Má zkušenost z chybné migrace a plno malých a velkých chyb vyústila v dopis na Vodafone ať mají zpětnou vazbu od nás uživatelů. Část textu viz níže. Čekal jsem hodně, ale že bude aplikace mít i dětské bolesti jsem opravdu nečekal.
TV box
Absence řazení a nebo skrytí programů
nefunkční podpora AV receiverů - TV box neposílá signál pro zapnutí a vypnutí AVR a blokuje zvukový výstup do zařízení. Jde evidentně o softwarovou záležitost, neboť při spuštění TV boxu zvuk na pár sekund jde a po úplném naběhnutí je přepnut výstup boxu do televize. Jakým způsobem si pustit např. netflix na domácí kino jsem nepřišel. Box zřejmě nepodporuje ARC ani RSR232
Rozdílná úroveň hlasitosti mezi kanály. Např. ČT24 je hlasitost v pořádku, ČTD, Prima, Nova jsou tišší a nejtišší je HBO.
Nepřišel jsem, jak si pustit program z TV, HBOGO, Netflix v Atmos na domácím kině
nefunkční Netflix - aplikace při spouštění má posunutý zvuk u loga. Zvuk se ozve ne klasicky u loga N.. Netflix, ale až po naběhnutí hlavního menu. Dále při spuštění programu vždy zahlásí chybu. Program není možné spustit.
nefunkční Youtube - po spouštění jakéhokoli pořadu aplikace spadne, nic se nepřehraje
nefunkční Prime - odezva na každé kliknutí 4-50 vteřin, nelze spustit video.
Nízký kontrast mezi UI a pozadím - horší čitelnost
Rozmazané UI při 4K
EPG - nejčastější používaná funkce uživateli je upozaděna na 3 kliknutí DO
Prodlevy mezi ovládáním a akcí. Někdy se box zasekává na vteřinku. Např. v epg se si chcete projít 5 kanálů přes šipky a postupně vidíte jak divně přeskakují loga. UI není plynulé. Působí trhaně.
U programů zpětného zhlédnutí se zobrazují náhledy - super funkce, chválím.
Absence rozdívaných pořadů - pokud uživatel vyjede z rozdívaného pořadu zpětného zhlédnutí, není zde možnost na hlavním menu do něj zpátky najet. Musí hledat dle názvu/data pokud je vůbec zná, aby se do pořadu vrátil. Na iphonu seznam rozdívaný je, ale nefunguje. Nezobrazuje mé rozdívané. Např. programy Sama doma jsem se v životě nedíval, nepřepnu jsem.
Ovládání na iPadu
Ovládání je sekané. Při dotyku obrazovky v EPG a při pokračujícím dotyku a posunutí o n programů se posunete a po uvolnění prstu se opět posunete o dalších n programů
Při procházení EPG nevidíte název běžícího programu. Uživatel musí neustále rolovat doleva a doprava. Ve finále tak uživatel při hledání na co bude koukat roluje nahoru a dolů mezi programy a doleva a doprava aby našel název. Stačilo by, kdyby u programu, jenž začas a jeho průběh pokračuje se název zobrazoval. U Horizon toto měli v UI správně vyřešené.
Chybí svislá linka napříč tv programy ukazující aktuální čas.. V TVT boxu se zobrazuje. Linka je přehlednější než vodorovný ukazatel průběhu.
Absence ovládání hlasitosti. Ne vždy lze využít HW tlačítka
Absence posunu obrazu o 10 s zpátky a 30 s dopředu a to formou tlačítek a dvojkliků na obraz.
U posunu obrazu zpětného zhlednutí mi chybí náhledy - tuto super funkci z TVboxu by chtělo dopracovat.
Zpětné zhlédnutí spíše nefunguje než funguje. U většiny pořadů mi vyskakuje chyba MV1821?
Přístup k geolokačním údajům. Nerozumím, proč vyžadujete při spuštění co n pořad přístup k geolokaci. Během 5 minut jsem byl požádán 4krát. Proč se kontrola neprovádí jen při spuštění/přihlášení? Pominu-li fakt, že stačí k určení polohy z důvodu licencí pracovat s IP adresou. Obávám se, že mé údaje jsou sledovány i pro jiné účely a nad rámec licenčních potřeb.
při hledání pořadu se špatná čitelnost některých položek. Nalezený text se zvýrazní do barvy, ale ostatní část názvu je upozaděna. Často se tak stává, že pozadí splývá s nezvýrazněným textem a vy nemáte šanci přečíst výsledek vyhledávání.
posouvání a navigace v epg je nepraktické. Vhodnější by bylo aby uživatel při dotyku na programy si je mohl posouvat doleva/doprava. Namísto toho se posouvá mezi "hlavním menu a videotékou. Stačilo by, aby se tyto stránky posouvaly jen v záhlaví. Taktéž záhlaví by mohlo být aktivní i přes logo Vodafone TV
iphone ne všechny texty jsou přeloženy. Např. při vyhledávání "Latest Catchup", Allright now, All
Vyhledávání zobrazuje výsledky programů, které nikde v názvu, popisu, detailu, název nemají. Např. při výrazu MASH se zobrazí na druhém místě: Fazolčina kavárna, Butterbeans Cafe, Animovaný seriál o víle, která provozuje sousední kavárnu se svými přáteli..
Výsledky vyhledávání - při nalezení seriálu se nezobrazí jednotlivé epizody. Např. MASH zobrazí jen jeden "záznam" . Ano po dlouhém hledání jsem nalezl fci "další díly", ale to že jeden díl je vysílaný dvakrát, zde už nezjistíte. Přitom je právě výhodnější si pouštět jen určité vysílání. Z vyhledávání toto nelze provést.
Je zcela běžné, že program nekončí dle času v EPG. To vodafone TV vůbec neřeší a ukončí vám přehrávání přesně. V reálu tak máte nedodívaný program. Uživatel následně musí pracně dohledávat, kdy se program vysílal (ve výsledku vyhledávání datum a čas není), pustit si následující program. Co je zajímavé, tak přijdete o prozatím nezjištěnou délku pořadu. Odhadem tak jednu minutu, protože konec a začátek na sebe nenavazují. Chtělo by to zapracovat podobně jako u horizon, kdy pořad pokračuje v přehrávání cca 15-20 minut i po skončení.
Po ukončení přehrávání pořadu je aplikace stále v režimu přehrávání. Appka nepřejde do jiného módu ani menu. Pokud si pustíte program na večer, u programu usnete, očekávejte vytřískanou baterii. Opět by stačila drobná úprava přechodu do úsporného režimu. Ušetří se nejen uživatelova baterie, ale i zdroje pro "nechtěné přehrávání. V režimu živého vysílání by docházelo k neustálému přehrávání přestože se na něj nikdo nedívá.