Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  5,411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  148

Everything posted by Marek-26

 1. Jestli to bude na pozemku zákazníka, tak OK. Nebudou nutně kopat mimo pozemek. Navíc v Brně je městská vyhláška, která na 3 měsíce v zimě zakazuje výkopy na městských pozemcích.
 2. No, jestli někdo odstranil rozvod a část přívodu, tak to nestandard se vším všudy bude.
 3. @pavlos nebuďte jak zaseknutý kolovrátek. Nebylo by to lepší napsat vysílateli, že kvalita jejich 4K není nic moc? A počítáte s tím, že obecně v DVB se používají jiné kodeky, že je omezena kapacita pásma atd.? Porovnávat s internetovým vysíláním či Blu-Ray disky je lehce mimo mísu.
 4. @quadra2030 resp. dokud nebude specifikován koncový bod jako koax/optický konec kabelu namísto ethernet výstupu na zařízení poskytovatele.
 5. Já tyhle snahy moc nechápu. Za ethernetový výstup na modemu si může každý připojit "co chce", tím je zatím splněno, dokud EU či ČTÚ neřeknou jinak (resp. neupřesní rozdílný výklad). DOCSIS je trošku specifická technologie, kdy zařízení musí projít provisioningem, na to musí být připraven jak ten provisioning, tak všechen backend, tftp, CMTSky... A pak jsme u klasického business case, kdy kvůli pár lidem se to nevyplatí dělat.
 6. Na to bych nekoukal. Pokud budete chtít rovnou připojit služby, pak se jedná o nestandardní zapojení mimo hromadnou výstavbu. Vodafone zdarma provede průzkum, udělá kalkulaci a technickou dokumentaci. Až to projde byrokratickým kolečkem, dají vědět, jestli budou chtít nějaký doplatek nebo jestli náklady ponesou jen oni (do 5 tisíc cca to platí celé). Průzkum se domlouvá během pár pracovních dní, pak ta kalkulace atd. Počítal bych, pokud připojení bude možné a nebude třeba zajišťovat povolení např. od města, kopat ve veřejné komunikaci atd. tak 14dní až měsíc k realizaci připojení.
 7. No jo, ale srovnávat 2 rozdílné technologie je trošku zavádějící. Uvidíme, s čím přijde T-Mobile u nás, až bude poskytovat DOCSIS služby.
 8. No, o moc nižší by u DOCSIS 3.1 modemu nebyla zřejmě. Stačí se podívat, kolik stojí ty modemy v Americe. Navíc se skoro ani nevyrábí modem only zařízení.
 9. Dle mě by to chtělo úplně hloupý obyčejný modem jako dřív s nižší spotřebou, za který by si člověk zapojil, co chce.
 10. Ano, specifický požadavek zatím WiFi ax je, OFDM a 4x4 MU-MIMO umí i Arris TG3442VF/DE alias Vodafone Station, který se pronajímá.
 11. Protože se musí k těm zařízením uzpůsobit a připravit background, konfigurační soubory, CMTS a jejich FW atd. A z provozu více typů zařízení v síti logicky patří více problémů. Stačí si přečíst, co tu psal quadra2030 o praktických zkušenostech uživatelů v Německu v té části, kde to jde.
 12. Spíše ne, znamená to vícenáklady a více škody jak užitku.
 13. @sodekcz Většinou je napořád dle smlouvy procentuální sleva. Takže například slevu 33% bude mít člověk stále, ale výsledná cena záleží na ceníkové.
 14. Samsung je, ale stále ve fázi testování a ladění. Podobně LG a její WebOS. No a až potom je v rozšíření 🍏
 15. Zatím stále platí info, že jednání probíhají. Ale jak, to nikdo z nás neví.
 16. Jestli tazatel odkazuje na Krack, tak to bylo opraveno v aktuálních zařízeních a systémech. Jestli tazatel používá nezabezpečené / neaktualizované zařízení / systém, pak mu ani WPA3 nepomůže, jelikož to ta zařízení nejspíše ani nebudou umět. A nechat zapnutý režim WPA2/WPA3 je pak postavené na hlavu, když WPA2 nevěří. Zajímalo by měl, zda má tazatel vypnuté WPS a má na něm změněné heslo na vlasní, silnější. Přes WPS se dá do sítě dostat snadněji a rychleji než-li dlouhým odchytáváním provozu a pokusům o "vloupání" se do sítě přes WiFi (Wireshark, let's go!).
 17. Standard je stále WPA2, upgrade někdy v budoucnu, až se budou měnit modemy. A zákazníci o to většinou nestojí, viz zde témata, kde si přes konzoli lidé nastavují slabší heslo, než je vyžadováno. Když si vezmu, kolik lidí si ani nezmění defaultní SSID a heslo... bylo to dobré u Technicolorů, UBEE a CISCO modemů, do 2 minut jste byl na WiFi, administrace modemu samozřejmě také Default, takže si člověk mohl dělat co chtěl. Lepší než tehdy používat pomalé WiFi v kavárnách či se v zahraničí muset registrovat a mít omezenou rychlost či čas... A jako u většiny věcí platí, že pokud chcete něco extra, něco navíc, pak je cestou přepnutí do bridge a za modem dát vlastní HW.
 18. @vodafonuznikdy Adolf poradil, nebo se stačí podívat na web. Jinak UPC účtovalo na měsíc dopředu, takže jestli byla smlouva zrušena až po vygenerování posledního vyúčtování, tak pak posílali ještě jedno závěrečné. Řekl bych, že na ČOI to jde poslat i bez znalosti kontaktu na Vodafone a předně bych to řešil se společností, která mi upomínku zaslala, než vydají exekutorský příkaz.
 19. No, pár let to ještě asi bude trvat (2-5?). Do zdi dát husí krky s dostatečnou rezervou a natahat rezervní provázky, ať se v budoucnu dají tahat různé kabely (stejně to asi bude jen Ethernet). Příjmu přes DVB-C bych se zatím nevzdával. A kdo ví, zda nakonec v budoucnu nebudou v domech či optických nodech převodníky na DVB-C (někde jsem tu technologii viděl popsanou).
 20. @sopikjosef08 Zatím kašlete na android box pro příjem lineárního vysílání. Pro odložené atd. bych pořídil buď Android TV nebo nějaký box, případně HDMI Stick, který bude s Vodafone TV kompatibilní. Tedy, je třeba, aby systém v zařízení byl certifikován od Google a měl Widevine L1. A na lineární vysílání bych měl CA modul v TV.
 21. Aktuálně se doba zpracování požadavků pohybuje okolo týdne. Takže by teď měla přijít reakce.
 22. Dobrý den, myslím, že se to neplánuje.
 23. Modernizace již běží. A asi na tom není moc zajímavého.
×
×
 • Create New...