Přejít na obsah

Kvalita stb


Návštěvník Frydrych

Doporučené příspěvky

Já teda "cihličku" mám, už nějaký čas., a opravdu si nemám nač stěžovat. Funguje jak má. A když vzpomenu na začátky, kdy "cihlička" šla poprvé k zákazníkům, a jaké velké problémy s ní byly (v tu dobu sem ji odmítal)., a srovnám postupně se současností, tak po technické stránce na ni udělali obrovský kus práce. 

Ani nerozumím tomu, jak někdo přede mnou tu napsal, že se zhoršila kvalita signálu, tedy obrazu. Já bych řekl, jak jde čas, tak spíše naopak. Rozhodně nehodlám utíkat k IPTV, ač ho v bytě mám natažený (odebírám ovšem pouze inet).

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Taky si na "cihlu" nemůžu stěžovat a většinu času opravdu pracuje, tak jak má. Má jen jednu větší slabinu a to je přílišná závislost na kvalitním internetovém připojení. To je u UPC celkem kvalitní, ale sem tam se přeci jen čas od času nějaké poruchy a výpadky vyskytnou. A pak má cihla problém. Že pak v tom případě nefunguje zpětné zhlédnutí a videotéka je jasné, ale nenačítá se ani EPG, takže si nenaprogramujete např. nahrávání, protože to u cihly jinek než přes EPG nejde. Online vysílání i při těchto poruchách většinou funguje, ale i tady se občas stane, zejména když člověk udělá to, co ho při potížích výše popsaných napadne nejdříve - restartuje stb, že se objeví chybová hláška, že "není k dispozici připojení k internetu". Pak je vymalováno úplně.

Mám cihlu od počátku, co ji UPC začalo nabízet a většinou jsem s ní fakt spokojený, ale tyhle problémy se sítí se mi už pětkrát staly, čili nic hrozného. Bohužel, když je ale nahlásím, tak bych čekal odpověď, že se provedla vzdálená kontrola, udělala diagnostika a zjistí se tak, že nějaké poruchy jsou nebo nejsou a pokud jsou, tak že na jejich odstranění už pracují. Ono se to tak nejspíš ve skutečnosti asi opravdu děje, ale mi z technické podpory většinou přijde "kopírovaná" odpověď, že si mám udělat trojtlačítkový restart stb i s popisem, jak ho provést. Trojtlačítkový restart by však měl být až tou poslední možností, protože to automaticky znamená, že přijdete o všechny nahrávky uložené na harddisku. Takže já už teď raději den dva počkám, protože do té doby jsou poruchy v síti většinou odstraněny a cihla zase funguje dobře, aniž bych o uložené nahrávky přišel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bylo to myšleno obrazně. Delší dobu tu čtu sem tam jak si kde kdo stěžuje. Jaká je pak realita u těchto nešťastníků nevím. Na druhou stranu co brání k dokonalosti. UPC funguje v X zemích, vytvoření APP pro různé platformy, Tizen, WebOS, Android TV stejně jako to má HBO GO, Ať si každý vybere.  Vyzkoušel jsem si na android tv APP lepší tv, sledování tv, kuki a funguje to skvěle, včetně zpětného zhlédnutí. Tak Horizon Go si myslím, že by byl stejně funkční a použitelný. V neposlední řadě by byl i Horizon GO dustupný i tam kde není síť UPC a bylo by třeba možné použít internet konkurence. Může se vytvořit globálně s jazykovou lokalizací pro danou zemi. Pak by bylo na každém si vybrat zda si vezme tkzv CIHLU nebo použije kombinaci CA modul + karta + APP do TV dle systému. Musel by se tedy vrátit zmíněný CAM do nabídky. Ale kombinací by byla spousta. V tomhle ujel trochu UPC vlak. Výše zmíněné APP jsou toho důkazem a myslím si, že stejně takto mohla fungovat APP Horizon GO ...

Upraveno uživatelem becvys
  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milosko78

Mna by zaujimala jedno.. Ci majú takyto stb šrot aj zakaznik upc v rakusku,a ci mu tiez blbne Archiv. Neviem ci by si to takéto sluzby dovolili poskytovať rakusakom...

Uz neviem ako to mam povedat.  ARCHIV na stb boxe NEFUNGUJE,kvalita stale preskakuje 

.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC v Rakousku převzal T-mobile (tuším v roce 2017). Teď se to jmenuje Magenta-T

A "cihličku" tam mají: https://www.magenta.at/tv/tv-erleben/

…. a ještě malé info: U nás po kabelu stále UPC šíří ještě analog. V tom Rakousku byste utřeli nos. Tam to v kabelu zrušili

 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ohledně toho analogu ti nějaké informace unikly. Nedávno (nevím kdy, řádově měsíce) UPC informovalo, že analog postupně vypíná, bylo to i tady na fóru. Zjevně to ale uživatelům v dotčených oblastech nevadí, takže žádné bližší informace nejsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...