Přejít na obsah

ADSL versus Karneval


Návštěvník Anonymni

Doporučené příspěvky

Slusnej flame :) Ja myslim, ze nema cenu tu nejak moc rozpatlavat ADSL x Karneval, protoze je to srovnavani hrusek s jabkama a jeden clovek tu evidentne jeste neumi net vyuzivat. Hadejte kterej :) Ale nakonec, nic proti nemu, treba se to casem taky nauci a pak pochopi nazory tech ostatnich. Zatim bych ho proste ignoroval 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No .. tak ja mam momentalni zkusenost s obojim ... doma mam Karneval, protoze nez jsem se prestehoval, mel jsem UPC a na aktivni uziti internetu bych ani jiny typ pripojeni nechtel .. nizke pingy, 110% rychlosti, vysoky datovy limit .. na druhe strane katastrofa pri pripojovani .. ale to bylo i tenkrat s UPC .. asi nejaky syndrom kabelovych spolecnosti.

 

Na druhe strane do prace jsem dal ADSL (taktez volny, jelikoz nabizi penou IP zdarma), protoze: jsem potreboval RYCHLE vyresit pripojeni (sluzba Karnevalu mela byt co chvili zprovoznena ... aneb 3/4 roku slibu) a pak hlavni duvod ... kabel pro firmy stoji 3500 za 360kbps a ADSl stalo 1600 128kbps ze kterych se do mesice stalo 512 kbps. Agregace 1:50 je mensi zlo nez jsem cekal, jede to realne 50-55kBs (melo by to jet 64kBs) Poplatek za telefonni linku bychom platili stejne. Jinak tomu je doma, kde pevnou telefonni linku sice mam, ale odhlasil jsem ji a neminim ji prihlasovat.

Navic ted navysili linku na 1Mbs pri snizeni ceny na 1200 Kc (limit 6GB)

 

Vypadky za rok provozu ... ADSL zadne (pro vsechny stouraly: opravdu zadne jelikoz na lince bezi postovni a www server, ktery by vypadky ukladal do logu (nepocitam dvoji preruseni dodavky proudu do cele ctvrti), Karneval jednou cca 5 hodin, parkrat nekolik minut. Shrnuto a podtrzeno .. vzhledem k casovemu horizontu oboji zanedbatelne.

 

Takze bych to shrnul ... pokud jste firma nebo mate stejne doma pevnou linku a neuvazujete o velkych datovych tocich, muze byt pro vas ADSL opravdu vyhodnejsi nez kabel. Na druhe strane pokud pevnou linku nechcete a chcete internet vyuzivat opravdu aktivne, je kabel urcite kvalitnejsim typem pripojeni.

 

Celou touhle eseji jsem jen chtel rict, ze obe nabidky JSOU srovnatelne (alespon tady v Brne) a lisi se jen mirne v kvalite a na druhe strane i v cene poskytovane sluzby. Kazdemu co jeho jest, jeden preferuje kvalitu a priplati si, jiny si pocka a radeji usetri par korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

presne neco podobne jsem resil

 

za 1100,- nikde zadne ADSL 1000/150 neseženu, klidne s agregací 1:50 a třeba i s limitem 10 G (TV programy mam stejne, i kdyz jsem uz chtel koupit satelit, jenze dalsi clenove rodiny cumej akorat na to co na satelitu neni - proto ta cena)

 

net využívám krom brouzdání ke stahování vseho moznýho (limit u karnevalu vetsinou nevyuziju - nemam tak velky disk abych si mohl ulozit 15GB nových dat mesicne)

 

a pevnou linku jsem zatim mel kvuli netu pres dial-up, takze tedka uvazuju o zruseni, ale kdyby bylo neco levnejsiho, co by bylo treba jen 512/128 10GB limit ale muselo by to byt max za 1000,. vč dph (to žádný ADSL zatím neni) - tak se na karneval vyseru uplne a je to

 

jo a bydlim v praze, kdybych nekoukal skoro na celou prahu a nemel to k jakemukoliv AP do czfree tak daleko tak o kaznevalu ani nepomyslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako cerstvej majitel Karnevalu a rocni oběť ADSL muzu smele prohlasit ,ze se to neda absolutne srovnavat.

ADSL v podani ČTC je jedna velka tragedie.

 

Možná by bylo fajn tu "tragédii" ostatním diskutujícím trochu přiblížit, takhle nikdo neví o co jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spoustu prispevku ode me lze najit na foru dsl.cz ,takze bych se nerad opakoval.

Zkracene -Byl sem u Tiscali(a stale jeste sem).Do zavedeni FUP to jelo asi jako ISDN.Po jeho zavedeni se to zlepsilo a jelo to neustale 420-430kbit. Ale pouze do ty doby nez clovek prekrocil limit 10GB.Pak ho šoupli do druhy fronty(s nizsi prioritou) a mel mesic po brouzdani.Rychlost byla prakticky stale na nule,stranky se nenacitaly,posta nesla vyzvednout,servery odpojovaly(protoze packet loss dosahoval silenych 50%),clovek si ani nemoch aktualizovat antivirak,pac ho server odpojoval,atd atd.

Moznost jak si zkontrolovat cerpani limitu u Tiscali neexistovala.Ze ste prekrocily limit ste poznali az z vyse uvedenych priznaku.

Tedka mam za stejnou cenu 5x rychlejsi inet,o 50% nizsi pingy, a 4x vyssi datovej limit.A hlavne si muzu zkontrolovat kolik mi jeste zbyva do precerpani datovyho limitu.Toť v kostce asi tak vse.

Have a nice day :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Možná by bylo fajn tu "tragédii" ostatním diskutujícím trochu přiblížit, takhle nikdo neví o co jde.

Nestacilo by to dokola zminovany ? Laxnost Telecomu v budovani adsl "site", nastaveni sileny agregace, nastaveni cen malo i velkoobchodnich tak, ze jsme s rozvojem adsl daleko za ostatnim svetem ( Evropou urcite) ? Je pred nama Madarsko, Polsko, Slovinsko i Litva .... (rozsirenost DSL v procentech - zdroj dsl.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...