Přejít na obsah

ADSL versus Karneval


Návštěvník Anonymni

Doporučené příspěvky

Možná by bylo fajn tu "tragédii" ostatním diskutujícím trochu přiblížit, takhle nikdo neví o co jde.

Nestacilo by to dokola zminovany ? Laxnost Telecomu v budovani adsl "site", nastaveni sileny agregace, nastaveni cen malo i velkoobchodnich tak, ze jsme s rozvojem adsl daleko za ostatnim svetem ( Evropou urcite) ? Je pred nama Madarsko, Polsko, Slovinsko i Litva .... (rozsirenost DSL v procentech - zdroj dsl.cz)

 

No já nevím, jestli stačilo či nestačilo. Já jenom vím, že zatím mám u Volný.cz zkušenosti zcela odlišné od diskutujícího Kufiho. Nic z toho co popisuje jsem nezaznamenal a čerpání svého datového limitu mohu krásně sledovat na vzorně udělané webové stránce den po dni, dokonce po jednotlivých připojeních. Čili to, za co platím, mi zatím stále bezvadně funguje (dokonce na dvou stanicích, doma i v práci), včetně rychlosti připojení, která se pohybuje stále okolo 350 - 420 kbps.

Jestli třeba není problém v tom, že není možné, koupím-li si Trabanta, jezdit po dálnici 250 km/h. Na to si musím koupit Mercedesa a ten samozřejmě stojí ňákou tu kačku navíc.

Jinak jsem z příspěvku diskutujícího Kufiho nepochopil, jaké připojení měl u Tiscali a jaké má teď u Karnevalu. Fakt, že, cituji "Tedka mam za stejnou cenu 5x rychlejsi inet,o 50% nizsi pingy, a 4x vyssi datovej limit", mi připadá značně nepravděpodobný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnedka pod tim dlouhym prispevkem sem uvedl ,ze sem mel(a stale jeste mam) 512/128(10GB limit).

Od Karnevalu mam 2Mbit/150kbit s limitem 40GB(cily 4x vyssi limit nez u ADSL). Taham 250-260KB a s ADSL sem tahal 53KB (kdyz to nejakym zazrakem jelo). Coz je 5x mensi rychlost. A ping se pohyboval na seznam 25-30ms a tedka mam na seznam 12ms.

Za ADSL sem platil 1615,- a za Karneval platim 1595,- (+100,- za verejnou ipinu).

Co je teda podle tebe vyhodnejsi. Že jo -ja si taky myslim :D

 

PS: nemenujes se nahodou Miroslav Šilhavý ,nebo nejses jeho bracha ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnedka pod tim dlouhym prispevkem sem uvedl ,ze sem mel(a stale jeste mam) 512/128(10GB limit).

Od Karnevalu mam 2Mbit/150kbit s limitem 40GB(cily 4x vyssi limit nez u ADSL). Taham 250-260KB a s ADSL sem tahal 53KB (kdyz to nejakym zazrakem jelo). Coz je 5x mensi rychlost. A ping se pohyboval na seznam 25-30ms a tedka mam na seznam 12ms.

Za ADSL sem platil 1615,- a za Karneval platim 1595,- (+100,- za verejnou ipinu).

Co je teda podle tebe vyhodnejsi. Že jo -ja si taky myslim :D

 

PS: nemenujes se nahodou Miroslav Šilhavý ,nebo nejses jeho bracha ?

 

Člověče Kufi, asi se jmenuji Miroslav Velešilhavý, protože ten Tvůj tarif na webu Tiscali nemohu nikde najít. Jsou tam tarify s 1GB, 3 GB, bez limitu, ale s limitem 10 GB nic nevidím a ani cenu 1615,- tam nevidím. Případně mě kopni na ten správný odkaz, můžeš-li. Jinak u Karnevalu platíš 1595,-, ale jen v kombinaci s odběrem TV signálu. Samostatný internet by byl za 1790,- Kč vč. DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče Kufi, asi se jmenuji Miroslav Velešilhavý, protože ten Tvůj tarif na webu Tiscali nemohu nikde najít. Jsou tam tarify s 1GB, 3 GB, bez limitu, ale s limitem 10 GB nic nevidím a ani cenu 1615,- tam nevidím. Případně mě kopni na ten správný odkaz, můžeš-li. Jinak u Karnevalu platíš 1595,-, ale jen v kombinaci s odběrem TV signálu. Samostatný internet by byl za 1790,- Kč vč. DPH.

 

Ja mam todle: http://sluzby.tiscali.cz/broadband/adsl ... emium.html

1209,-to je bez 19% DPH a bez pronajmu modemu.Pokud si to sectes tak ti vyjde 1617,- presne.A to ze nemuzes najit limit je zpusobeny matenim zakazniku ze strany zku*venyho Tiscali.Ono je to "jakoby" neomezeny.Ty muzes bejt na netu i kdyz stahnes za mesic 100GB, a oni te neodstrihnou.Ale na cely dalsi zuctovaci obdobi te hodi do druhy fronty(kde si mesic ani neskrtnes)...ale porad vam to jede.Sice 10x pomalejs nez dial-up,ale jede :D

A Tiscali furt bude tvrdohlave trvat na tom ze je to nelimitovany ADSL.Jenom aby nalakali dalsi nešťastníky ktery nemaj nejmensiho tucha o druhy fronte s nizsi prioritou. :(

 

A tech 499,- za kabelovku neplatim nastesti ja.Jenom sem se svez s tim kdo ji chtel.

Navic,pokud chces mit ADSL ,tak musis mit taky pevnou linku (kupodivu :D ).A ta stoji bratru 400,-

Takze... 8)

PS: To s tim Mirou nebylo mysleny jako narazka na to ze mas neco s ocima ,ale na forum dsl.cz chodil jeden týpek tohodle jmena a ten vychvaloval ADSL podobne jako ty.A navic stejne jako ty pouzival prirovnani k autum,cimz byl na tom foru proslavenej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kufi, to je legrace, já pořád přemýšlel na co narážíš a napadla mě jen ta zraková nedostatečnost. Miroslav Šilhavý se nejmenuji a na fóru dsl.cz jsem nikdy nediskutoval.

 

Jinak je smutné, že jsi u Tiscali udělal tak špatnou zkušenost. Já s Tebou na toto téma neumím diskutovat, protože nemám osobní zkušenost. Ty jsi totiž úplně jiný typ zákazníka než já (mnohem náročnější) a kupuješ si tedy službu z úplně jiného kvalitativního a cenového segmentu.

 

Snad jen ještě jedno info pro doplnění. Když si na pevné lince zvolíš cenový program Telefon Universal (Bussines Universal pro firmy), tak dostaneš slevu na paušálu z titulu využívání služby ADSL, bez ohledu na to, který poskytovatel Ti ji dává. Já konkrétně tedy teď budu platit paušál 279,- Kč měsíčně bez DPH (a bez volných hlasových minut). Ceny za hlasové služby přitom nebyly zvýšeny, spíše trochu sníženy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Telefon Universal: Stando, mohl bys mne prosim rict, jak je to se zmenou cenoveho programu pevne linky na ktere je uz ADSL? Nejake problemy ci odstavka? Pritel chce (po onech 2 letech) zrusit ISDN, coz se mu nedivim, ale strasil jsem ho, ze to asi nebude tak jednoduche. Nemam to nicim podlozeno, je to jen muj dojem, asi proto, ze jsem si se Zlutou svini taky uz zazil svoje. Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Telefon Universal: Stando, mohl bys mne prosim rict, jak je to se zmenou cenoveho programu pevne linky na ktere je uz ADSL? Nejake problemy ci odstavka? Pritel chce (po onech 2 letech) zrusit ISDN, coz se mu nedivim, ale strasil jsem ho, ze to asi nebude tak jednoduche. Nemam to nicim podlozeno, je to jen muj dojem, asi proto, ze jsem si se Zlutou svini taky uz zazil svoje. Dik.

 

Já nejsem žádný odborník přes Telecom, takže umím předat jen osobní zkušenost. Měl jsem na lince doma i v práci tarif "Standard". Ten lze změnit z domova vyplněním formuláře na www.telecom.cz (alespoň 10 dní před koncem zúčtovacího období, aby Ti to běželo hned od následujícího). Nebo vzít poslední vyúčtování a občanku a zaběhnout do Telepointu (u firem je nutný ještě výpis z obchodního rejstříku). Udělají to na počkání. Možná že to jde i přes infolinku, ale to jsem nezkoušel. Žádné další zkušenosti už nemám. Jo a tu slevu by jsi měl dostat automaticky bez žádání, máš-li aktivovaný tarif "Universal" a máš-li aktivní službu ADSL od jakéhokoliv poskytovatele. Ahoj Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem narazil na vzacnou vyjimku... tedy cloveka ktery nema s Telecomem spatne zkusenosti. Nechci se s nikym hadat, jen prispeji i svoji zkusenosti. Zkruba pred dvema lety jsem si objednal ISDN, od objednani do doruceni 3 mesice. (Pry standardni doba) ... dobra tedy, oproti modemu rychlejsi, lepsi, ucty za telefon trochu vyssi, ale dejme tomu. Po par mesicich zacaly chodit ucty s podivnym poctem hodin (a to jsem dobu na internetu presne odmeroval) ... ale dejme tomu, treba jsem nechal ISDN nekdy zapnute. Zhruba po 7-mi mesicich uzivani jsem se rozhodl pro zmenu. Ta ale nebyla mozna, protoze ve smlouve (zhruba 4 strany) stalo, ze pri zruseni platim 5000 kc. Pravda, moje chyba, mel jsem si ji precist celou. Po mesicnich dohadach s "milymi" pracovniky telecomu a dopisech jsem dostaval neustale stejne arogantni odpovedi (podotykam, ze jsem misto ISDN chtel ADSL ... oboji od telecomu). Nakonec se ukazalo jako cenove nejvyhodnejsi nechat bezet ISDN tarif naprazdno (690 kc/mesic) a k tomu Wi-Fi internet. ISDN tarif uz vyprsel, zrusil jsem telefonni linku a s telecomem uz nechci nikdy mit nic spolecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já jsem taky nespokojen ze službamy od Karnevalů, objednal jsem u něj přes Internet jejich službu na službu Iternet a oni se mi ozvali po dvou měsících jestli mám ještě zájem, což už jsem neměl. Jelikož si zarovněn dal žádost na ten slavněj Iternet Express, a mi hned odpoveděli, síce muslel jsem také asi měsíc čekat, ale s jejich jednáním jsem byl víc spokojenejší. Teď nám postižením dokonce Knerval zruší slevy na přijem, no Já ji prostě už zruším. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
Já jsem taky nespokojen ze službamy od Karnevalů, objednal jsem u něj přes Internet jejich službu na službu Iternet a oni se mi ozvali po dvou měsících jestli mám ještě zájem, což už jsem neměl. Jelikož si zarovněn dal žádost na ten slavněj Iternet Express, a mi hned odpoveděli, síce muslel jsem také asi měsíc čekat, ale s jejich jednáním jsem byl víc spokojenejší. Teď nám postižením dokonce Knerval zruší slevy na přijem, no Já ji prostě už zruším. :lol:

No, po tobe neco precist, to chce dost fantazie a domejsleni. Ale i tak, je to tvuj nazor, holt mas tyhle zkusenosti, ja treba zase uplne opacny - Karneval fajn a adsl sux.

Ale i tak, lepsi jakykoliv net, nez se muset trapit ve skole, praci nebo kavarne. Takze bud spokojenej a uzivej si broadbandu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...