Jump to content

Arcao

User
 • Posts

  61
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Arcao last won the day on September 2 2020

Arcao had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  TC 7200, VTV Pro Box, 2xCA
 • Place of subscription of Vodafone services
  Neratovice

Recent Profile Visitors

5,551 profile views

Arcao's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • First Post
 • Conversation Starter
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

4

Reputation

 1. Tak u nás se STA zrušila, když TES Media (Karneval ji pak koupil) dotáhla kabelovku do baráku. Nevím jestli to bylo rozhodnutí SVJ, nebo podmínka TES Media. Možná ale teď bude vůle STA obnovit a zaměřit se i na příjem DAB+, protože obecně v naší zástavbě je to se signálem špatné. Jinak ani v Neratovicích již FM rádia také nefungují přes kabelovku, což mě štve, protože teď na radiu nechytnu čistý příjem. Má někdo tip na dobrou, ne příliš drahou pokojovou anténu?
 2. Ahoj, Ve Vodafone TV PRO boxu nám zmizeli nahrávky (cca 4 pořady). Při najetí na seznam nahrávek box hlásí: V Android aplikaci se zobrazuje prázdný seznam, jako by nebylo nic nahráno. Nějaký nápad, co s tím?
 3. Zkoušel někdo rozjet Vodafone TV na emulátoru? Na BlueStack se appka nechce spustit. Prý zařízení není zabezpečené. Na MEMU Play jsem se dostal až k přehrávání pořadu, ale tam to skončí na chybě, že se nepovedlo získat polohu.
 4. FYI, bridge mode pro Vodafone Station bude od 1. srpna. Zdroj: Telefonická podpora Vodafone BTW chtěli jsme přejít z 300 Mbit na ten zlevněný 500 Mbit, akorát by prý nám museli měnit TC7200 za něco lepšího. Bohužel jsme těsně před dokončením převodu pod Vodafone a pokud by se měnil modem, znamenalo by to prý přerušení převodu a zařazení na konec fronty, tj. převod až příští rok. Takže jsme se domluvili s operátorkou na dokončení převodu a následném navíšení na 1Gbit až budou zase modemy. Zařazením do pořadníku na 1Gbit modem prý máme nárok na tu slevu. 🤔
 5. U mě také nejede... Tracing route to noctua.at [81.223.2.206] over a maximum of 30 hops: 1 1 ms 1 ms 1 ms router [192.168.1.1] 2 9 ms 9 ms 8 ms xxx.net.upcbroadband.cz [x.x.x.x] 3 15 ms 22 ms 13 ms ip-86-49-52-217.net.upcbroadband.cz [86.49.52.217] 4 14 ms 15 ms 18 ms cz-ner-pop2-ra2-vla2154.net.upc.cz [84.116.221.218] 5 12 ms 10 ms 11 ms cz-prg02a-ra2-vla2151.net.upc.cz [84.116.221.205] 6 15 ms 14 ms 14 ms at-vie01b-rc2-ae-27-0.aorta.net [213.46.160.173] 7 * * * Request timed out. 8 * * * Request timed out. 9 * * * Request timed out. 10 * * * Request timed out.
 6. Ahoj, čeká nás v brzké době přechod (přišel e-mail) z Horizon TV na Vodafone TV, tak bych měl pár otázek. Nevíte, kdy bude dostupné Vodafone TV pro prohlížeče? Hodně využíváme Horizon TV na PC a co jsem se koukal, tak je to stále v přípravě. V e-mailu jsem četl, že vymění hd media box a modem. Modem máme TC 7200, tarif 300 Mbit/s. Běží v bridge mode s IPv4, kde využíváme veřejnou IP. Nerad bychom dostali ten Vodafone Station, který nelze přepnout do bridge mode. Občas se setkávám s tím, že některé sportovní pořady nelze zpětně shlédnout přes Horizon TV, ale když si je člověk nahrál do HD media boxu, tak se pak mohl bez problémů dívat. Nemá s tím někdo zkušenosti na Vodafone TV?
 7. Nemůže být problém s detekcí radaru a používání DFS kanálů na 5Ghz? Nejlepší je se DFS kanálům úplně vyhnout.
 8. @Sparrow V DS-lite je IPv6 nativní - veřejné, takže je to jen o nastavení modemu - potažmo tady firewallu na modemu. Veřejné IPv4 u DS-lite nedostaneš. @romco Bohužel tento modem nevedu, takže zcela neporadím. A tomu manuálu se nedá ani říkat manuál. Každopádně by to mělo fungovat tak, že zařízení za modemem (routerem) musí mít veřejnou IPv6 od modemu. Pak musíš nastavit, že modem povoluje příchozí IPv6 toho RPI, ostatní blokuje. S NATem/maškarádou se v IPv6 nepočítá.
 9. Co je vše v cestě mezi modemem a PC? Vlastní switche, routery? Osobně mi přijde, že je v cestě nějaký síťový prvek, který umí jen 100Mbit.
 10. Jestli nemáte nastavený pin pro rodičovský zámek, tak zadejte 0000 (čtyři nuly). Mělo by to pak fungovat. Každopádně je to bug na Horizon Go backendech. Pravděpodobně teď dopoledne nasazovali novou verzi, protože ráno to ještě nevyžadovalo pin.
 11. Stejný problém i v Android appce. Přitom nemám rodičovský zámek nastavený.
 12. Tak to vypadá, že zaříznou Windows app pro Horizon GO. Nahrazuje ji webová aplikace (PWA), které je již teď nabízená na https://www.horizon.tv/:
 13. SMTP server exUPC raději nepoužívat. Aby fungovali technologie jako DKIM, SPF, DMARC je nutné odesílat e-maily přes SMTP server poskytovatele e-mailu. Taktéž SMTP server(y) exUPC jsou dlouhodobě na seznamu SMTP serverů odesílajících SPAM. Pokud tedy někomu pošlete e-mail přes SMTP exUPC, může se stát, že buď dorazí se zpožděním nebo také vůbec. SPF - Sender Policy Framework (dále jen SPF) je e-mailový validační systém, který ověřuje zda-li server, ze kterého byla odeslána zpráva, je oprávněn k odeslání e-mailových zpráv konkrétním serverem. DKIM - Jedná se o metodu která umožňuje detekovat podvržené zprávy, případně zjistit zdali obsah (včetně příloh) nebyl upraven při transportu mezi odesílatelem a příjemcem. Aby bylo možné zprávy kontrolovat musí validační mechanismus podporovat jak odesilatel tak příjemce zprávy. DMARC - Jedná se o mechanizmus validující příchozí e-mailové zprávy kombinující dva předešlé autentizační systémy (SPF a DKIM), k tomuto využívá výstupu z kontrol na SPF a DKIM, porovnávající dostupné informace hlavičky zprávy From:. Tento mechanizmus dále umožňuje definovat politiku pro úspěšné dopisy, dále reportovat a sledovat chování ostatních příjemců a definovat politiku jaká akce se má provést pokud nejsou nastavená pravidla splněna. Neméně významnou výhodou je zpětná vazba chování příjemců zpráv.
×
×
 • Create New...