garance... a pokud můžu z vlastních zkušeností říct, tak pro surfování není až tak důležitá PRŮMĚRNÁ rychlost, jako spíš MINIMÁLNÍ rychlost - ono když vám např. pojede linka minutu 480kbps, tak je stránka prakticky v mžiku načtená a byla by rychle i při mnohem nižší rychlosti, a když vám pak pojede minutu 20kbps, tak budete u průměrné stránky trnout desítky sekund než se natáhne... a přitom je průměrná rychlost 270kbps. zatímco když máte garantovanou dejmetomu 200kbps rychlost, tak máte jistotu, že se vám vždy natáhne stránka okamžitě.

O hraní například online her ani nemluvě, pokud třeba hrajete po síti, tak je jedno jestli se pozice soupeře obnovuje 20x nebo 40x za vteřinu, ale když pak třeba jen na pár sekund se obnoví 1-2x nebo vůbec, tak jste mrtvej a máte zkaženou hru...

5) Internet po kabelu holt je technologicky náročný a jsou zde určité fixní náklady. výhodnost se projevuje až při vyšších rychlostech (např. mi najděte srovnatelnou nabídku ke garantovanému 2MBitu za 1,500,-...).

6) Samozřejmě, nicméně za rok bude situace jiná a služby se u mnoha operátorů zlepší, už teď plánuje nextra TV over broadband a na té si s vaší rychlostí ani datovým limitem ani neškrtnete...

zbytečné peníze? pane, byl jsem u ADSL za 1500 měsíčně s rychlostmi občas modemu a pingama že bych je změřil na stopkách, pak jsem přešel na karneval, který mě vyjde na 1090 (jelikož máme programovou nabídku), datový limit mám dvojnásobný, pingy cca 15ms do ČR, první 3 měsíce jsem měl za 550Kč, přes prázdniny jsem chytl ještě akci, kdy se zdarma zvýšily rychlosti na 2MBity garantovaně (ale jely cca 2,5 - místy 4Mbity reálně!)... navíc mám v ceně 2 IP adresy, takže jsem mohl připojit přes router oba dva počítače co doma máme a oba si tak nelezou rychlostně do zelí. NABÍDNE MI TOHLE ADSL?

s vaším datovým limitem bych si navíc asi těžko vystačil, jelikož internet nevnímám jen jako prostý způsob jak posílat poštu, či číst internetová fóra. Stačí chvíli poslouchat i jenom internetová rádia a limit máte v háji. (p.s. do používání p2p sítí mě netahejte, není to zdaleka jediná možnost jak stahovat velká množství dat)

 

vidíte v tomto něco nevýhodného?

 

Jediné v čem možná karneval ztrácí je to transparentní proxy přes který všechno chodí

 

ufff, ahoj, čmelák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

2Standa.Svec : k bodu 4) to neni co kdyby, mista kde uz ma agregace "sve obeti" jsou tu uz ted, takze zadne spekulace. a pocet tech mist se bude pouze zvysovat (pokud tedy dokazi natahat zakazniky) a o prechodu na nejakou snesitelnejsi agregaci si vsichni muzou nechat zdat.

Speedmeter na www.dsl.cz, to je stejne prukazna metoda jako pocitat rychlost auta pres rychlost mihani se stromu podel silnice. Urcite jsou na miste nejake praktictejsi metody, jako treba obcas sledovat stahovani souboru z rychlych FTPek v nejakem delsim casovem useku.

Karnevalackej speedmeter obcas taky ukazuje prilis optimisticke hodnoty, i kdyz vidim ze realita je jina. Timhle se fakt ridit neda ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Čmeláku,

teď jsi mě dostal svými znalostmi dané problematiky. Bohužel Ti v tomto směru nedosahuji ani k hornímu okraji Tvých ponožek a nemohu se tudíž s Tebou pustit do odborné diskuze.

Přesto chci zopakovat jediné. Levné ADSL (o které v celé této diskuzi jde především) není určeno (alespoň dle mých nedostatečných znalostí) téměř k ničemu z toho co ve svém obsáhlém příspěvku uvádíš. V mém vidění problému je určeno pouze a jen k prohlížení webových stránek a k práci s poštou a když něco z limitu zbyde, tak si lze třeba i něco objemnějšího stáhnout. To vše za 650 Kč měsíčně včetně DPH (Volný.cz). Za tuto cenu v současné době nic více, ale ani nic méně neočekávám a jsem zatím se svou volbou a s funkčností služby (včetně rychlosti a bezproblémovosti při zřizování služby-cca 14 dní) spokojen.

Pokud budu náročnější zákazník (hry, rádio, velké objemy dat .... ), budu se samozřejmě muset podívat po kvalitnějším připojení za samozřejmě více peněz. To je ale pak úplně jiné diskuzní téma.

Dovoluji si trvat na tom, že Karneval Light se svými parametry a cenou je pro zákazníka, který má doma pevnou linku, kterou nehodlá zrušit, naprosto nesmyslná nabídka. Jak jsem už někde psal, dal bych jim za to tak 450 včetně DPH měsíčně, více ani halíř.

 

Zdraví Standa Švec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
včetně rychlosti a bezproblémovosti při zřizování služby-cca 14 dní
hehe, to je sranda, ze jo ? jako vtip dobry. jako vypoved o realite uz mene. jestli to u tebe takhle probehlo tak ti uprimne gratuluju a i zavidim. moje zkusenosti jsou jiny - viz. : http://karneval.nazory.cz/viewtopic.php ... highlight=
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Dereku,

těžko lze dokázat nevinu, opravdu nejsem ani agentem Telekomu, ani agentem Volný.cz. U mě to prostě proběhlo (možná že náhodou, těžko říci) opravdu bez problémů. Na webovém prohlížeči jsem vyplnil přihlášku, do emailu mi přišla smlouva, podepsal jsem ji a poštou poslal do Volný a za necelých 14 dní mi přišla na email zpráva, že jsem byl obživnut a mohu se připojit. Tu samou službu jsem si teď objednal i do práce a jsem tedy sám zvědav, jestli bude průběh obdobný či se to někde zadrhne. Samozřejmě, že v případě problémů bych se s nimi také pochlubil.

 

Zdar Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...