Přejít na obsah

ADSL versus Karneval


Návštěvník Anonymni

Doporučené příspěvky

Kabelovka je pro mě otřesný případ, jak lze vychytralým a nekorektním způsobem odírat zákazníka (5-ti až 7-mi násobné navýšení poplatků během pouhých 9-ti let, arogance vůči svým zákazníkům, atd. ...). Něco obdobného lze na trhu v jiných oborech jen velmi, velmi obtížně hledat. Karneval mám doma v zásuvce a jejich rozšířenou TV nabídku jsem již dávno vyhnal z bytu a se skřípěním zubů trpím za 150 Kč měsíčně jejich 4 české kanály + infokanál. Pořídil jsem si za 650 Kč ADSL 512/128/1Gb od Volny.cz. Zatím velká spokojenost, datové omezení při mém způsobu domácího využití mi vůbec nevadí. Karneval žádnou obdobnou nabídku nemá. A i kdyby měl, nekoupím, darebáky zásadně nepodporuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Ja jsem s Karnevalam vcelku spokejeny - problemy s nima byly a jsou, ale to je normalni. Pres to vsechno jsem za jejich pripojeni moc rad.

Ty mas doma ADSL, tzn. i pevnou telefonni linku a tu provozuje milej,levnej a k zakaznikum vstricnej Telecom. Proti tomu jsou Karnevalaci poctivy a slusny jak Rychly sipy ! :lol:

 

Stravil jsem na modemu tri, skoro ctyri roky, a nikdy vic. Radsi pomaly GRPS, novy CDMA, padajici wifi nebo podle tebe "darebaky" z kabelovky, ale URCITE ne monopol Telecomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Derku, nad Tvým textem jenom kroutím hlavou. Fakta:

TV signál:

Ceny Karnevalu k 1.1.1996 (Mini/ZPN): 29 Kč/69 Kč

K 1.5.2004: 149 Kč (5x vyšší)/ 499 Kč (7x vyšší)

To vše za pouhých 9 let a za situace, kde mnohde ovládli STA-áčka a lidé v postižených domech se mohou bránit jen velmi obtížně. Proto si dovoluji tvrdit, že to jsou darebáci a nesolidní poskytovatel služby a proto bych si od nich něco pořídil až v tom nejkrajnějším případě. Proč máš takovou averzi k (státem regulovanému) Telekomu? Ten, pokud vím, své ceny 7x za 9 let nezvýšil a přitom kvalita jeho služeb a úroveň jednání se zákaznictvem za těch 9 let enormě vzrostla (kdo si pamatuje telefonování za bolševika moc dobře ví o čem mluvím).

 

Internet:

ADSL 512/128/1Gb od Volny mám za 650 Kč (.. a 1Gb měsíčně mi bohatě stačí).

Karneval Light 150/50 stojí 690 Kč.

Proč bych měl Karnevalu platit o 50 Kč více za třetinovou rychlost opravdu nechápu. Možná, že úžasnost nabídky Karnevalu, jsem díky své hlouposti, nepochopil. Zkus mi tedy pomoci Ty a nějak polopatě mi to vysvětli.

Zatím ale musím stále tvrdit, že kabelovka opět "nezklamala". Nesmyslná, předražená nabídka pro lidi, kteří si ceny neumí porovnat a čapnou to první co se jim mihne okolo ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty mas zase averzi ke kabelovce....co se zdrazeni tyce - jestlize na zacatku byly dumpingove ceny, tak se v poseldnich letech dostaly na prijatelnou uroven....to ze to je draha uroven, kterou si ne kazdy muze dovolit, tak to neber a kup si satelit...ja treba televizi nemam, staci mi internet...kdyz tobe staci ADSL, tak jedine dobre....jestlize se Light nechytne, tak treba pridou s jinou variantou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...takže pokud někdo nadává na kabelovku, budiž mu přáno. Každý uděláme za svého života nějakou tu špatnou zkušenost.

Osobně se domnívám že je nesmysl argumentovat růstem cen - pamatuji, kdy jsem kupoval noviny za tři koruny a dnes? Pod deset nejdou... to je se vším, všechno se zdražuje a navíc ceny kabelovek byly zpočátku hodně pod cenou reálné návratnosti. Tudíž se prostě srovnávají, tak je to ale se vším, co se musí usadit na trhu.

Navíc přibývají programy - pamatuji se, jak dlouho jsem žadonil o Galaxii Sport a už dobrý půldruhý rok na kabelu běží - fantastická věc! Z celé nabídky cca 25ti programů sleduji svých pět, šest vybraných a to mi stačí. Bez nich by to i za stovku bylo drahé:-)

Zítra mi přijdou instalovat internet - snad bude vše bez problémů. Beru si akční nabídku Turbo na vyzkoušení, ačkoliv spíše uvažuji o "sociálním" programu LIGHT. A Tvoje argumentace, že je o 50,- Kč dražší než ADSL? Tak to je hloupost:-) Nebo mi ukaž, jak můžeš nechat běžet ADSL a nemít přitom pevnou linku, za kterou platíš další poplatky - minimálně něco přes 200,- Kč za HOME MINI. Pokud jsem mimo obraz, pouč mne prosím... ale už i tak mi to vychází o 150,- Kč dráž, navíc mám podezření že zcela vědomě mícháš ceny s a bez DPH - Karneval je uvádí včetně daně... takže pozor!!! Navíc často u ADSL platíš za další data nad limit, což je dost nepříjemná věc. Takže pozor na podobná srovnání, zejména pokud je činí člověk netající se averzí ke kabelovce... 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, je těžké diskutovat, když ostatní nečtou dostatečně pozorně co člověk píše nebo vyslovují nepodložené domněnky nebo nepřemýšlí.

Opět fakta:

1/ Dumpingové ceny. Férová firma by musela přijít a říci, že zavádí službu za dumpingové ceny a během 10-ti let ji s největší pravděpodobností 10x zvýší. Tak to ovšem nebylo, velmi dobře si jejich sliby při zavádění kabelovky pamatuji. Když ptáčka lapali, krásné písně o láci a kvalitě pěli a když ovládli v domě kabelový rozvod, tak bylo po láci. A to je nefér, prostě darebáctví. Lidé se mohou bránit pouze tak, že si koupí venkovní anténu, provrtají zeď z balkónu pro koax a ten pak budou nějak tahat pod kobercem k TV. Kdo se do této práce pustí? A tuto "jednoduchou" možnost mají ještě k tomu pouze ti, kteří venku dostatečně kvalitní signál českých stanic mají.

2/ Růst cen. Je růst cen a "prachsprosté zdražování při vědomí, že zákazník tak jako tak nemá s velkou pravděpodobností jinou volbu". Je nutno korektně srovnávat cenové úrovně. Já srovnávám rok 1996 s rokem 2004. Každý přece ví, že posledních několik let je inflace v řádu jedno, dvě procenta ročně. Vezměte si své účty od Karnevalu a uvidíte, že bez ohledu na inflaci zvyšují ceny o řádově desítky procent ročně!!

3/ Cena ADSL. Jistěže musím mít tlf. linku a platit paušál. Ovšem tu linku jsem měl a mít budu bez ohledu na to, odkud internet beru. Takže přičítat celý paušál k ceně za ADSL je naprostý nesmysl. Ceny s DPH a bez DPH opravdu nemíchám (cena ADSL Volny bez DPH je 549 Kč měsíčně). Než bych vypustil příspěvek s touto domněnkou a ještě někoho obvinil z vědomé manipulace, tak bych se alespoň namáhal otevřít dvě okna v prohlížeči a ověřit si to. Ne tak autor příspěvku, bohužel. Ano, platím za data nad limit 1 GB měsíčně. Jasně jsem to uvedl jako podmínku svého srovnání. Takže nechápu, na co si mám dát jako "člověk mající averzi ke kabelovce" pozor.

4/ Reálná rychlost ADSL u mě (Praha 8, Kobylisy) je 280 až 450. Každý si svoji rychlost může změřit "speedmetrem" (třeba na www.dsl.cz). Čili 2-3x vyšší než slavný Karneval Light. Poté co bych narazil na 1GB nekončím, ale při stejné rychlosti pokračuji dál a v měsíčním vyúčtování zaplatím automaticky za další 3GB 178,5 Kč (150 Kč bez DPH).

 

To je vše, každý ať si to přebere jak chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo nerika, ze zdrazovani bylo kvuli inflace....to je proste proto, ze ceny byly stanoveny tak nizko, ze by nevydelaly ani na slanou vodu...jinak k inflaci

viz http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/in ... ce_inflace

 

jenom nevim proti cemu tady nadavas.....nelibi se ti cena, porid si alternativu, coz si udelal, tak si vlastne spokojenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Tak ja se velice rad ohradim hlavne ohledne podle tebe SOLIDNIHO Telecomu - Kamarad blok ode me ( oba jsem taky Praha 8, Kobylisy) si nechal instalovat pevnou telefonni linku, protoze chtel ISDN - to je cca rok zpatky. Od podpisu smlouvy k realne moznosti pouziti to trvalo TRI A PUL mesice ! Rok pouzival ISDN, pak chtel prejit na ADSL. Byl srozumen s nejakou nutnou upravou s jejich stavajici linkou, takze byl s nejakym pomalejsim vyrizovanim smiren. Smlouva uzavrena, Telecom nic nedelal pres caste urgence cele ctyri mesice. Po tom, co nakonec vsem dosla trpelivost, se doslo k zaveru, ze puvodni smlouva nejak vysumela (ztratila se, pozbyla platnost - buhvi) a musi se uzavrit nova. Takze cesta k ADSL od Telecomu - Od objednani do pouzivani cca 6 mesicu !!!!

 

Druhy kamarad, taktez Internet Express od CTc - s instalaci problemy snad nebyly, ale zrovna pred tremi dny prekrocil limit FUPu a svete div se, nejenze ho to zpomalilo na udavanych 64kbit/s, ale ona je i na tuhle rychlost zrejme uplatnovana agregace dost fest, takze za to co plati Telecomu za penize, ted muze stahovat cely 500 bajtu za vterinu. No neni to skvele ?!

:twisted:

 

K te realne rychlosti a speedmeterum jsem dost skepticky ve vsech pripadech, ne jenom v tvem, vazne tenhle ukazatel neberu jako prilis prukazny.

 

Srovnavani Karneval Light a ADSL 512/128 je trochu mimo - u ADSL mit agregaci mit muzes, ale nemusis, i kdyz prvni je spise pravdou. U Karnevalu je rychlost prakticky garantovana. A kdyz chces porovnavat, tak dej vedle sebe pokud mozno nabidky podobne cenove, ne rychlostne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...